bugün

insanların din,meshep,düşünce gibi kavramlarıyla okuma haklarının ellerinden alınmasının utançla karşılaşağı yerde efsanelikten söz edilmesidir. zira sol cenaba sahip kişilerin özgürlükler başlığı altında * bu kıstasa maruz kalanları savunması gerektiği yerde zırva efsanelere konu olarak faşizan tavırla özgürlük katli yapması durumudur. *
4 sene önceki mevzu değil mi bu. hangi ara efsane oldu?
sen minicik eteğinle girersin de, karşındaki edebiyle başörtüsünü takıp gidemez mi okuluna be cahil.
biraz akıllı olun yahû, dediğim durum şeysi.
şu anda akşam birayla sabaha kadar sızan
sabah kalktıktan sonrada ülke batıyo ülke elden gidiyo diyen gavatların oluşturdu çarpık nesildir.
her başı acığı fahişe sanan nesille aynı beyni taşırlar.
En kaliteli yıllarda seküler bir yaşam süren efsane nesildir.
efsane değil rezil bir nesildir. buna destek veren, onaylayan insan, demokratlığını, hadi bırakın demokratlığı insanlığını sorgulasın. savaşınız insanların yaşam şekliyle değil cehaletle, haksızlık, hukuksuzlukla olsun. bu yol iyi değil.
şu an oluşturulmuş kindar nesile büyük katkı sağlamış nesildir.
bu konuda özeleştiri yapmak gerekirse şayet, türbanını şov amaçlı değilde gerçekten inancı için takan büyük bir çoğunluğa kin aşılanmıştır diye düşünüyorum.
yani bunun başka yolları olmalıydı. başka şekillerde kalp kırmadan çözüm yoluna ulaşılmalıydı.
şuan cumhuriyet düşmanlarına, atatürk ilke ve inkilaplarının düşmanlarına bakacak olursak şayet, zamanında bu insanlara yapılmış hakaretlerin, küçük düşürmelerin, bahsedildiği gibi okuldan kovulmalarının büyük etkisi olduğunu görürüz.
bu olay, beniiiiiiimm başörtülü bacılarımı okutmadılar eziyet ettiler diyen, hepinizin öcünü alacağım kafasındaki adamların doğmasına, beslenmesine şuanda'da devleşmesine ve ilah olmasına sebep oldu.

uzun adamın bütün propaganda konuşmalarına bakın. bunu her konuşmasında mutlaka söylediğini göreceksiniz.
bu ülke benim çocuğumun okumasına izin vermedi. benim çocuklarım vatanları dururken yurtdışında okudu. ama şimdi böylemi ? başörtülü kızlarımız şuanda özgürce istediği okula gidip eğitimini yapabiliyor. bunu biz yaptık diyor adam !
gelinen nokta nedir peki ?

Senin o üniversitelere almayıp kovduğun, küçük düşürdüğün kadınlar eğer isterlerse artık ordu içerisinde başörtüsü takabilecek.
işte yukarıda yazdığım, bunun başka bir yolu olmalıydı sözünün açıklamasıdır bu.

sen zamanında o insanları başörtüsü taktığı için okullardan kovdun, onlarda gitti bir din tacirinin peşine düştü. sonuç ?

işte karşınızda, bu insanların kurtarıcı olarak gördüğü, aslında din taciri olan bir ruh hastasının, kanunlardan bahsedip adaletten bahsedip her türlü hileyi meşru gören kanunsuz bir adamın elindeki yeni türkiye.
medeniyet karşıtı gericilerin haddini bilmesini sağlamış nesildir. serbest bıraktılar, işte böyle oldu. taciz gericileri daha da azdırır, sert durmak lazımdı.
iki eksi yiyeceksiniz diye girdiğiniz şu hallere bakın troll falan değilsiniz bildiğiniz amip.
Şuanda akp'nin 15 yıldır tek başına iktidar olmasını sağlayan, referandum da evet çıkmasını sağlayan, öngörüsü sıfır, insan saygısı sıfır, anadolu insanını her seferinde ezen sünnetsizler topluluğudur.
Türban takma diyince demokrasiden uzaklaşmak, içki içme diyince ümmet aşkına olur. Tutarsız olmayın tutarsız.
kesinlikle yanlıştır tartışmasız fakat bunu yaklaşık 15 senedir kullanıp insanların din konusundaki hassasiyetinden faydalanıp siyasete malzeme etmek de bir o kadar adice.
okumuş, devşirilmiş, geri zekalı, hain ve kötü bir nesildir.
türban tartışmalarının tam da sağ iktidarlar döneminde denk gelmesidir.
1951 adnan mersedes hükümeti.
1966 demirel hükümeti.
1980 kenan evren darbesi ve özal hükümeti.

başörtüsü meselesinin kimin işine geldiği gayet açık.

http://www.aljazeera.com....sil-basladi-nasil-cozuldu

https://tr.wikipedia.org/...asa%C4%9F%C4%B1#Arka_plan
küçücük çocukların beyni pörsümüş bir şekilde bakmasına, kadınların eve tıkılmasına, islam adına her türlü deliliğini tutarsızca yapılmasına karşı durmuş nesil. olay türban değil, kafa yapısı, ülke bekası.
iyi olmuş ne o öyle rahibe gibi başını örtecek sen eşarp ört.
iyi olmuş.
Saçmalıktır. Solcu diye geçinenlerin en önemli özelliği eşitlik hoşgörü iken. Bu laf ağızlarından eksik olmazken gidip türban takanlara bunun yapılması çok büyük bir tezattır. Atatürkçü olmak Atatürk'e tapmak değildir. Atatürk'ü anlamaya çalışmaktır. Ona saygı duyup onun ilkelerini ileri götürebilmektir. Atatürk'ün de hedefi birilerini rencide etmek değildi. Kılık kıyafet inkılabı çağa ayak uydurmak içindi. Birilerini ötekileştirmek için değildi. Daha çok okuyup daha çok düşünmenizi tavsiye ediyorum. Kimse de peygamber değil bunu unutmayın.
O basortululer bugun yine universitede temel haklarini kullaniyorlar bil istedim.