bugün

kalıpların dışına çıkamamaktır.
genellikle toplumun bunlar pkk yanlısı pis herifler sözlerini işitmenize neden olacak durumdur zordur. *
okul müdürünüz gelip size pkk lı köpekler biliyorum ne b*k yediğinizi dediyse, hele ki devrimci değilseniz, içinde olmamayı tercih edeceğiniz durumdur.
(bkz: çok pis gaza gelmek) kraldan çok kralcı olma durumudur. başkalarının hatırasını canlı tutmak ayrı bir saygı duyma sebebiyken mahirler denizler yusuflar diye başlayan cümlelere günümüzden örnek verememe kabızlığıdır. devrimin nasıl ve ne içinini bil meden kaybolmuş bir şekilde yolda yürüme olayıdır.

mc donalds go home deyip(neden evine git denmez anlamıyorum madem eylemi emperyalizme, vahşi kapitalizme karşı yapıyorsun sloganında türkçe olsun bari, ama sanırım evrensel bir mesaj kaygısı vardır.) ayaklarında cat botlar levis kotlar giymektir. eylem denince, yasasin bi sürü kari kiz vardir ortam yaparız takılırız mantığıdır. en olmadı anlatacak anımız olur kız hadi boş oturmayalımdır.

inanmış bir gurup insanın inancını sömürmektir en abiyane tanımla, onlar üzerinden siyaset yapmak pirim elde etmektir. dedik ya çok pis gaza gelmektir.
sadece sokaklarda, meydanlarda değil; okulda, sırada, evde, kafede, kitaplarda, müziklerde her yerde ama her yerde devrim yapmayı başarabilmek veya en azından devrim yapmayı deneyebilmektir.
insanlara rağmen insanlar için mücadele etmeyi kabul etmektir.
hiç anlaşılmamayı kabul etmektir.
güven özveri ve sadakat ister. tecrübeyi zaten kazanmamışsa gereksizdir...
üniversite okuyanlar için mezun olunmasıyla birlikte sona eren bir süreçtir.
mechule giden bir gemiye binmektir.
çoğu için geçerli olan şey; iki cümlelik derdini iki sayfada anlatmaktır. ulan biz de okuduk, biz de kültürlüyüz. o kullandığın kelimeleri bilmiyor muyuz? neden ille de ideolojinin terminolojisinden beslenme gereği duyuyorsun. konjokturel kamuculuk, otoriteryanizm, reel sosyalizm, ekim devrimi, statüko, polis copu... yahu her paragrafta bunun gibi milyon tane kelime var. madem halktansınız, ne diye yalın bir dil kullanmazsınız. kim anlıyor ki bunları? ha bir de yemişim lenin'i, stalin'i....
türkiyede devrimci olmak.. devlet tarafından karakoyun muamelesi görmektir.. türkiyede devrimci olmak "anaşik" damgası yemektir.. memurlar için,işçiler için mücadele ederken polis memurlarından cop yemektir.. mapushanede işkence görmektir.. tükiyede devimci olmak kitaplarını toprağa gömmektir.. türkiyede devrimci olmak en ücra köşelere sürülmektir.. türkiyede devrimci olmak bir faşist kurşunla ölmektir kimi zaman.. kimi zamansa vatan haini ilan edilmektir.. yaşın büyütülerek asılmaktır.. öldükten sona vasiyetinin yerine getirilmemesidir..beslenmeyip asılmaktır.. ama tüm bunlara rağman dimdik ayakta kalmaktır.. ipini kendi boynuna götürmektir türkiyede devrimci olmak.. asla korkmamaktır.. kanının son damlasına kadar savaşmaktır.
zor zanaat.
kendisini siklemeyen bir halk için mücadele ettiği yalanını söyleyip kendisinin inanmasıdır.

sürekli rüya peşinde koşan, bu kadar gülünç adamları tabi ki bu millet siklemeyecektir. bir zamanlar ruslar siklemişti; ancak onlar da ebelerinin damını görüp vaz geçtiler.

aman abi sabun kalıbı gibi birbirinin tıpkısı olan devrimciler benim için mücadele etmesinler.
sadece miting meydanlarında sol el havada slogan atmaktır. ha arada sırada istiklal caddesinde bağırarak dergi satan türler de mevcuttur. ötesi yok. ya da var da ben görmedim.