bugün

her kuşu siktik bir leylek kaldı sloganı ile yola çıkan ttnet'in yeni hizmeti. sanıyorum yeni bir rekorun peşindeler.
muhtemelen avea alt yapısını kullanıyordur.
çok uygun fiyata, çok uygun fiyata...ulan söylesenize uygun fiyatı? uygun olmadığı da bu durumdan anlaşılmaktadır.
yıllarca kullanmadığımız telefon hattından 9 liraları kesen bir firmanın mobil pazardaki ürünüdür.

bu olaya güvenmek, yanlış ve sahtekarlık alaşımı bir duruma feci kanmaktır.
avea altyapısından hizmet verecek şirket. başlı başına operatör demek doğru olmaz. zaten avea çekmiyor diye şikayetler varken ttnet mobil ile bu şikayetler artabilir.
ayrıca yalın adsl'den kaybedilecek müşteriyi/geliri buradan gelen müşterilerden/gelirlerden kapatmaya çalışacaklar galiba.

http://www.ttnetmobil.com.tr/
avea altyapısını kullanan ucuz ttnet bağımlı/bağımsız 3g mobil internet imkanı sunan mobil operatör olma iddiasındaki mobil operatördür. ttnet ve avea ortaklığı zaten bilinirken ona yeni bir operatörmüş gözüyle bakmak yanlıştır. piyasanın sunduğundan daha ucuza internet sunmak politikası peşindeler. avea'nın hiç bir yerde doğru dürüst çekmemesi dolayısıyla müşteriyi mağdur etmekte üstlerine yok.
başımdan geçen olay şudur:
bir ttnet bayisine girilir ve mobil internetin merak edildiği ve nasıl olduğu sorulur. cevap görünürde tatmin edicidir. müşteri hizmetleri aranır ve bulunulan mevkiide bina içinde de 3g çektiği öğrenilir. 4g için aylık 19 + 5 tl vergi ödeme konulu bir sözleşme imzalanır ve 1 yıllığına taahhüt verilir. eve gelinir ve denendiğinde 3g'nin evde çekmediğine kanaat getirilir.
tabii ki avea müşteri kaybetmemek için önce suçu hatta sonra da modemde bulur. ancak denemeler sonucu ikisinin de çalıştığı ancak 3g'nin kapsama alanı dışında olduğu yetkili kişiye telefondan ispatlanır. (Ankara Keçiören Subayevleri lan YUH !).
ttnet bayisindeki güzel bayanın da dediği gibi iade etmek istendiği bildirilir. müşteri temsilcisiyse iade için bir form oluşturmayı ve iadeyi kabul etmeye dair işlemleri gerçekleştirmek için onay ister. şartların ne olduğunu sorduğumda ise olayın iç yüzü ortaya çıkar:

1-modem ücreti olan 70 tl tarafımdan muaf tutulur (modemi iade ediyorum zaten, bir de lütufmuş gibi bunu diyorlar)
2-hattın ilk ay ödenmesi gereken ücreti olan 19 tl ödenecektir (hiç kullanmadığım halde, ki ilk maksadım buna itiraz etmekti)
3-ilk ay ödenmesi gereken 19 tl dışında devletin kestiği iki farklı vergi olan toplamda 51 tl'nin de tarafımdan ödenmesi gerektiği bana anlatılır (sadece modemi denemenin maliyeti 70 tl oldu)

ben ilk ay alacakları 19 tl'yi bile ödememek düşüncesiyle arıyorum, müşteri hizmetleriyle vodafone hattım üzerinden yaptığım görüşme tutarlarını bile hesaba katmadan. onların beni hatalı bilgilendirmeleri sebebiyle devletin benden kullanmadığım hizmetin vergisini almasını sağlıyorum. ne kadar güzel bir memleket. beyfendi size durumu anlatıyorum diyen kadına (ki hep kadın olur) "peki daha ciddi bir seviyede görüşebileceğim bir merci var mıdır" diyorum ve aldığım cevap neşeli: "siz beni ciddiye almıyor musunuz".

bu şakacı tavrı nedeniyle lanet olası avea'ya teşekkürü borç bilirim.
4 gb kullanan yazarların ayda ne kadar ödediklerini çok merak ettiğim, yazan fiyatın çok cazip geldiği fakat faturamla alakasının olmayacağı avea tabanlı operatör şirketi.
ttnet mobil avea telefon hattı kullanmak zorunda kalan zavallı insanların aman tanrım bize fena geçiriyorlarmış ya diye acı ile irkilmesine neden olan ttnet destekli oturtmasyondur. anladıysanız beri gelin..