bugün

ankarada bir semt. mamak ilçesindedir.
ayrıca, bir çok sol örgütü de bünyesinde barındıran, sabah kalktığınız da heryerinde afişler ve slogan vari duvar yazıları ile bulabileceğiniz bir ankara semti! geceleri son derece tehlikeli olan sokakları ile girmekte temkinli bulunmanız gereken ankara semti.
sanildigi kadar yani yukardaki arkadasimin sandigi kadar tehlikeli olmiyan ve komsuluk ilisikilerinin (en azindan benim buyudugum dönemde ) cok sicak oldugu tertemiz insanlarin yasadigi guzel bir ankara semti.zira bu mahellede ben ne kap kac duydum ne bir kavga gurultu sanirim arkadas sadece orada yasiyan insanlarin politik yapisi geregi bu sözleri yazmis. bir dolapdere ile tuzlucayiri ayni kefeye koyuyorsa cok ayip etmis olur cunki.
Solcularin Kalesi Olarak´ da Bilinen Abdullah Öcalana Bir Kac yil ev Sahipligi Etmis Ankaran´nin bir Semtidir.
genellikle sivas alevilerinin ikamet ettiği ankara semti, abidinpaşa'nın ordadır. geceleri torbacılar kol gezer. züppe öğrenciler buraya esrar almak için giderler.
"çinçin, eski çinçin iken esamesi okunmazdı bunların, ne zaman çinçin bitti, bunlara kaldı piyasa" denilesi kolpacı semti
bizzatihi oraya gidip de "yok tuzluçayır şöyle kolpa, böyle dandik, hödö bödö" demenin butttt* isteyeceği ankara semti.
bizzat gidip "yok tuzluçayır şöyle kolpa, böyle dandik, hödö bödö" diyenin orada akrabaları neyim varsa yırtacağı ankara semti.* *
bizzat gidip "yok tuzluçayır şöyle kolpa, böyle dandik, hödö bödö" diyenin çinçin li olması sebebiyle tuzluçayır daki itin kopuğun zaten kendisinden nefret etmesi ama gık demeye kimsenin g*tünün yememesi ile sonuçlanacak olaylar zincirine ev sahipliği yapan ankara semti.***
bizzat gidip "yok tuzluçayır şöyle kolpa, böyle dandik, hödö bödö" diyenin çinçinli olması bağlamında beni derin düşüncelere salarak sabahın bir saati kafamı ambele eden ve artık bu mevzuyu uzatmamın mümkün olmadığını anlamama vesile olan ankara semti.***
koskoca ankara nın bir semtidir, diğerlerinden farksızdır, bildiğin mahalledir canım, bokunu çıkartmanın manası yoktur da bu entry de muhtemelen kendi kendini imha eder zaten.
burada oturan bir kız arkadaşınız varsa mutlaka marjinaldir...
ankarada atatürkçü ve sol görüşlü insanların yaşadığı semttir.
alevilerin kalesidir.
Erzincan ilinin Refahiye ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: refahiye/#5120587)
karinca foto, kuzu kuzu kokorec ve salon kangali bünyesinde bulundurur.
ankara'da, genellikle alevi ve atatürkçü teyzelerin insanların oluşturduğu bir semt. her üç kişiden biri sivaslıdır. halkı çok sıcakkanlıdır. ayrıca çocukluğumun geçtiği yerdir. ve otomobil ile yaklaşık olarak kızılay'a 10, anıtkabir'e 15, tunalı'ya 20, bahçelievler'e 25, dakika mesafelik bir yerdir.
sol'un kalesidir. esnafı, insanları harikadır. yavaş yavaş orası da değişmeye başladı maalesef. geçenlerde bir kadın gördüm peçeli falan. kısacası heryer ve her şeyde olduğu gibi değişim tuzluçayır'a da uğradı...
ankara' nın şüphesiz en samimi semtidir. gece rahat rahat sevgilinizle yürüyebilirsiniz, kimse tanımadığı birine dalaşmaz, herkes yardımcı olmaya çalışır, ayrıca herkes sizi tanıdığını düşünerek davranır falan filan. genellikle sivaslılar ve çorumlular ikamet eder. özellikle divriğili sayısının haddi hesabı, bir üst sınırı yoktur. parkları da başkadır, okulları da. sadece tuzluçayır lisesi' nden utanırım yani güzel semtimin.

edit: mahallem de yeni ünlü oldu. terörist diyenler dönsün götünü yalasın. yürekli adamların, vicdanlı adamların mahallesidir tuzluçayır. buraya girersin de insanların damarına basarsan kolay kolay çıkamazsın. faşizme geçit vermedi, vermeyecek tuzluçayır.
liseye giderken her gün önünden geçtiğim semtti ve bela eksik olmazdı. buradan devrimci falan çıkmaz bildiğin terörist çıkar.

edit: bölücübaşı tuzluçayır lisesinde okumuştur. siktirin gidin şimdi.
ankara'nın en sikko, en varoş bir iki yerinden biridir.
cemaatçi şafii kürtlerden oluşan akp polisince mezhep kavgasının kaşındığı bölge...

keyfi saldırılar, evlere gaz bombaları, keyfi tutuklamalar gırla gidiyor.

müslümanlığı kalkan edinmiş dinsiz nurcuların kötülüklerini gör(e)meyenler uykularından uyanmadıkça sadece inançlarını ve özgürlüklerini değil kendilerinin ve sevdiklerinin hayatını da kaybedecekler.

ülke adım adım iç savaşa sürükleniyor...

yazık çok yazık...
birinin bir araziye yaptığı binaya karşı çıkanların olay çıkardığı semt mahalle artık her neyse o.

yahu arkadaş adam x yapacağım der sokağa dökülürsünüz b yapacağım der sokağa dökülürsünüz. biriniz de demez ki cami-cemevi ne? ibadethane cami ile tarikat dergahı olan cem evinin alakası ne?
dergaha mescid olur da hem cami hem cemevi ne?

atatürkçü arkadaşlara tekke ve zaviyelerin kapatılması hakkındaki kanuna göre tüm cemevleri kapatılmalıdır.
mecburiyetten 3 senemin geçtiği medeniyetten nasipsiz yarrak gibi mahalle. kazara bi esnafa "selamın aleyküm abi, şu adrese bakıyodum" demeniz en iyisinden ters bakışlarla taciz edilmenize, hatta olay olmuş günlerde dayak bile yemenize nedendir. tahammül yoktur selamın aleyküme burada.

olmayan alevi hoşgörünüzü sikeyim sizin. ihtiyacımız yok sizin hoşgörünüze felan da sadece sağda solda biz çok hoşgörülüyüz, canız, gülüz gibi münafık edebiyatı parçalamayın. neyseniz onu söyleyin açık açık, tahammülümüz yok deyin lan islam dinine.

bi de potansiyel terörist yatağıdır. istanbul gazi mahallesinin ankara versiyonu. mümkün mertebe uğramayın. nato yolundan basın geçin hızlıca. yokmuş gibi davranın. anladıkları dil o
"abd'nin imamı kaça sattın vatanı" sloganlarıyla inleyen semt...

direntuzluçayır