bugün

"üniversiteli kadınlar derneği" gibi saçma bir isim ile ortaya çıkmış kemalist, ulusalcı, konkenci bayanların yöneticilik yaptığı oluşumun toplantısı sırasında atatürkcü olduğunu düşünülen(kendileri öyle diyor) yönetici kadının söylemidir.

türbanlı bayanların yanlarından başları dik şekilde geçişlerini hazdemiyorlarmış. hani akp tamam gericidir, yobazdır ama bu şahsiyetlerin gericilik, yobazlık konusunda akplilerden geri kalır yanı yoktur. Hala insanların kılık kıyafetleri ile siyaset yapmaya çalışmaları, kafayı sadece türban ile bozmaları bunun kanıtıdır. insnalar giydiklerinden, etnik kimliklerinden dolayı yargılanamaz be kokona teyzeler anlayın bunu artık. Mhp'nin kurulduğundan bu yana süren etnik kimlik takıntısı gibi bu kemalist kesim kafayı türbana takmıştır. anlayın kardeşim çözüm değil bu saplantılar. bu halkın sorunu türban değil yoksulluk, işsizlik, emektir. ama bunlar size uzak kavramlar tabii siz ulusalcılar olarak konken partilerinde atatürk posterleri açıp, türk bayrakları ile kumar oynamaya devam edin.

(bkz: kemalist kişilik bozuklukları)

ayrıca konuşma sırasında fon müziği olarak türbanlı kızların kasetimi almasını istemiyorum diyen çelik'in şarkıları çalınmış olsaydı daha orjinal olabilirdi.*

aha videosu:

http://www.dailymotion.co...dynlar-derneyi-topla_news
ilk izlediğimde görüntüleri inanamadım,ben hep ezik gördüklerini düşünürdüm türbanlıları. ama hazmedemiyorum dediklerine göre sahip olmak istemeleri gerekiyor o meziyetlere. ilginç.
(bkz: rte nin türkiye ye kazandırdıkları)
(bkz: türban sorununa farklı bakış açısı)
birileri benden önce davranıp düşüncelerimi dile getirmiş, takdir ediyorum be sözlük.
not: eskileyin silersem adiyim.
pkk nın sözlük kadrosunun yobazlar üstünden prim bulma başlığı.ayrıca 500 dolarlık eşarpla marka kıyafetle yanımdan geçmelerini bende hazmedemiyom amk nolmuş lan?
hazmedilmemesi gereken onca şey varken bunun düşünülmesi çok saçmadır. kimse oyuna geldiğinin farkında değil mi bu nasıl bir salaklık? size ne başkasının türbanından? tabi ki başı dik yürüycek herkesin kendi seçimi.
"hazmedemiyorsan o halde tut da içinde patlasın" denecek söz.
(bkz: gaz yapmış soda iç)
talihsiz ve yanlış söylemlerdir. kendilerine atatürkçü diyorlar ama tabikide değillerdir efendim.
Hazmetme organları aşırı derecede körelmiş insanımsı varlıklardan çıkan gereksiz söz.
çakma çağdaşlıktır. atatürkten de çağdaşlıktan da insanlıktan da nasibini alamamışlıktır. yazıktır. yaratılanı yaradandan ötürü sevmek lazım gelmese nefreti ve kini tadacağım ilk insanlardır bu geri kafalılar. insanları hala görünüşe göre yargılayanların dünyasında yaşadığım için kendimden utandırandır.
(bkz: bok hazmi güçlendirir)
pkk'lı chp'li çekişmesi. zevkle izliyoruz.
15 gün süreyle düzenli olarak activia yesinler de rahat sıçarlar.

(bkz: hazımsızlık)

edit: activialar iki olduuuu. çek 2 activiaaaa
büdüt: aboooov. ne çok kabız varmış sözlükte. eksileyen eksileyene. ben deponun anahtarını bırakayım sizlere. size beleş activialar.
bıyrııın: görsel
gülüp geçiyoruz. bunu söyleyen kişiler önce kendilerine bakıp sonra başkalarını eleştirmelidirler. ezan ve kurandan rahatsız oluyormuş o zaman bu ülkeden çek git. yüzde 90 kısmının müslüman olduğu bir ülkede sen buna rahatsız oluyorsan bu ülkede yaşamayacaksın. sana kafa dinlemen için yunanistanı öneriyorum çünkü orada ezan ve kuran okunmuyor.
(bkz: hadi lan ordan götüm)
buyrun efendim:

http://galeri.uludagsozlu...i-hazmedemiyorum_4135.jpg

edit: hey barmen, şu eksileyene de ver bi' tane maden suyu!
turban olayini cok garistirdilar, haa aralarinda bi fark kaldi, o farkinan cok guzel oldu , meselam herkesin hayatina kimse karisamaz ,haa nasil garisamaz , ben bu sekil geyinirim , bu bayan su sekil geyinir su sekil geyinir , aaa hic kimse kimseye garismaya bi hakki yok, ozgurlugu bidir, haa bas ortu kurban oldugum ya resulallahtan gelebilir amma lakin ki boyle degildir .
(bkz: soda iç)
(bkz: montla sıç)
hazımsızlıkta sınır tanımadığını bu cümlesi ile ifade etmiş olan laiklik dinine mensup ehli menapoz bir bünyenin söylediği cümle.
türbanı desteklemekte, türbana karşı çıkmakta türban üzerinden siyaset yapmaktır. zavallılık örneğidir. kısır çatışmalarla gündemi meşgul eden iki tarafında belasını bulması dileklerimle.
son derece yanlış bir sözdür. böyle insanlar atatürkçü, kemalist gibi adlandırıldığı için atatürk din düşmanı ilan ediliyor. halbuki bu ve bunun gibi kişilerin düşünceleri atatürk'ün düşünceleriyle hiçbir şekilde bağdaşmıyor. yazık gerçekten. isteyen türban takar, çarşaf giyer, isteyen mini etek giyer, bikini giyer... kimsenin karışmaya hakkı yoktur ve olmamalı.
bir insanın yanından kafasında eşarpla geçmesi seni neden gıdılar kardeşim? başında eşarp olmasıyla şapka olması arasındakı tek farkı bulabilirmisiniz. kemalizmin hiçbiryerinde yoktur bu, yada laikliğin. isterse kafaçarşafla isterse eşarpla istersa bikiniyle dolaşır. afedersin sana giren çıkan ne?
şekilcilikte son noktaya gelmiş insan söylemi. bazı insanlar başörtüsünü o kadar kafaya(!) takıyorlar ki sonunda böyle saçmalamaktan öteye gidemiyorlar. bir insanı sırf başörtüsü takıyor diye ikinci sınıf insanmış gibi görmek nasıl bir zihniyettir? insanlar başlarını kapattıklarında beyinlerini örtmezler ama bazı ileri görüşlü (!) insanlar bunu anlamamakta ısrar edip hala başörtüsü kur'anda var mı? alt tarafı bez parçası v.s gibi basit şeylerle uğraşıyorlar. başörtüsü rabbin emridir. insanlar bunun için takarlar, diğer insanlarında ne düşündüklerini umursamazlar bazıları da bunu hazmedemedikleriyle kalırlar.