bugün

(bkz: türk kızlarının aşırı kültürsüz erkeklerle yatması)
yanlış olduğunu düşünmekle beraber türk kızlarının kezban olduğunu söylemek isterim. ehe.
kısmen doğru, kısmen yanlıştır. ancak kültürsüzlük konusunda türk kızının yanına bile yaklaşamaz türk erkeği. karı-kız ve futbol muhabbeti dışında oturup ciddi anlamda genel meselelerden konuşan, beyin fırtınası yapan erkek topluluğu çok gördüm. ancak kız topluluğu görmedim. kim kiminle ne yapmış muhabbetinden bir sıyrılabilseler her şey çok güzel olacak aslında ama...
ekseriyatla doğru önermedir. top, araba ve kadın vulvasından başka konu hakkında ağızlarını dahi açamazlar. kadınımızda da pek farklı değildir. onlarda french oje ve converseden kelli muhabbet bilmezler.
en az 3 dil bilen kızların türk erkeklerini ezmesi olayıdır.

3 dil biliyorum dediği de bulmacadan öğrendiği dillerdir lan!

rusça'da evet=da

1 dil

almanca da evet=ja

2 dil

ingilizce de evet=yes

3 dil

al sana kültürlü türk kezbanı!

edit: yazdığımı hazmedemedi kız, özel mesaj atıyor. çok müthişim ders alıyorum diyor. *
(bkz: hbbia kız versiyon)
kendi haline bakmayan, kıllı, şişko, kültürsüz, aptal kezbanların söylemi. takmayınız efenim.
yeni nesil (bkz: ya herro ya merro).
burnu havada dişi yakarışı..
türk kadınlarına oranla daha düşük seviyededir.
her boka ''türk erkekleri ne kieee italyan erkekleri mmmmm'' diye yakaran tipik türk kızı söylemidir.malesef ki kendisi bir adriana lima, megan fox vs vs. değildir.bu kezbanlarımızın okudukları kitaplar ''pucca, pinkfreud'' gibi kitaplardan öte değildir.facebook'a bikinili fotoğrafını koyar, dışarıda bacaklarına bakılınca çemkirir.tüm erkeklerle çok samimidir, hepsine kankam der.ama sonra ''offf ya bunların hepsi bana yazıyor'' diye sinirlenir.

not:kültürsüzün önde gideniyim.31 çekmekten başka bir iş yapmam.
subjektif bir tespittir.sanırım yazar burada kocasından bahsediyor.
kriterin neye bağlı olduğuna göre değişen bir durumdur. eğer türk kadınına göre kıyaslarsak daha kültürsüz değildir kanımca.

şimdi efendim kültür dediğimiz nedir? kitap, müzik, haber,spor, oyun, film, siyaset vs.

benim bakış açımdan yaklaşırsak olaya;

kitap: ülkece kitap okuma oranımız çok düşük kabul edelim. ve gözlemlediğim kadarıyla kızlar erkeklere göre nispeten daha fazla kitap okuyor. ama kitapla ilgili bloglara bakıyorum çoğu erkek ! burayı çözemedim.

müzik: kabul edelim ki erkekler daha iyi müzik dinleyicisi. icraata baktığımızda da görüyoruz ki erkekler biz kadınlardan daha fazla bağlanıyor müziğe. tamam işin içine aile yapısı, yetiştirme gibi bir çok faktör giriyo ama mesela ben bas gitar aldım, çaldım çaldım bıraktım. aşırı bir ilgim yok efendim napayım. kızların dinlediği müzikse power kliplerinden ileri gitmiyo genelde.

haber: erkekler daha fazla bilgisayarla haşır neşir olduğu için dünyadan daha fazla haberdar olduğunu düşünüyorum. çoğu kız bilgisayarı bile açmadan günü bitirebiliyor.

spor: erkeklerde sadece fulbolla ilgileniyo bence bu onların çok kültürlü olduğunu göstermez ama kadın kıyasladığımıza göre kadınların genel itibariyle hiçbir spor dalı ile ilgilenmediği için yinede bizden öndeler.

oyun: hiç bahsetmiyorum bile...

film: ben şimdiye kadar hemen hemen hiçbir kız arkadaşımdan film tavsiyesi almadım. bunu üzülerek söylüyorum ama romantik komedi kültür demek değildir. ve filmdeki sadece yakışıklı oyuncuların adını bilmek yetmiyor. yönetmenlere de bakın derim.

