bugün

ırak hükümet sözcüsü ali dabbağ'ın türkiye'nin sınır ötesi operasyon yapması ihtimaline karşı sözleri. 'kocama söylerim sizi döver' dese daha dürüst olurdu.

http://www.sabah.com.tr/h...484BAB3BB7B72E43111F.html
yanbaşımızda kürt devleti kuruluyor iken, barzani götünün korkusuna türk pasaportuyla etrafta gezinip, şimdilerde postacılığa başlamışken, ABD bas bas bunları "ben destekliyorum" nidaları atarken, yani anlayacağınız pireler berber develer tellak iken, kendi kafalarından çıkmış bir tane bile politikası olmayan akp hükümetimizin gazetelere yansıyan, "abd'ye sert nota" ,"barzani haddini bil" tarzı bir boka yaramayan, günü kurtarmaya yönelik çıkışlardan farkı olmayan sözcük.

işin yaman tarafı, o garibanda bizim garibanlar da aynı ülkeden icazet alıyor.

bir çocuk düşünün maket askerlerini birbirine vurduruyor.

ahan da durumumuz bu. o maket askerlerden birisiyiz.

al birini vur ötekine anasını satayım.

yok hala alan memnun satan memnun ya. lan neyse ben bir şey demiyorum. en iyisi bokumu yiyip susayım. çay isteyen varsa onu da koyarım.
"jölenin serti mi olurmuş canım." t.k.
aslında manası başka olan bir cümledir. "herhalde sıcaklardan beyni sulanmış aliciğimin" deyip hoş görmek lazımdır. asıl söylemek istediği şudur: türkiye'ye veririz ama türkler'in ki bize sert gelir. * *
(bkz: tutmayin kucuk enisteyi)
(bkz: ananizi da alip gideriz)
egemen devletçilik oynamaya çalışan çöl kuklasının tuhaf hezeyanıdır.
(bkz: jartiyerin gözüküyo)
(bkz: dayak yiyenin sürekli olarak döverim seni demesi)
kulağa şöyle gelir : türkiye'ye öyle bir veririz ki, bir daha ne zaman vereceğiz diye gözümüzün içine bakar...