bugün

holding, kaslı ve soğuk bakışlı bir patron, bir de sakar ve avanak bir sekreter. tebrikler yeni türk diziniz hazır. max 5 bölüm yayında kalıp final verecektir.
iyice bozan dizilerr.
Batı Avrupa/abd hariç ,
Bütün dünyanın izlediği dizilerdir. Balkanlar, kafkasya, Afrika, Arap ülkeleri, Güney Amerika, eski Sovyet ülkeleri, Hindistan/Pakistan hepsi izliyor.

ispanya’yı ayrı tutuyorum çünkü onların aile kültürü bize benzediği için diziler orda da tutuyor.
beğenmesekte ispanyadan brezilyaya kadar her yerde izleniyor.

https://www.hurriyet.com....ri-lider-yapiyor-42300866
Hint dizilerinden sonraki en boktan diziler
Kuşkusuz türk dizileridir.
alttaki linkte türk dizileri hakkında bilgi var;

https://www.odatv4.com/ma...-sevilen-oyuncular-242026

ben dizilerimizin bu kadar başarılı olduğunu bilmiyordum. dizilerimiz dünyanın dört bir yanında izleniyorlar ve ilk üç sırada muhteşem yüzyıl, ezel ve aşk-ı memnu var.

dizi sektörümüzü oyuncusundan yönetmenine, yapımcısından ışıkçısına kadar tebrik ederim. bugün sizinle gurur duydum. helal olsun.
Linkte taşların sırrı ve karanlıkta koşanlar yazılmış. Of ulan of! Tekrar yayınlasalar da Z kuşağı dizi görse. Rahmetli Tarık Akan sayesinde arkeolog olmak istemiştim çocukken. Taşların sırrı güzel diziydi.
Nostaljik dizi Haberindeki dizilerden Sıdıka hariç diğerlerini duymamıştım. Çok ilginç. Bu arada yeni nesil dizilere dair en merak ettiğim şey şu: set çalışanları o kadar yoğun tempoda nasıl dayanıyorlar? Kuvvet macunu falan mı yiyorlar acaba?
Zaten baymayan ve kaliteli olan diziler nostaljik olanlar oluyor. Şimdikiler bomboş bakışmalı 2 saatlik çöpler.
en kaliteli ve baymayanlarından birkaçı şunlardır:

https://www.teknoburada.n...-nostaljik-turk-dizileri/
Çok kalitesiz uyduruk dizilerdir.
Genelde 10 bölüm felan izlerim sonra bırakirım. Çünkı bayık...

Çok nadir devam ettiğim diziler var. 1-2 tane.

Yeni dizilere de tadımlık bakarım. ..

Swh.
daha iyisi zor gelir.

(bkz: içerde)
aileyle izlemeye uygun olanlarının daha da çoğalmasını umduğum diziler.
Geneli Vasat.

Konular hep klişe.

▪︎ Mafya dizileri 》

Kısır döngü. Hep ayni olaylar olaylar. Mafya-polis-çete savaşlari üçgeninde geçen silkimsonik olaylar silsilesi ...

▪︎ aşk meşk dizileri 》

yaz-kış aynı teranelerdir. Aşk meşk-seks-aldatma-entrikalar silsilesi ...

▪︎ aşiret-karadeniz-ege dizileri 》

Vasat Şiveler, töre-cinayet, kadına şiddet, komik olmayan olaylar olaylar.

▪︎ dram dizileri 》

Baygınlık seviyesinde klişeler silsilesi. Hep aynı döngü.

Kısacası hep aynı klişeler hep aynı teraneler. istisnalar hariç. Onların sayısı artsın inşalah !
bazıları dışında hepsini at çöpe gitsin 2 buçuk saat olmalarını hiç söylemiyırum bile.
kurtlar vadisi, ezel, diriliş ertuğrul ve uyanış selçuklu gibi nadir diziler olsada, geneli kötüdür.
Genelde orijinal olmayan konuları işleyen dizilerdir hele hele yaz dizileri hepsi birbirinin kopyasıdır ayrıca tek sıkıntı bu da değildir erkek o yapar zihniyetinin esiri olmuş şiddeti ve tecavüzü normalleştirmiş bir sektördür.
kurtlar vadisi(orjinal yapım ve kv pusu'nun yaklaşık 40 bölümü) sonrası izlemediğim dizilerdir. ara sıra eşimin rahmetli dedesi bizdeyken diriliş dizisinden bazı bölümlere denk gelmişliğim var bir de.

adamlar 40 dakikaya kaliteyi sığdırırken bizimkiler yüzüklerin efendisi'nin bir bölümünden daha uzun dizi bölümü çekiyorlar ve sahnelerinden tutun konusuna kadar içi boş, lüzumsuz gereksiz, bol bol şehir manzarası ve bakışma izleten ve 20 dakikaya sığdırılacak konunun 3 saate sığdırılması sonucu haz vermeyen dizilerdir. düşünsenize sonraki hafta özet niyetine o dizi bölümünü 1 saatten az zamanda anlatabiliyorsunuz ki o bile kırpılsa kırpılır yani. işte amaç kalite olmayınca insanı bayan ve reyting alamayınca 3 bölüm sonra final yapan veya yayından kaldırılan dizilerdir de aynı zamanda.

ha iyi dizilerimiz yok mu? vardır tabi ki. ama şu 3 saati aşan süre konusunu başta kanallar ve rtük olmak üzere herkesin gözden geçirmesi gerekir.
ortadoğu yansımasıdır.
yukarıdaki yazara aynen benden de okey.
hoşlanılan kızın sevgilisine kaymayı öğreten, kadınlara koca eskitmeyi ve iki erkeği aynı anda idare etmeyi aşılayıp ülkeye ahlaksızlık pompalayan ahlaksızlık bütünü.
hepsi yalan dolan sahte.

inanan salaktır.
▪︎ Aşiretlere odaklanma 》 bol bol işlendi.

▪︎ Aşk meşk 》 aşırı derece klasikleşti.

▪︎ Mafya 》 hala dewamkee.

▪︎ Sağlık sektörü 》 doktorlar'la başlayıp mucize doktor'la devam ediyor.

▪︎ Polisiye 》 arka sokaklarla başlayıp arka sokaklarla devam ediyor.

▪︎ itfaiyecilik 》 konuyu yeni işlemeye başladılar.

▪︎ Askeriye 》 tek türkiye ve şefkat tepe ile başlayıp söz ve savaşçı ile devam etti. Söz bitti gerçi.

▪︎ psikoloji 》 kırmızı oda ile başladı. Hadi bakalım.

------------------

Sırada hangi meslek var ?!.
abd ve ab özentisi sikimsonik çer çöp dizilerdir.