bugün

Askerde ömür boyu teskere bırakmış askerdir. ileride tuvalet temizliği ve bilumum mutfak işlerinde master yapması beklenir.
(bkz: sikerim tümünü de generalini de)
başbakandan parasız eğitim istemekten ya da 3 kilometre ötede çevreci gösteri yapmaktan daha tehlikesizdir. eğitim hakkı isteyenler 16 ay (cmuk hesabı 4 seneye denk gelir) hapis yattı diğerini ise öldürdüler.
olmayan erdir, zira paşalar erleri evlatları gibi severler. paşalar subayları haşlar, askere göre babacandır.
Şaşırmış er'dir.. Türüne pek raslanmayacak, fakat rasalanirsa 10 metre bile yakınından gecilmemesi gereken askerdir.. Zira yaptığından sonra kendi bi kenara, çevresindekilerin de askerliğinin bitme olasılığı imkansız olan insan şeysidir..
askeri birlik içinde acayip karizmaya sahip olacak vatandaştır. yıllarca dilden dile anlatılır.
uyanınca 2-4 nöbete gidecek erdir. kıçı açıkta kalmıştır muhtemelen...
er dediğin, tüm generali bayramlarda veya geçit törenlerinde belki görür belki görmez.

tabi bazı istisnalar var.

iş bu sebepten o küfürün generale ulaşması kısa vadede imkansızdır.

erimizin içi rahat olsun. tanrımıza hamd olsun, milletimiz var olsun. amin.
içinden söven erdir.
hürgeneral olduktan sonra kim takar tümgenerali şeklinde düşünen askerdir.
(bkz: vurdum tekmeyi girdim çavuşun odasına)
yada
(bkz: at yalanı sikeyim inananı)
mevkidaşları içinde en ünlü olacak erdir.
büyük bir ihtimalle eğitim zaiyatı olacak er. ölmeden önceki son sözleri de bahsi geçen küfürdür.
tümgenerali görürse içinden eder en fazla.

diğer türlüsü yemez.
eve döndüğünde anlatacak sağlam ve gerçek bir hikayesi olan kişidir.
Tüm generallere soverse boku yicek erdir .
bunu başarıp sağ kaldığı takdirde -eğer yamulmuyorsam- sıradaki rütbe olan orgenerale de küfür etmesi halinde level atlayan erdir.
içinden ediyorsa tabii.
rüyasında bile gerçekleşmeyecek olan eylemdir. insan hayatında göremediği bir şeye küfür edebilir mi lan sorunsalını akıllara getirir.
Öldürülmese iyi bir şey, düşünsene senin ağzına ....... .r...u co.u.u dese 75 metreden gözü kapalı bile vurur generaller silahı iyi kullanır, çizme yese tokat yese dua eder ömrü boyunca tokat yemeyi tekme yemeği bile kabul etse ödül olur.

Sen nasıl vatanı müdafaa eden görevliye küfür edersin, bu bizzat vatan hainligidir diye.

Ütopya da bile yaşamayın, hades bile hainleri öldürür amk. Koruyup kollayacak değil ya ona da ihanet eder o!
ben 15 ay askerlik hayatımda bir kez tümgeneral gördüm. o da bayramlaşma için gelen bölge komutanıydı. alaya da uğrayalım demiş. öyle gördük. alayda bayram izni almayan topu topu 50 kişi kaldık. hepimizle tek tek tokalaştı. erat kısmı generali rüyasında falan görür. ya da denetleme olursa.
tümgenerale küfür eden değil ama, tugay komutanı tuğgenerale pantolonunu sıyıran eri gözlerimle gördüm.

sene: 2011
yer: hakkari dağ komando tugayı / helikopter yakıt ikmal noktası

tugay komutanı tuğgeneral levent köse, beraberindeki diğer rütbelilerle birlikte odaya aniden baskın yapar. samsunlu imdat tek başına televizyon izlemektedir. levent paşa içeri girer girmez "çıkar" diye bağırır. o an paniğe kapılan garibim imdat, şaşkın bakışlar arasında pantolonunu sıyırır.

paşanın çıkar lafıyla kastettiği, imdat'ın hemen arkasında duran dolapta yer alan ve helikopterlere verilen yakıt miktarlarının tutanağa geçirildiği evraklardır.

ah ulan imdat, askerliğimizin en büyük neşesiydin, kulakların çınlasın...
modern zamanlarda olur. eskiden olmazdi. simdi herkes korkuyor alinmaktan.