bugün

TSK'nın yönetiminde ciddi sıkıntı yaratacak durum.
Çin de silah altındaki 2,5 milyon askere 171 general, 500 bin türk ordusuna 300 küsür general.
Yarı yarıya elenmiş umarım hayırlısı olur.
açıköğretim mezunu subaylar

fen edebiyat fak. mezunu amiraller

imam hatip mezunu generaller geliyor hazır olun.
Çin de sadece 171 general var diye bidi bidi yapan ensonhaber.com takipçilerine belirtmekte fayda var o general sayısı sadece orgeneral sayısıdır. Net.
Niye eksilendiğini anlamıyorum. Bir hamlede bu kadar subay atılınca yerine gelecek liyakat sahibi subayı nereden bulacaksınız?
sosyal medyada yayılan askeri okul hikayelerine bakarak az bulduğum sayıdır. en az bu atılanlar kadar içerde kalmış şakirt vardır. devamı gelir.
9 BiNE yakın asker darbeci diye açıklama yaptıla. 1600 kişiyi attılar. bu hesapta bir yanlışlık var sanırım.
fetocu köpeklerin sayısının bunlarla sınırlı olduğunu sanmıyorum, devamı gelecektir muhakkak.

ergenekon ve balyoz mağdurlarından bile yardım isteyip tekrar göreve çağırdıklarına göre temizlik cemaat ile sınırlı kalacaktır.

o yüzden içiniz rahat olsun.

ne kadar çok o kadar iyi, yılların birikimi var sonuçta.
şaka maka tuğgeneral kalmadı ordumuzda. tarihe tuğgeneraller darbe denemesi olarak geçer herhalde.

bunun dışında 2 orgeneral vardır darbenin içerisinde. ikisinin de darbe içinde olması şüphelidir ve cemaat ile ilgileri yoktur. eğer masum oldukları halde atıldıysa çok ayıptır. çünkü genelkurmay başkanı olacak niteliksizin aksine bu iki orgeneral de ülkesine güzel hizmetler etmiştir.
Hepsinin de Fetöcü olduğunu sanmıyorum. Ortadoğu denen pislik yuvasında az biraz kendimizi güvende hissediyorsak bu ordumuz sayesindedir. Umarım tüm bu yaşananlar hayrımıza olan şeylerdir yoksa aksini düşünmek dahi istemiyorum.