bugün

faşist devlet iş başında şeklinde özetlenecek hadise

twitterdan adam toplamaya başlamışlar daha şimdiden

twitterda apoya övgüler düzeni pkkyı barış örgütü şeklinde anlatanlara da yapıldı mı daha önce bu tarz uygulamalar

pardon yahu apo ile erdoğan kankaydı muhabbetleri iyiydi mektuplaşıyorlardı değil mi? unuttum, tüh

menderes de iyi adamdı..
devletin başına ana avrat söveceksin sonra da bizi tutukluyoylay diye ağlayacaksın. insana bir şey derler. pardon insana. evet.
muharrem ince tarafından onaylanan, "sol" gazetesince yayınlanan habere inananların tutuklanması daha yararlı olurdu.
Evet özgürlük istiyoruz, hiç olmazsa sosyal medyada. Ancak ahlaki değerleri ayaklar altına almadan.
antidemokratiktir. kişilerin haberleşme özgürlüğüne vurulmuş bir baltadır. sonra biz neden aihm'den en çok ceza alan ülkeyiz diye sorarlar bir de.
bazı yalakların inanmadığı hadise

alın dinleyin

http://vocaroo.com/i/s05jae5mZfmr
hükümetin son icraatı, belkide benide alıp götürecekleri hareket, ifade özgürlüğü kısıtlaması.
attıkları tivitleride söyleseler mesele anlaşılır. sen başbakana küfür edeceksin adına tivit diyeceksin. biri bunlara "lan" dese ana avrat küfürle karşılık verirler eminiz.
ayrıca gözaltı oldu tutuklama, tutuklama olsa muebbet derler.

(bkz: mübalağanın amına koymak)
bu haberler anca atılan twit sayısını, gezi direniş paylaşımlarını arttırır... anlamamışlar hala... twit atmayan, hesabı olmayan da atmaya başlarsa işte o zaman yandınız!!
gerçekse çok tehlikeli sonuçları olabilecek hadise.
(bkz: siz hala ders almadınız mı)
yarın taksime buyrun...
(bkz: 1984)
ipin ucunun kaçtığı doğrudur efendim. Bu adamı ya da hiçbir devlet büyüğünü sevmiyor olabilirsin. Bunu belirtirsin ama dümdüz sallayanda var küfürün ucunu bucağını kaçıranda. Peşin edit akpli yada başka bir partiye mensub değilim.
öncelikle meydanlarda çevreye tahribat verenleri ve direkt olarak polis ile çatışanları hepimiz biliyoruz. zaten haklı tepkisini veren halkta bu insanları aralarında barındırmayıp gerekli tutumu sergiliyor elinden geldiğince. ama şu da var bu provakatörler de organize olmak için sosyal ağları kullanabilir ki bu gayet olası. ayrıca galeyana gelip bu amaçla olmasa da - tam idrak edemeden- kışkırtıcı tweetler atmış olabilirler. nasıl ki facebookdaki yazıları yüzünden ceza alan oldu bu da öyle bir şeydir.

kanunun uygulanmasına faşistlik diyerek de güldürdünüz hani gece gece.

gözaltı dayanakları;

tck Madde 214
(1) Suç işlemek için alenen tahrikte bulunan kişi, altı aydan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Halkın bir kısmını diğer bir kısmına karşı silahlandırarak, birbirini öldürmeye tahrik eden kişi, onbeş yıldan yirmidört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Tahrik konusu suçların işlenmesi halinde, tahrik eden kişi, bu suçlara azmettiren sıfatıyla cezalandırılır.

