bugün

kulaktan dolma bilgisiyle şurada şu yazıyor, bu da bunu demiş öyleyse aha kodum mantığıyla hareket eden, ve eminimki "gel bize bir yatsı namazı kıldır" desek imamlık yapamayacak oluşuyla arkasındaki cemaate dört rekatı kıldıramayacak kapasiteye sahip bir din bilgisiyle, yarım yamalak bilgi kırıntılarıyla kafasında modellediği islam ile ilgili arasıra karalama faaliyetlerinde bulunan, kutsal değerleri aşağılamanın, kerih görmenin prim yaptığını zanneden şahıs.

dinsizligi entellik addeden şahıs. (bkz: dinsizligi entellik sanmak/#2009567) ve buna rağmen
din hakkında yorumda bulunan entel şahıs.
bu kadar çelişki de olsun artık.
islam ile ilgili entrylerine eleştiri denilen şahıs. (ilginç lan)
bu durumda israili, yahudileri ve museviliği eleştirmesini bekliyoruz.
ama hep bu tarafa hep bu tarafa olmuyoki bilader. islamı garip buldu heralde, boyuna o tarafa abanıyor.
o eleştirdiği dinin peygamberinin bir sözünü aktarıyorum:
"islam garip başladı, başladığı gibi (bir hale) dönecektir. Ne mutlu gariplere"
herkesin dinine, inançlarına, milletine saygı duymasını ve kötülememesini beklediğim ayrıca bazı şeyleri araştırması gerektiğini düşündüğüm sözlük yazarımızdır.
her yediğim de ekşisi ve acısıyla kafamı kaşındıran salatalık, biber, domates gibi bilimum zerzavatla yapılabilen yiyecek.
(bkz: sözlük-nick uyumu)
(#2010575) kendisini yarışmanın galibi ilan ediyorum.
kuran ı kerim ve hazreti muhammed hakkında aynı entryleri iki şer iki şer giren yazar. ne yapsın başka yazacak bir şey bulamıyor diyorsanız amenna. ben yasak olduğu için şiidmiştim.
islam ile bir sorunu olan milletin dinine dil uzatan provoke etmekte usta yaşam formu. çok büyük bir ihtimal yüzü olmayan birinin kullandığı bir klon.
9 yaşındayken başına bir şeyler gelmiş olmasından korktuğum çok sevgili yazarımız. zira son girdiği entarilerinde bir 9 yaş zorunluluğu göze çarpıyor. ne demek istiyor kavrayamadım...
Sözlükten bir an önce uzaklaştırılması hatta bir daha uğramaması sağlanması gereken yazardır. moderatör görsündür. kalitesini ve seviyesini belli etmektedir.
46 + 1 kromozom olduğu rivayet edilir.

edit: pardon Parameciidae'lerde kromozom olmazmış zaten.

ayrıca (#2065843)'daki "balans" mevkii, onu "neye göre kutsal islamiyet, eleştiriyor işte, nerde özgür düşünce, fikirlerini söylesin istediği gibi" şeklinde savunan güruha atfen sarfedilmiştir. hayır madem herkese göre kutsal olan değişiyor ve bir başkasının kutsal saydığı bir başkasına kutsal gelmiyor diye atıp tutacak, envai çeşit organik mastürbasyon malzemesi yapacaksa birinin fikrini, sırf adına eleştiri dediği için, ilgili entryde geçen "balans"daki önerim/teklifim her zaman geçerlidir.
entryleri eleştiri içeriyormuş(!) (avukatının yalancısıyım)
kızmayın arkadaşlar. huyudur, geceleri gelir içindekini kusar ve gider.
az sonra da avukatı damlar.

tanım: kaale alınmaması gereken provokatör.
edit: içim temiz be kardeşim. * *
hoşgörüyü başkalarının kutsal değerlerine saldırı sanan yaşam formlarının savunduğu yazar. 47 kromozomlu dayanışması var anlaşılan.
dikkat bu entry muhtemelen haftanın en kötülerine gireceketir.

birincisi ben bu adamı tanımam etmem hatta ilk defa 3 gün önce filan entrylerine rastladım. öncelikle düşündüğüm şey bu kişi islamiyet'i araştırmak istemiş ve bununla ilgili başvurabileceği en kesin kaynağa başvurmuş. gördükleri, okudukları bazı şeyler ya yanlış yorumlamasından ya da doğru yorumlamasından (ki ölmediğimiz için hiçbirimiz doğruluğundan emin olamıyoruz. inanma ihtiyacından dolayı inanıyoruz.) onun inancını sarsmış veya bu şekilde yönlendirmiştir. ama adam benim diyen müslümanların çoğundan daha çok araştırmış bu kitabı. çaba ve zaman sarfetmiş.

