türban takan bir kişi eğer o kadar dindar olduğunu düşünüyorsa asker olmaz.türban takıyorsun o kadar erkeğin içinde ne geziyorsun diye sorarlar adama.
cumhuriyetin boku çıktı, bu özgürlük değil o zaman erkekler de sarık taksın amk.
Erkekler sarık takarsa iran dan farkımız kalmaz ki..!

Askeriyede peruk takılsa yine olmaz mı?
cumhuriyetin kurulmasında büyük pay sahibi olan askerlerdir. ne anlatıyorsunuz.

(bkz: kara fatma)

https://tr.wikipedia.org/wiki/Fatma_Seher_Erden
(bkz: uw beybi)
batıda temel hak ve özgürlük olarak görülen ancak Türkiye'de tuhaf olarak karşılanan bir gelişim.

https://goo.gl/JrXRXe

https://goo.gl/Nlf6Kg
görsel
Buyrun
cumhuriyet kazanımlarının kaybedildiği gelişmelerden birisidir. ne türbanmış arkadaş. bende rastafaryanım amk cigara içmek istiyorum devlet dairelerinde. kenevir bana göre kutsal.
Ayrımcı değilim ama, Askerin türbanlı değilde kadın olması benim için daha büyük bi sorun. Neyse siktir et, belki sorun bendedir.
türkiye de yeni model olarak belirlenen ve kendiyle çelişen insandır.

sen şimdi türban takıp islamın tüm şartlarını yerine getirmek için uğraşacaksın, ardından kadının islamdaki yeri ile çelişki halinde olacak meslek icra edeceksin.

bize senelerce böyle söylemediler mi bu kendine ulema diyen tayfa... kadının yeri evidir, kadın evde kocasına bakmakla yükümlüdür, kadının evden çıkması hele ki hamileyse zinhar günahtır, haramdır diyen adamlar yok muydu? bunu kabul eden sibel üresin gibi suratsız kişiliksizler şimdi bu duruma taraf mı olacaklar.

bırakın arkadaş. bu işlerin yalan dolan safsata olduğunu fetö işlerinden çözdük ve gördük biz. ne mal olduğunuzu, kafalarınızın içindeki düşüncelerinizi artık hesap edebiliyoruz net olarak. çıfıtlık yapmayın...
Coğrafi şartların gerektirdiği durumlar için gözler hariç başı ve boynu tümüyle kapatan kumaş örtüleri kullanan askerler oldu tarihte.

Dini bir gereklilik olarak türban takan insanlar askerlik yaparsa bu başka bir durum.

Anadolu kadınlarının milli mücadele yıllarında öne çıkan bazı temsilcilerinden örnekler verilmiş.

Hayatta kalmak için savaşan bir insanın cinsiyeti olmaz. Profesyonel bir ordu barış zamanında türbanlı kadın asker istihdam ederse ki buna emniyet ve istihbarat birimlerini de ekleyebiliriz bu siyasal bir karardır.
Alışacaksınız. Buna da alışacaksınız.
Askerin dusmani oldurmek icin bir gozu bir parmagi calissa yeter.

Basina cok takilmayin.
Bi ara koşulara türbanlı katılıp , yarışma sonu türbanım beni yavaşlattı rahat koşamadım diyen bi kadın vardı. Umarım türbanlı askerle sonları benzemez.
neden olmasın dedirten durumdur zamanında örnekleride var gibidir mesela nene hatun.
ilk duydugumda "ajskasjakajssj tamam" olmuştum. şimdi yine ajskasjakajssj tamam.
şu an türkiyenin irandan ne farkı var?
görsel
Türbanlı Asker değil türbanlı korucudur.
Bence kadın askerleri operasyonlara göndermek olmaz gibime geliyor. Ağır şartlar sıkıntılı olabiliyor en nihayetinde.
kadın kadındır.
bere taksa da aynı şey. sonuçta amaç saçın görünmemesi değil mi?
eee o zaman neymiş?
reklam, reklam, reklam.

reklamlarrrr.
Gerçek kamuflaj bu deyil.
öncelikle doğru mu, yanlış mı tartışmasına girmeyeceğim.

değinmek istediğim şey kişinin asker değil korucu olduğudur.
türban, başörtüsü şekline bakılırsa doğulu olduğu anlaşılacaktır.
Arkadaşı vurulduğunda kafasındaki türbanı tampon olarak kullanabilecekse benim için sorun olmayandır.
olmamalıdır.