bugün

olmaması gereken düşmanlıktır. şöyle ki; apple günümüz bilgisayar teknolojisine bir imaj, bir prestij getirdi. gayet estetik ürünlere sahip. çirkin çirkin kasalar, monitörler yerine gayet zarif ürünler üretti. ancak gelin görün ki apple'da insanları çekmeyen şey işletim sistemi oldu. çok pahalı olan bir apple ürünü bilgisayar sistemlerinde "hız sevdalıları" na tamamen ters düştü. mesela benim şuan mac almama sebebim istediğim hızda istediğim performansı veremeyecek olmalarını bilmemdir. (ki bu bir ticari politikadoır. koca şirket hızlı pc üretemiyor diyemez kimse. bunu sadece yavaş yavaş piyasayı kontrol ede ede yapacaklar. daha çok satış için)

ben apple'ı görsel bir devrim olarak görürüm. teknoloji daha çok gelişecek. daha çok yenilikler olacak. bence apple ilk adımı hem de büyük adımı attı. hem sistemi tamamen microsoft a alternatif hem de imajı tamamen farklı. ben fonksiyon adamıyım apple kullanırım diyen adam da var, ben estetik manyağıyım diyip kullanan da. ben de diyorum ki ben de hız ve performans manyağıyım, öküz gibi parçalar alıp ultra hızlı pc düzer rahatıma bakarım, apple bu olanağı verse apple dan yaparım. aradaki tek fark bu olmalı. seçimlere saygı duyulmalı. hoş toplumumuzda meyve veren ağacı taşlarlar. fakir piçlerin çoğu da merak ettikleri halde bok atarlar apple a falan. ben inceledim hatta kullandım da. istediğim şeyi vermediği için elden çıkardım.
nerd'lerin gösterişli şeyleri boş bulmasından kaynaklanıyo olabilecek önerme.
apple'daki her şey için para isteyen uygulamalardan bıkmış oldukları için olabilir.
microsoft belki daha kötüdür, belki daha iyi ama en azından ota boka para istemiyor. bazen yiyecek almaya param yokken gidip de bir oyun veya uygulama için hiç para veremem vallaha. *