bugün

otoriteler tüm zamanların en iyi türk rock albümü olarak mor ve ötesi nin dünya yalan söylüyor adlı albümünü işaret ederler. doğrudur. aradan 5 sene geçmesine, türk rock piyasasının hiç olmadığı kadar güçlü olmasına rağmen henüz böyle bir albüm piyasaya çıkamamıştır.
(bkz: bak bunu hiç düşünmemiştik)
(bkz: Kelimeler Yetse)
(bkz: Şebnem ferah)
duman - seni kendime sakladım olsa gerek.
ilk akla gelenler;

Whisky- Güneşin Tahtı
Yavuz çetin - Satılık
Dr. Skull - wory zover
kıraç - bir garip aşk bestesi.
duman 1, 2 de olabilir tabi ama ikisinden birisi kanımca.
sarı çizmeli mehmet ağa ve aynalı kemer ince bele şarkılarının olduğu;

barış manço - Yeni Bir Gün.
vega-hafif müzik
şebenm ferah-kelimeler yetse
mor ve ötesi-dünya yalan söylüyor.
albüm(ler)i
diken - hedef büyük.
Kurban-Kurban(1999)
(bkz: mor ve ötesi)
(bkz: dünya yalan söylüyor)
şebnem ferah'ın can kırıkları albümüdür.
henüz piyasaya çıkmamış ve çıkması beklenen bir adet şebnem ferah albümü.
ismail yk'dan bu şarkının ne yazık ki sözleri yok isimli $arkının geçtiği kaset. yormayın beni.
kime göre neye göre demezler mi adama? bulutsuzluk özlemini hiç dinlemiş midir bu otoriteler? bulutsuzluk özlemi gibi tarihe damga vurmuş bir gruba nasıl haksızlık ederler mor ve ötesi diyerek? türban çıktığında türbanla ilgili şarkı yapmış, 6 kasım 1996'da yök protestosu yapan gençlerin halini görünce protesto şarkısı yapmış bu gruptur. albümleri müzeliktir. kimi plakları paha biçilmezdir. *
(bkz: artık kısa cümleler kuruyorum)
(bkz: şebnem ferah)
bana göre kan kokusudur.
(bkz: mavi sakal)
pentagram, anatolia.
tüm zamanların en iyi türk rock grubu olarak mor ve ötesi'ni gösteren "otoriteler" bunu müziğin kalitesine göre mi yoksa satılan albüm sayısına göre mi değerlendirmektedir bilmiyorum. ancak türkiye'de, tv kanalları ve radyolarda "para konuşur"; popüler olmak zor bir olgu değildir. mor ve ötesi kötü bir grup değil elbette, ancak bu etiketi alması gereken daha bir çok kaliteli grup arasından sadece mor ve ötesi'nin gösterilmesi oldukça şaşırtıcı.
"müzik otoritesi" olmasamda; bugüne kadar dinlediğim en iyi türk rock albümünün nekropsi'nin "mi kubbesi" olduğunu söyleyebilirim.
(bkz: kendi adını taşıyan ilk albüm)
(bkz: malt)
http://tr.wikipedia.org/wiki/Malt_(grup)
eğer ki en iyi diyorsak tabiki de mine koşan'ın yamulmuyorsam 2007 çıkışlı rock * albümüdür. üstad bu albümde grup 84'den ellerin nerde isimli şarkıyı coverlamıştır.
mavi sakal-çektir git
whisky-babaanne
cem karaca-parka
edit:neyini kötü oyluyorsunuz kardeşim alala... herkes mangaboy olacak diye bişey mi var*
1996 çıkışlı

ünlü

son defa
(bkz: senin eserin)
güncel Önemli Başlıklar