bugün

Yadsınamaz gerçektir.

Evet arkadaşlar, nerede türklerle ilgili bir film, dizi çekilse bu türbanlı vatandaşlar yüzünden ülkemiz 3. Sınıf ülke olarak gösteriliyor. Jackie chan, liam neeson vb. ünlülerin oynadığı istanbul filmleri de buna örnektir.

Film aleminden ufak bir ricam var. Bu vatandaşlar yeri geldiğinde sansürlenirse çok mutlu olacağım. Yani.
saygı göstermezsen saygı bulamazsın diyeceğim sözdür. sonuçta her ne kadar ötekileştirilsekte bizanslı değiliz vesselam.
3.sınıf insanların düşünebileceği hadise. yazık.
başı açık kadınlar kaşar gösteriyor

diye birisi başlık açsa havlarsın ama. saygı saygı saygı. yok duymayayım ama utanıyorum diyorsan. türküm deme türkiyeliyim deme cünkü kadınların köylülerin anadolulu analarımızın %70inin başı kapalıdır.
şimdi istediğin avrupa ülkesine siktirip cool takılabilirsn
tabi seni türk oluşundan dolayı sahiplenen bir ülke bulabilirsen
kökenini merak ettiğim kişi söylemi.

asıl bir türk bunu söylemez.

(bkz: #24855036)
çok hakli olan tespittir. bir kizmadan okuyun ama. türbanli kadinlar tabi ki ülkemizi kötü gösteriyor. ama bu benim düsüncem degil. hükümetin düsüncesi. nerden mi biliyorum? hatirlarsaniz alamadigimiz 2020 olimpiyatlari vardi, hükümet çok tantana yapti 'nasil alamadik diye'. hah iste o olimpiyatlarin elemeleri için çekilen tanitim filminde açik seçik sekilde görülen yaklasik 50 kadindan/kizdan hiçbiri türbanli degildir. sadece bir tane görebildim, o da kapali çarsida hizliçekim olarak geçen sahnede farkedilmeyecek sekilde. bir de firinda ekmek veren abla vardi, ama onunki türban sayilmaz, saci gökülmesin diye baglanmis iş bandanasi. o yüzden hükümet yalakasi sayin arkadaslar, hiç tantana etmeyin. akp sizin refahiniz pesinde degil. fiziksel özellikleriniz, örf ve adetleriniz üzerinden siyaset yapma pesinde. yoksa o tanitim filmi çok daha farkli olurdu.
link:
https://www.youtube.com/watch?v=ECejMHxhrDc
not: türban yasaginin kaldirilmasini, türbanin serbest birakilmasini en içten dileklerimle destekliyorum ama bu hükümet tarafindan degil.
son derece doğrudur.
bireysel düşüncesidir.sözük formatına aykırı başlıktır.silinirmi bilinmez.