Kabullenilmeyen gerçek.

Olm bakın şimdi sokakta gezen 10 kişiden 9 u öğretmen.bide sistemi beğenmiyosunuz.

Bedava kitap falan dağıtılıyo çok hoş diil mi lan?
(Bkz: uçan balinalar)
Birinci sınıfa başlamış yazar beyanı. Daha sonra görür ebesinin beslenme çantasını.
Hayaldir.
(bkz: buralar bir harika dostum gelsene)
bağlaç olan de yi birleşik yazan yazar beyanatıdır.
Sistem, birbiriyle etkileşen veya ilişkili olan, bir bütün oluşturan cisim veya varlıkların bileşkesidir. Bu varlıklar soyut veya somut olabilirler.

bu sözlük tanımına göre türk eğitim sistemi bir sistem değildir. hiç olmamıştır.
bir çok öğrenciyi kar ⛄ tatili için duaya sevk eden bir sistem.
Hala bir eğitim sistemi bulmaya çalıştığımız düşünülürse harika olan önemli olan yolda olmak kafası olabilir.
(bkz: yav he he)
türk eğitim kurumu bilimin nesnelliğine olan inancımı benden almıştır. bilime din veya siyaset karıştırırsan o zaman sonuçlarının güvenirliğini sarsarsın. bugün burjuva bilimi diye bir şey var.( batı elitlerinin kurduğu tipte bir şey bu) işte bu da aynı kafa bizde ki de aynı kafa.

bilimin kendinden başka bir kimliğe ihtiyacı yoktur. bilim adamı her şeyden kendini soyutlamalı yoksa bize benzer kurumları.

açıkçası makaleleri bile okuyunca artık hassiktir diyorum güven yok çünkü kendi içinde mantık olarak bu kadar güvenilir bir yapıyı bile din pisliğini siyasi arsızlığını bulaştırarak kirletiyorlar.

böyle olursa bilime olan güven sarsılır ve bilim gerçeği söylemek yerine bir şeyleri doğrulayan yada haklı çıkartan bir maşaya dönüşür.
M.ö. 3200 yılındaki eğitim sistemine göre gerçekten harikadır.
(bkz: yürüyen uçak)
bu mal bi harika dostum

güldürdün.
Hayalci ve üretici beyinler değil, ezberci zihniyetler yetiştiren sistem. Arada çıkan farklı çocuklarımızı da ya kopartır ya da köreltir.
türkiyedeki eğitim sistemini özetliyorum bakın bi lan. Şimdi elimizde bi maymun bi kuş bi balık bi köpek birde at var. eşit bi yarış olması adına hepsine diyoruz ki : 'bu ağaca çıkınız.' işte
böyle bir şey yok. ama olabilir de *