bugün

hemen hemen her milletin sahip olduğu nitelikleri vardır.

japon elektronik robot vs
amerikan silah uzay vs
alman sanayi endüstriyel vs
çin kolpa malzeme ucuz üretim vs

peki ya türk aklı ?
tüm gereksiz işlerdir.
türk insanı buz kalıbından jeton yapar, "bip" sesi çıkaran akbil yapar, ogsden bedava geçmenin yollarına bakar. Türk milleti harbiden zekidir ama kafa böyle işlere çalışır.
am göt konusuna. akan sular durur.
aklının çalışmaması gereken ne kadar iş varsa ona çalışır aklı.
en iyi neye çalıştığını bilmiyorum ama en iyi nerde çalıştığını çok iyi biliyorum.
(bkz: tuvalet)
pratikliğe.

türk insan en pratik milletir.
pratik zekanın gerektirdiği konuya.
zevk alınan herşeye çalışan akıldır.
(bkz: biz daha oraya gelmedik hocam)
her türlü eşyanın çakmasını orjinaliyle birebir yapan ve herşeyin kaçağını bulunduran tek ülkeyiz.

ayrıca; en akıl almaz kopya teknikleri, hırsızlık yöntemleri, pratik yollar bizdedir. çok zekiyiz biz ama kafa başka yere çalışıyor işte.
Karı, kız meselesi. Sikine bu kadar düşkün başka millet yok sanırım.
It kopukluk.
lan karı kız meselesi yazanlar var ya daha da entry girilmesin bu başlığa. karı kız meselelerine kafası çalışmayan milletler listesinde zirvelerdeyiz , he en çok kafa yoranlar listesinde de zirvelerdeyizdir tahminen.
çok pratik bir milletiz, her şeyin en kolayını düşünürüz. üşengeçliğimizden mi kaynaklı bilemiyorum.
Zavallı milletimin kendi kendini ezik gösterme çabaları vol462.. Bizim milletimiz zekidir, yeterli imkanları olmadığı için tembelliğe sürüklenmiştir.

--spoiler--
Çin atasözü der ki; iki yahudi bir araya gelse şirket, iki türk bir araya gelse devlet kurar.
--spoiler--

Devleti nasıl kuracak? Liderlik vasıflarını ve ordusunu yöneterek.. Şimdi buradan mantık kurarak ünlü erwin rommel komutanımızın sözünü ele alalım.

--spoiler--
insanlar temelde 4 özelliğe sahiptir; zeki veya aptal, hırslı veya tembel. Aptal ve hırslı olanlar tehlikelidir, ben onlardan kurtulurum. Aptal ve tembel olanlara önemsiz görevler veririm. Zeki ve hırslı olanlarını ekibime katarım. Zeki ve tembel olanları ise kumandan yaparım.
--spoiler--

Alın lan size düz mantıkla türklerin zeki olduğunu ve kumandanlık vasfını rahatça taşıyabileceğini özetledim, tarihimiz referansımızdır ayrıca. karadenizli vatandaşın helikopter yapıp uçurduğunu gördü lan bu gözler. Nba'de Mehmet okur 43 sayı attı amına koyim. Hidayet Türkoğlu'nun son saniye 3'lükleri ile takımını galibiyete taşıdığını az mı gördük lan. Türklerin dünya üzerinde ünlü doktorları ve akademisyenleri de mevcuttur.

Kısacası aklımız her şeye çalışıyor, ama imkanlarımız kısıtlı.
Türk aklı sanki insan aklından ayrı gibi hakkında sürüyle saçmalık olan alanlardır. Bir türk rölativite üzerine de, gasp üzerine de düşünebilir. Çalışan akıl aynı yaratıcı, üretken akıldır. Harcamalarından ziyade kârları konuşulacaksa, insan aklını küçümseyen bir aklın ürettiği bir şey gösterilmesi gerekir.
çakallik bencillik kokan alanlardır .
ahşaptan yangın merdiveni yaptığı andır.
Dingillik olsun, boş iş olsun hepsinde bir numarayız.
Ne is olsa Yapabilecek kabiliyette bir milletin aklının çalışmadıgi bir alan yoktur. Türk milleti çalışkandir , Türk milleti zekidir.
oyunlara hile bulmak.
kesinlikle pratik zeka.
biz bir işi öğrenmeden o işin orospuluğunu öğrenmek isteriz. karmaşık bir şey anlatıldığında verilen cevap standarttır.

- sen onu bunu siktir et de, nasıl direk kapatıyoruz bu açık sekmeleri odaya biri girince.