kendisi, kendi fikirlerini sanal ortamda savunmuş sadece ve eminim ki burda onunla ilgili yazılanları zerre takacak bir insan değildir. sözlükten uzaklaştırılması gibi bir şeyin çok saçma olduğunu düşünüyorum çünkü burası her düşünceden insanların bulunduğu, fikirlerine özgürce ifade edebildikleri bir ortam. kimse kimseyi inanıyor ya da inanmıyor diye suçlayamaz. bunu diyenlerin önce budizm, ateist gibi başlıklardaki hakarete varan entryleri yazanlara bir şeyler söylemeleri gerek. ha diyorsa ki bana dokunmayan yılan bin yaşasın. orasına karışamam tabi.

not 1: elhamdülillah müslümanım.
not 2: islamiyet mantık ve hoşgörü dinidir.
not 3: hakkında yanlış düşüncelere sahip olmuş olabilirim ama yine de bu yazar yazmaya devam etsin ki sözlüğümüzde her çeşit insandan bulunduğunu bilebilelim.
not 4 (aynı zamanda edit): üslubunda biraz daha uysal ve objektif bir tarz benimserse eğer eminim daha çok insanın takdirini kazanacaktır.
kendisine basliklarda cevap veremeyen yasam formlarinin nickinin altinda saldirmaya basladiklari yazar. din konusunda onu elestirilerin cogunden daha cok sey biliyor .
bir scurtel modelidir. doya doya kullanın.
çaylaklık boyunca ilgiyle takip edilesidir..ayrıca; #2065988* fakat bi yerde hata yapmış. araştırmış vs tarafında yanlış yorumlamış zira öyle bir eylemde bulunsaydı şahsiyet, bu kadar kolay yorumlar yapamazdı... koca alimler, arifler, bilim adamları vs ler açıklamakta zorlanırken bazı şeyleri dostumuz nasıl böyle kati düşüncelerde bulunmuş bilinmez...
allah kavramına inanmayan fakat inananlara saygı gösterme nezaketini gösteremiyecek kadar kifayetsiz yazardır.
#2065133 nolu entrysi ile tepkimi almış olan yazardır. normal kafayla yazmışsa insanlığından şüphe duyduğum, sarhoş kafayla yazmışsa da zaten içindekileri ortaya çıkardığından ayıpladığım, kınadığım yazar. * * *
kutsal kavramının insandan insana değiştiği, herkesin kendine göre bir kutsalı olan bir dünyada yaşadığımızı anlayamayanlarca saldırılan yazar.

neymiş, kutsallarına saldırıyormuş. peki neyin kutsal olup neyin kutsal olmadığına kim karar veriyor? tarihe mal olmuş kişiler "kutsallık" kalkanı altında eleştirilemez konuma getirilebilir mi? mesela ben yarın öbür gün "ajdari" dinine geçsem, ajdar anik'a tapmaya başlasam, sonra da "ben ajdar anık'ın kutsallığına inanıyorum, burada onun hakkında söylenenler benim kutsalıma hakarettir, inanca saygı, repleri unutmayalım..." desem, ne kadar geçerliliği olur? yoksa her inanç kendisine inanların sayısına göre mi saygıyı hakediyor şu dinine yandımın dünyasında?

edit: hakkaten de ne kadar mürit, o kadar saygıymış, güç her şeymiş... çok güzel...
akıl fikir dilenesi. *
ajdari ile müslümanlığı ayırt edemiyecek kadar zihniyeti bozuk insanların savunduğu kişi.
arkadaşını göster bana kim olduğunu söyleyeyim sana
klasik bir başlangıç cümlesi olacak ama;
tanımam etmem.

kişisel kanaatim olarak yazdığı entryler mantıksız değildir, gayet mantıklı şeyler yazmaktadır aslında, ancak bunu yazarken gene kanaatimce biraz yaralayıcı üslupla yazmaktadır. saçmalamadıktan sonra herkes istediğine inanmakta özgürdür, bu yazarımız da kendisi araştırmış haklı olarak da özgür iradesiyle bir şeylere inanmıştır, diğer arkadaşlarımız da aynı şekilde büyük çoğunluğu kendi özgür iradesiyle bir şeylere inanmışlardır. saygı duyabilmektir önemli olan, ancak kuran'ı okumamış, araştırmamış birisi olarak da, yazdıklarına bakınca yorumlarında mantıklı şeyler söylediğini düşündüğümü belirtmeden geçemem.
avukatını değiştirmesi gereken user. (avukatının eleştiri yaklaşımı işe yaramadı anlaşılan.)
başka gecelerde, henüz pislemediği kutsallar hakkında kusmasını bekliyoruz.
herkes kadar, inanmakta ve inanmamakta ozgur olan insan. ama sayginin ne oldugunu, nelere saygi duyulmasi gerektigini ogrenmesi iyi olur, tavsiye edilir.