bugün

son dakika haberi
orospu çocuğu yunanlılar 16 mermi sıkmış türk yük gemisine hem de türk kara sularında.

Rodos Adası açıklarında meydana geldiği belirtilen olayda, iskenderun'dan yüklediği demir - çeliği izmit Körfezi'ne taşıyan M/V ACT isimli Türk bayraklı kuru yük gemisinin güvertesine 16 merminin isabet ettiği öğrenildi.

Geminin kaptanı Sami Kalkavan, CNN Türk'e yaptığı açıklamada "Sahil koruma derhal geminin Lodos Limanı'na çekilmesini istediler, biz bunu kabul etmedik. Kontrol etmek istediler, biz bunu kabul etmedik. Bize durmazsak ateş edeceklerini söylediler. Dediklerini de yaptılar. Şu anda gemide 16 delik görünüyor. Geminin su alma tehlikesi yok ama büyük bir tehlike atlattık. Daha önce seyehat yaptığımız bir hattı. 16 mermi isabet etti. Mürettebat büyük tehlike atlattı. Bunlar iyice şımardılar, aldılar başını gidiyorlar. Şu anda Türk sularındaydız. Geminin batma tehlikesi yok" dedi.
kaynak hürriyet.
edit: http://www.hurriyet.com.t...0508289&utm_term=post
Kaynağı ver kanka. şerefsiz yunan tohumları. Kaşınıyorlar gene. öpeceğiz gene onu istiyor rum itleri...
açıkçası ben bu günleri özledim. sikeyim suriye, ırak, rusya, amerika diye diye içimiz çürüdü. evet şu an devler arenasında kendimize bir parça koparma gayretindeyiz, kötü işler yapsak da. ama insan özlüyor arkadaş arada yunanlarla atışalım, uçaklarımız uçsun akşam haberlerin gündemi bu olsun. ışid, ygp, pyd, sdfg , pkk, el nusra, öso kim amk ? yeter aq.

sonra bizim bıçak kemiğe dayansın bir kardak efsanesi daha gerçekleşsin yunanlar yine kudursun amk.

edit: black crow'un düzeltmesi ile.
18 ada ve 135 adacığı verdiniz ya, egeden denize girince yunan karasuları başlıyor. türk sularıymış. yav he, akılları başlarına hep sikildikten sonra geliyor. kesin gemi mürettabatı ve sahibi akebelidir.
edit: eksileyen salakların sanki orada burada gemicikleri yüzüyor. ulusal değil, gemisi olanın sorunu. adaları verdiğiniz vakit iş kişiselleşti.
http://www.finansgundem.c...s-gibi-yonetilmeli/438504
amk yunanlıları.
Nedense baş çobanın sorumluluk alanına girmeyen türk karasuları ihlalidir.
görsel

Reis ege'yi niye terk ettin.
alem reyizi gısganiiy, çekemiiyy.
Amina koyim 1 f 16 da yunan sahil güvenlik botunu vurup kusura bakmayın yanlışlık oldu demiyor ki.

Ara sıra da yanlış yapın be. Kınaya kınaya anamıza kına yakicağız neredeyse.

El edep, el izan, el insaf yahu.
DIŞiŞLERi: TEMAS HALiNDEYiZ
Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, ilgili kurumlarla temas halinde olduklarını belirtti.
iki Türk sahil güvenlik botu olay yerinde bulunuyor.
adim recep mekanin sahibiyim bize ait olan karasuların da boyle yanlışlık olmaz. amk yunanlıları her zaman yapıyor. sesimizi çıkartmazsak böyle yapmaya devam edecekler.
valla ben pek birsey olacağını sanmiyorum aga.

Geçmişte örnekleri var.

-hollanda bakana saldırdı ne oldu hiiiç
fransa,almanya,Belçika,isviçre seçim zamanı o kadar provokasyon yaptı ne oldu hiiç
-deasi,pkksi,ypgsi falani filani günlerce sınırı tehdit etti ne oldu hiiç.

sadece kınıyoruz.
aslında bizim kınama Bakanlığimiz olmasi lazim.
Uluslararası deniz hukukuna göre kesinlikle cezasız kalmaması gereken olay. Rodos limanına çekilmesini kabul etmemesi kaptanın doğal hakkı, gemiye dair bi ihbar aldın kesinlikle hukuki anlaşmalara göre hareket edersin. En fazla yapabileceği havaya uyarı ateş açmak olabilir ötesi haddini aşmaktır.
Kıbrıs görüşmeleri sürerken bu tarz bi olayın yaşanması manidar.
suriyeliler boşuna mı burada salalım yunanlıların üstüne.
Yüzmeyi unutmuş heralde yunanlılar, bi Atatürk daha çıksa da hatırlatsa şunlara yüzmeyi.
kınanacak, kına! bir iki üç: sizi kınıyoruz pis yunan!
Bu orospu çocuklarının adaları türk turistlerden besleniyor. Sende feribot seferlerini iptal et aç kalsın anasını siktiklerim.
biride çıkıp kıbrısı babayı alırsınız demiyor arkadaş. gemime ateş etmişsin bir daha gelme diyeceksin sonrada geri döneceksin buraya. isteyen türkiye işgal ediyor desin kıbrısı yunanistanın duracağı yoksa bizimde vereceğimiz yok.
beklenen oldu dış işleri kına kına kınadı.
http://www.ntv.com.tr/dun...%2cYnGrgK8Jf0KWFscLrZtK0Q
(bkz: vaziyet alın burası karışacak).
Yunanlılar tarih boyunca avrupa ülkelerinin bize karşı kullandıkları paralı askerleri olmuştur. Şu an ekonomileri dibe vurmuş durumda. Biz ise kendi öz savunma sanayimizi kuruyoruz. Avrupa nın bundan 100 yıl önce tamamladığı alt yapıyı tamamlıyoruz.

Galiba da emperyallerin bizi oturttukları raydanda çıktık ki her yerden it köpek gibi saldırıyorlar.
Öylesine bok bir güzergâhta her an olabilecek bir olaydı zaten oldu. E peki Hariciyemiz ne diyor? Yaşandı bitti saygısızca.
Ayrıca bu olayda bilgiler açık değil lan hemen savaşa girişmişsiniz. Size kalsa 1001 gece savaşına düşer bi daha ayağa kalkamayız. Savaşa da önce bu çığırtkanları göndermek gerek.
Bu Yunan Türk gemisine nasıl 'Çek bizim limana' diyor anlayamadım. Şüphe ve suç varsa Hariciye ve Denizcilik Bakanlığı yetkililerine ulaşır, durumu anlatır ve Türk yetkililerin oraya derhal bir bot ve helikopter gönderilmesini sağlar eş güdüm içerisinde olayı açıklığa kavuşturursun.
görsel
elinde ordu ve emniyet olduğu halde muhalefetin kafasını demir yumrukla ezmeye benzemiyor değil mi. hadi 10 milyonluk yunanistan'a da şekil yapın da görelim şeklinizi şemalinizi. ezikler sizi.
senin türk karasuları dediğin yeri yunan ve dolayısıyla ab rum karasularından saydığı için ancak ıkınabileceğin durumdur.
görsel