TCK Madde 217
Kanunlara uymamaya tahrik Madde 217- (1) Halkı kanunlara uymamaya alenen tahrik eden kişi, tahrikin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.

ayrıca not: bırak devlet büyüğüne normal vatandaşa bile hakaret suçtur bu arada.
Başabakanın durmak yok yola devam sözüne ithafen verilebilecek en iyi tepki. (bkz: durmak yok sövmeye devam)
sanal diktatörlük.
eğer provake ve hakaret yoksa ağır yanlıştır. ama, provakasyon yapıp bu ülkenin mevcut başbakanına küfür ediyorsan (isterse başbakan apo olsun) elbette bedeli olur. e sövme başbakanlık makamındaki adama salak mısın?
çağdışılıktır.

lakin benim asıl merak ettiğim şey, bu kişilerin cezaevlerinde hangi koğuşlarda kalacaklarıdır.

cezaevlerinde suçlara göre tasnif edilmiş koğuşlar vardır.

sübyan koğuşu, memur koğuşu, gaspçı koğuşu, hırsız koğuşu, roman koğuşu, damat koğuşu, vb...
şimdi bu arkadaşların durumu ne olacak?
bu koğuşlardan birine düşerlerse o ceza bitmez, cezaevleri bünyesinde "twit koğuşları" mı açılacak?

çok ironik.

düşünsenize iki mahkumun maltada karşılaştığını.

-selamın aleyküm birader.
+a.slm
-senin hangi koğuş?
+tivit koğuşu abi.
-o ne lan eşek mi siktiniz nedir olay?
+tivit abi, bilgisayardan.
-lan bi siktir amuğa koduğum.
yemek yediği için hapse atılan insandan farkı kakmayan olaydır. yazıktır günahtır.
mesele sırf tweet olaydı herhalde idamla yargılanacaklar arasında adım yer alırdı. çok fazla rastladım ana avrat sövene. yahu hakaret davası açılıyor işte. biliyorsunuz amacınız ne anlamıyorum ki arkadaş. ben de o kadar şey yazdım da ne bileyim hani insan biraz düşünür başına gelecekleri. her bir bok adamların elinde işte. neyse...
diken üstünde bir hayatın karelerindendir.korku imparatorluğunun meyveleridir.hala diren'iş' i işten saymayın bakalım.
ülkemizde demokrasi olmadığının net kanıtıdır. düşünce özgürlüğü ve özel hayata direkt müdahaledir.
direnişe katılan ve sonuna kadar destekleyen birisi olarak söylüyorum ki; ne yazdıklarına bağlı. ne yazdıklarını bilmeden savunmak da yanlış bence.
edit: bence küfür davası değil zira küfür olayı olsa yüzbinlerce kişi tutuklanırdı.
taksim gezi parkı olaylarında tutuklanan kişilerdir. 35 değil 38 kişidir ve hak etmişlerdir. sosyal medya atıp tutma yeri değildir. klavye kabadayılığı yapma yeri hiç değildir. ağır yaptırımlar uygulanmalı. mesela en az 5 sene hapis gibi ve ya sağ elden 2 parmağı kesmek gibi. (entere basamasın bir daha) şart böyle şeyler. herkes havalanmış çünkü. her yerde küfür küfür küfür. son bulmalı bunlar.
türkiye gibi diktatörlük heveslisi faşist bir firavun tarafından yönetilen ülkede olmuş hadisedir. şimdi bazıları çıkıp bık bık başbakan o adam ya, ona da hakaret edilmezki, eleştirilmezki falan desede gerçek demokrasilerde herkes eleştirilir. başbakan eleştirilmez ne demek lan? tövbe haşa allah mı bu adam eleştirilmesin? yaptıkları bu antidemokratik uygulamaların milleti kışkırtıp daha fazla tepki çekmek dışında bir işe yaramayacağını hala anlayamadılar ya boşuna dememişiz demek ki senelerdir bunlara bidon kafa diye. yapın anam yapın, yaptığınız her antidemokratik hareket-eylem bazılarının ekmeğine yağ ve de bal olarak sürülüyor.
akp'nin gözdağı girişimidir. akıllarınca insanların twitter üzerinden örgütlenmesini ve haber paylaşmasını engelleyeceklerini sanıyorlar.

akp herkesi kendi gibi ödlek sanıyor. insanlar inançla ve inatla direniyor. senin polisinden de zerre korkmuyorlar.

zaten bunu göremediğin için bu batağa saplandın ya tayyip efendi. aklınca şiddeti yaparız bunlar da korkar dağılır sandın ama dedim ya herkes senin gibi ödlek değil tayyip efendi.