bugün

turkcell'in televizyon izlenebilen, film kiralanabilen mobil uygulama ve web platformu.

http://www.turkcelltvplus.com/
şu anki haliyle tivibuyu aratıyor. yayınlar anlık değil ve bazen bir kanalı açtığınızda 2 gün önceki programı görebiliyorsunuz. üzerinde daha çok çalışılması gerek.
bana, "yıl olmuş 2012 hala flash player ile tv yayını yapılıyor" dedirten televizyon hizmeti.
Ayrıca uydu yayınından en az 1 dakika geriden yayın yapılıyor. silverlight, octoshape veya html5 yayına geçmedikleri sürece piyasada bir arpa boyu ilerleyemeceklerdir.
daha önce zerre hazzetmediğim kanal olan ulusal kanal*dan son gelişmeler ışığında izlemeye karar vererek listesine baktığım, ve ''ulan ulusal kanal niye yok it'' diye programa saydırdığım düzenlemedir.

neden yok ulan ulusal kanal?
superonline ve turkcell ortaklığında servistir.
Bildiğim kadarı ile ayda beş on lira ödedikten sonra datadan yemiyen tv uygulamasıdır.
bu turkcell neden her satışına önayak olduğu cihazın isminin sonuna bir plus ekliyor sorusunu akla getirmiştir.
tek eksiği discovery ch olan iptv sistemidir. türkiye'ye geldiğim zaman evimde kullanıyorum ki hiç bir problem de yaşamadım. ayda ekstra 10tl veriyorsun ve bir çok kanal alıyorsun.
12 saat önceki yayınları izleyebiliyor, film/dizi kiralayabiliyorsun. dil ve altyazı seçeneği de oldukça hoş olmuş. hatta amerikadaki sistemden daha iyi. kanal kanal paket paket para ödeme falan yok bir kere alıyorsun gerisi ok. her şeyi turkcell hallediyor.
Mükemmel bir bug sayesinde ayda 1 lira farkla izlediğim tv şeysi.
Benim turkcell tvyi tercih etme sebebim cepten ve tabletten de seyredilebiliyor olması. bu sayede istediğim an istediğim yerden erişebiliyorum.
Vardiyalı çalıştığım için üç haftada bir akşamları çalışmak zorunda kalıyorum bu yüzden izlediğim dizileri kaçırıyor ve ertesi gün internette bulmaya çalışırken günün yarısı bitiyordu, türkcell tvnin gün içinde istediğiniz yayını 12 saat geriye sarma özelliği sayesinde bu dertten kurtulmuş oldum.
Diğer televizyon platformlarında var mı bilmiyorum ama turkcell tvde istediğin programı, filmi ve diziyi kaydedip 90 gün boyunca da izleyebiliyorum. Saklama özelliğinin 90 gün olması efsanevi bir şey bence.
abi ben 90 gün bilgisayarıma indirdiğim şeyi saklayamıyorum adamlar web tv yapmışlar sevdiğin programı diziyi 90 gün boyunca bulutta saklayabiliyorsun, bu sayede geçen yarıla yarıla güldüğüm şeyi arkadaşa izlettim oha lan nerden buldun o kadar ben aradım bulamadım dedi.
türkcell in tv hizmeti. evde televizyon keyfi yaparken bir yere gittiğinizde izlediğiniz şeyin yarıda kalması çok can sıkar, sonra nereden bulacağım da izleyeceğim dersiniz. bende defalarca yaptım bunu başıma çok geldi ama bir yerden sonra rutine giriyor, izlediğiniz şeyi unutuyorsunuz ta ki bir daha ne zaman aklınıza gelirse de internetten bakayım bari deyip arayıp bulup izliyorsunuz. meğerse türkcell tv bunun önüne geri sararak geçiyormuş. izlediğim şeyin saatini bildiğim için işim bitince evime döndüğümde açıyorum vakit kaybetmeden uygulamayı programın saatine geliyorum ve kaldığım yerden zaman kaybetmeden devam ediyorum.
1 aylığına bedavaya abone olduğum servis.
5 gb kotası var. bu yönüyle kötü olmuş.
telefonum düşük donanımlı olduğundan dolayı program sürekli donuyor, kanal geçişlerinde geç tepki veriyor.
görsel
görsel
görsel
6.6 milyon indirilmiş turkcell uygulaması.
Hakkkında birkaç bilgi sahibi olmak istediğim platform. Merak ettiklerim;

Kanal geçişleri hızı ve donma olup olmadığı
Film arşivi bakımından Netflix ile karşılaştırılması
Kumandasının işlevselliği ve kullanıcı dostu olması.
D smartı iptal edip buna geçmeye değer mi?
Kumandası insanı çileden çıkartan, sizin neyinize tv neyinize Kumanda yapmak be . (bkz: Rezalet)
Jingle ı güzel olan reklama sahiptir.

Durduk yere

Lay lay lay lay tv plus dedirtiyor amk.
Hediye veriyoruz diyerek google play ve app store hitlerini arttırıyorlar ve o verdikleri hediyelerin giderini 100 * katı gelir ile karşılıyorlar. Üzerinden rant sağlanan kim? Halk. Halk kim? Biz. Yiyor muyuz? Evet.
Filmleri güzel midir öğrenmek istediğim platform. Kullanan arkadaşlar mesaj atarsa öğrenmek isterim.

Not: he forum sitesi formata aykırı he.
izlemeye değer dizileri ve bilim-kurgu dışında diğer türlerden iyi-kötü onlarca film barındırıyor. bazı klasik filmler ve seriler(godfather, harry potter, matrix) dışında diğer filmler sürekli değişiyor. bir ara yeşilçam filmlerini platforma koymuşlardı şimdilerde korku filmleriyle doldurmuşlar. onun dışında yegane kullanım maksadı national geographic kanalını takip etmektir.
Bayıldığım uygulama. 19 gb hediyem var. Harca harca bitmez. Swh.

Film dizi güncellemesi şimdilik iyi. Ama artması dileğiyle ...

10 üzerinden 6 puan veriyorum.