bugün

kötü olan görüntüyü iyice kötüleştiren eşyadır.
maksimum güvenlik içindir. türbanı kapıp kaçsalar bile içine giyilip kafayı saran şey saçın görünmesini engelleyecektir.
türbanın tek başına açık saçık ve seksi oluşundan dolayı tecavüze uğrayacağını sananların aldığı ekstra önlem.
(bkz: kale kapıya asma kilit takmak)
takanına sıcak yaz günlerinde (sıhhi olarak) allah kolaylık versin dediğim kafa örtüsü. gerisinden de banane.
baş örtüsü kişinin başından kaymasın diye kullanılan bez parçasıdır. moda akımından etkilenen tesettürlü bayanların daha rahat türban modeli yapabilmeleri için de elverişli olmasından ötürü kısa zamanda kullanananı artmıştır.
saç gözükmesini engellemesinin yanı sıra giyilen örtünün kafadan kaymasını engellediği için takıldığı da görülmüştür. **
(bkz: bere değil o palto)
efenim bizim başörtüsüne bir lafımız yok, biz sadece türbana karşıyız mantalitesindeki gerici tayfanın canı sıkıldıkça kullandığı obje...

(bkz: lan var ya neyse lan tamam ben birşey demiyorum)
yineliyorum siyasi anlam içerir. çünkü başörtü taktığı zaman kimse kimseye laf etmiyor tabiki herkesin özgürlüğü vardır kendi tercihidir. ama başörtünün altına bone takıldığı zaman -belki sadece saçı gözükmesin diye takıyordur- ama insan birşey yapıyorsa ne yaptığını bilmelidir. senin amacın burada pek bir önem taşımıyor çünkü kalıplaşmış birşey yapıyorsun dolayısıyla o şeyi yaptığın zaman o gruba dahil oluyorsun. kimse sana neden yaptın diyemez evet ama yapıyorsan kendini o kalıba sokuyorsan anlamını bile bile yapmamalısın ve bu konu hakkında fikir yürüttüler mi ters tepmemelisin. çünkü türkiye'de dikkat edin bone takanların daha çok eleştiri aldığını göreceksiniz. sen belki saçın gözükmesin diye takıyorsun ama birçok insan onun siyasi amaçlı yapıldığını biliyor. bundan sonra takıp takmamak sana kalmış kimse birşey diyemez...
kimi zaman siyasi kimi zaman inancın gereği olarak takılır. özgür bir ülkede yaşadığımıza göre buna karışmaya kimsenin hakkı yoktur.
bere değildir, siyasi simge hiç değildir, bonedir o bone, her şeyden önce kişisel bir tercihtir, denyoluğun lüzumu yok !
(bkz: iki prezervatifi üstüste takmak)
yaz vakti kafa derisinin vıcık vıcık terlemesine yol açan bonedir, halbu ki kendine o kadar eziyet edeceğine saçlarını toptan kazıtıp sorunu ortadan kaldırsa ne güzel olur insan.
norvecli musluman bilimadamlari tarafindan cehennem atesine ve cehennemdeki uv isinlarina karsi cift kat koruma sagladigi kanitlanan beredir.
siyasi anlam içeren bir bonedir.
saç tellerinin görünmemesini isteyen kadınların önlemidir, kimsenin burnunu sokmaya hakkı yoktur. mesela ben oram buram görünmesin diye gömleğin içine body giysem, biri de kalkıp "çok antipatik" dese ağzına sıçarım. kime ne ya kime nee.
edit: oha lan ne din düşmanıymışınız be.