bugün

ardı ardına kötü haberler sunan ana haber bülteninin sonundaki ,küçük şeylerden mutlu olabilmeyi bilen insanlar için * ,aslında sadece haberi verilen insanları mutlu eden diğerlerinin umrunda bile olmayan mutlu haber öncesi(!)yapılan sunuş cümlesi...

(bkz: biz türküz bize bir şey olmaz)
(bkz: olmak)
(bkz: ölmek)
iki sağ partinin birleşmesi, iki sol partinin nişanlanıp, sandıkta gerdeğe girmeleri ve en güzeli de bunlar sonucu akp'nin soluksuz bir şekilde hayatımızdan, cumhuriyetimizden silinecek olmasıdır.
(bkz: üç yanlışın bir doğruyu götürmesi)
uyduda hala birçok "moda" kanalının kapatılmaması
akoyulası bir yorum daha.

hep olumsuzluklar, kötülükler bol verilir bu ülkede. bir tane bilim adamıyla ilgili, gerçek sanatcıyla ilgili bir habere doğru düzgün rastlayamayız kanallarda. hep sonraya atılır bu haberler. eblek bir gülüşle anlatılır bu haberler. tam da program bitmek üzereyken...

türkiye yi öcü gibi göstermektir amaç. kötülükler, aksaklık olarak saydıkları şeyler de gerçek kötülükler ve aksaklıklar değildir. halkın asıl sorunları değildir ha. patronları neyi isterse onu yayınlarlar.

islami kanallarda öyle, diğer dedikleri kanallarda öyle.

ülke karalanmış umurlarında değil abilerimiz ne düşünür böyle bir haber yapsak diye yapılmasın ulan hic bir haber.

işte o zaman türkiye de güzel şeyler de oluyor diyebilir belki herkes.
valla oluyor.
bugün pazarda başıma gelen şey misal.

bizim semt pazarı yeni tip pazarlardan. altı otopark, üstü pazar alanı.
arabayı aşağıya park ediyoruz, yukarı çıkıp alışveriş yapıyor, tekrar elimizde poşetlerle aşağı iniyoruz falan.

bugün pazara girdim, bir de baktım ki otoparka market arabaları koymuşlar.
arabanı park ediyorsun, market arabanı alıp yukarı pazara çıkıyorsun, aldığın şeyleri kolayca taşıyorsun.
valla büyük kolaylık.

şöyle;
görsel

bu osmangazi belediyesi ile bursa seyyar pazarcılar odası'nın ortak bir çalışmasıymış.
çok hoşuma gitti yeminle, oradaki görevliye teşekkür ettim.

ama daha bitmemişti.
otoparktan çıkarken ücreti uzattım, otopark ta artık ücretsiz olmuş. "osmangazi belediyesi iyi günler diler" dedi görevli.
yıllardır her pazar otopark parası ödediğimiz yeri de ücretsiz yapmışlar artık.

helal olsun lan.

helal olsun osmangazi belediyesi, helal olsun bursa seyyar pazarcılar odası.

teşekkürler.
Reyiz, yanlış görmediysem orada yaklaşık 20 kilo cherry domates var.
Salça fabrikası mi kurdun habersiz?

Edit: kızılcıkmış, öyleyse afiyet olsun. Benim icin bir damla yere dök.