siyaset: kadınlar tarih boyunca siyasetten uzak durmuştur. bir siyasi görüşe deli gibi bağlanmakten bahsetmiyorum ama dönem iktidarını eleştirebilmekte siyasete girer kanımca. kadınlar bu konuda da biraz pasif erkeklere göre.

not: kadınlarda erkeklerde birbirine bok atmasığı bir sözlük hayal ediyorum.
türk erkekleri kültürsüzde türk kadınları kültürlü mü? eğitim ortalaması 4.sınıf olan bir toplumdan bahsediyoruz hatırlatırım.
sırf "ben kültürlü ve bilgili görünmeliyim" derdinde olup da bin bir tane kitap okuyan, film-dizi takip eden yahut sanatın her dalından ezbere bilgiler sunan fakat hiçbirini aslında ruhuna dokunduğu için yapmayan entelektüel(!)dense kültürsüz fakat samimi insan tercih edilesidir.
erkek-kız kıyası saçma.
Bu konuyla ilgili sayfalarca yazabilirim. Kesinlikle kitap okumaktan nefret ederler üstelik okuyanada mani olurlar. Şiirden anlamazlar. Film izlemeyi sevmezler, sevenleride Savaş, Aksiyon falan izler. Birşey söylersin yüzüne bön bön bakarlar üstelik havalarından da geçilmez böylede enteresan insanlar.
kültürü adoniste depolanan bir şey sanan kız söylemi.
bu başlığa küfürle cevap verenler haricinde genelleme yapmanın saçma olduğu durumdur.
zira bunu yazan bir dişi ise kendisi çok mu kültürlüdür onu sormak lazım.
erkek ise bu başlığı açarak zaten kültürsüzlüğünü ortaya koymuştur.
"hayatımda bir kitap okumadım" diyen adamlarla dolu bir ülkede BAşKA ne beklersin, gazete okumaKTA dünyada son 10 da olan ülkede insanlar kültürü evlenme programları yada pembe dizi kuşağındanmı kültürlü olacak?.
(bkz: film izlemeyi övmek doğru mudur sorunsalı)
37 yılda 5 bine yakın kitap, en az yarısı kadar film, okumayı söktüğünden beri her gün en az bir günlük gazete.liseden beri her hafta iki mizah bir aktüel dergi, gezilmiş 60 a yakın vilayet, sayısız ilçe, üç büyük aşk, kıçına parmak atılmış bir dünya, sultanahmette kılınmış namazlar, çiçek pasajında içilmiş rakılar, yazılmış üç roman, yayınlanmış bir dizi senaryosu, yaşanmış onca hayat, tadına bakılmış onca günah, tanışılmış en az elli tane film karakteri tadında dost, yenilmiş sayısız kazık, ağız dolusu kahkaha, alev alev acı, terkediliş, terkediş, pişmanlık, serüven, gece başka yatakta uyuyup sabah başka yatakta uyanmışlık, iki yıl sahnede tek kişilik gösteri,beş yıl canlı müzik, aynı beş yılda radyo programcılığı, aldığı her nefesin hakkını vermişlik, hiç bir şeyi zamana bırakmayıp her şeyi zamanında tadında yaşamışlık, hiç bir duygusunu saklamamışlık sonunda temyize götüreceğim iddiadır.

e o kadar kültürlü olsan bunları buraya yazıp kendini övmezdin diyecek bebelere edit; sen yaşa bunları da övünme. senle gurur duyup kendimden utanayım . o da benim sanatçı egom aslanım.
Kultursuz demek ayip olur. Hem hepside kultursuz degil. Sadece ince fikirli degil diyelim. Tabii bazilari da ben odunum kalasim var mi ulan diye sinyal yakar. Ama butun erkekleri yargilamayalim bu konuda
insanin cevresine gore degisir, universite okuyan bir arkadaş grubu ile yillardir calisan adamin kultur seviyesinin ayni olmasini beklemek zaten yanlis. Bir de oturdugun bolgeyi soyleyecektim ama gerek kalmadi, anladiniz siz.
'anneleri olan türk kızlarının da katkısıyla' diye devam ederse işte doğru bir tespit diyebileceğim fikir.
türk erkekleri dışında binbir memleketten erkekle zaman geçirmiş adem oğlundan/ kızından pırtlayan cümlelerin nedeni olan kültürsüzlük tabiridir. Tabi ki kültür derecesini celcius' a mı göre almış yoksa fahrenheit' a göre mi ölçmüş biçmiş bilinmemektedir.