bugün

(bkz: bsg)
osman gaydemirden alıntı.
(bkz: hassiktir diyorum hassiktir)
kendimden alıntı.
ulan orduya güvenmeyeceze (bkz: akpekaka) yamı güvenicez.
olmaz denilenin olmasıdır. üstelik tsk da oldukça sessizdir olup biten karşısında.
(bkz: tsk nın sindirilmiş olması)
(bkz: halt etmiş onu diyen)
çetecilik oynayan bir kaç kendini bilmez komutan sayesinde kaybolmuştur bu güven.
insanların beyninin nasıl yıkandığını en açık biçimde gösteren kurum. bu ordunun bir askeri değil miydi 82 anayasasıyla bu ülkenin partilerini kapatan grev sendika haklarını insanların elinden alan, din(sünni eğitim daha doğrusu) eğitimini zorunlu hale getirilmesine neden olan. (80 darbesi demiyorum dikkat edersiniz, belki de o zaman için başka çözüm yoktu, tartışmaya açık bir konu daha) yanındakileri de unutmamak gerekir.

bu kurum değil mi güneydoğu sorununu silahla , mavzerle
çözeceğini zanneden. binlerce insan gitti , ne analar ağladı. ama tsk "vatan sağolsun" diye kendisine koşulsuz bağlananların arkasını sıvazlamakla yetindi.
çıkıp da: "bu sorunun böyle kökleşmesi biraz da bizim yüzümüzden" demedi, belki de diyemedi. çünkü kendisine şartsız itaat eden o kadar fazlaydı ki bu tabanı kaybetmekten korktu.

tsk o kadar güvenilir olsa 25 senedir güneydoğu meselesinde halkı oyalamazdı...
başımızdaki hükümetin başımızda kalmasına katkı sağlayan zihniyetin pas tutmuş beyninin içine yerleştirdiği abuk düşüncelerin ürünüdür. * *
artık güvenilecek bir kurum kalmaması demektir.
böylece bireyler yanlızca kendilerine güvenebilir asya tipi toplumsal üretim yerine, arap tipi arsa satışıyla orta vade de büyük filistin olunabilir hemde tsk ya güven kalmadığından böylece fırlatılacak taşımızda kalmaz.
kurumun içerisinde bulunduğu içler acısı lakin hakkettiği durum. otuz yıldır irtica irtica diye söylenip kendisiyle ilgili olmayan bir konuda* fikir beyan etmek, suni bir gündem yaratıp tehlike var diye yaygara koparmak, insanları galeyana getirmek, kutuplaşma yaratmak suretiyle halkı birbirine düşman etmek yerine, doğuya dönüp işini görevini yapsaydı bugün ülkede terör olmazdı. neden güveneyim kardeşim ? neyine güveneyim ? dünyanın en güçlüsü* denilen bir ordunun 30 yıldır aynı belayı def edememesi mi gücün göstergesi ? sakın sakın bana gayri nizami harp mavalları okuma. madem güçlüsün, madem milli gelirden en büyük pastayı sen alıyorsun, uzmançavuş lojmanına 3 ayda bir badana yaptırıp görüntüyü düzelteceğine, adam akıllı profesyonel bir ordu kurda şerefini kurtar. ordu güvenilir bir kurumdur diyen ahmak gitsin şu ağacın altında utansın gelsin. sonra tekrar konuşalım.
tüm değerlerin tepe takla olduğu kaos zamanlarında olmamızdan dolayıdır.
halkın kendine güvenmesi gerekliliğini gösteren durumdur.
hiç bir kurum halktan daha güvenilir olamaz halk için.
ortak bilinç oluşturmuş, kendinin farkında toplumların kurtarıcıya, kahramanlara ihtiyacı yoktur.
dışarıdan yürütülen başarılı propagandanın sonunda insanların beyninde yaratılan algıdır. peki bütün suç bu propagandada mıdır? elbette hayır. türk silahlı kuvvetleri kendi yaptıklarıyla da bu propagandayı başarılı kılmaktadır.

ayrıca ordumuz abd'nin küresel terör örgütü nato'nun içine sokulmuş ve maalesef bu örgütün öğeleriyle kirletilmiş ve bugünkü hale gelmiştir. bir ordu düşünün ki emperyalizme karşı verilen bir savaşla kurulmuş olsun ve sonraki yıllarda emperyalizmle savaşan halkları ve onların ordularını terörist diye görsün. hatta bunların bazısıyla nato emrine girerek savaşsın. örnekse kore, örnekse somali...bu bile tek başına güven sarsıcı bir durum değil midir?

ayrıca bizim subayımız halktan öylesine kopartılmıştır ki elbette halkın güvenini çok kolay yitirebilir. türk subayı halktan ayrı yerlerde oturur, ayrı yerlerden alışveriş yapar, ayrı yerlerde yer içer hatta ayrı yerlerde yüzer ve yine hatta ayrı yerlerde saç traşı olur, fön çektirir. üyeleri böyle başka bir zümre görüntüsü veren hiç bir kuruma toplumda güven duyulmaz.

hele hele o toplum son 30 yılını bitmek bilmeyen kanlı çatışmalarla geçirmişse, bundan dolayı artık bıkkınlık duyuyorsa...böyle bir toplum elinde silah olan hiç kimseye güven duymayacaktır.
rte'nin amacına ulaştığının göstergesidir.
audi'nin çok güzel arabalar yapmasındandır.

(bkz: zırhlı a8)
tamamiyle propaganda amaçlı söylenmiş, genellikle ampulcülerin güven duymadığı kurumdur tsk. halbuki normal bir türk evladı tsk ile gurur duyar, oraya girmek için can atar. tsk hala türkiyenin en güvenilir kurumudur.
Tsk güvenilir bir kurum değildir diyen önce bir aynaya bakıp ben kimim desin.
dış mihrakların iç ajanlarının çalışmaları neticesinde salakların aldanıp yapabileceği eylemdir.
mal herifler tskya güvenmez çünkü onlar hocalarına sofularına güvenir onların hocalarınıda amerika kollar türkiye çağ atlamasın diye.
ordu pasifize olsun ki kürdistan kurulsun kalan memleket iran olsun diyenlerin uydurduğu zırva .
günlük rutin haline gelen trol zırvalamasından yalnızca biri. efendim neden tsk'yı eleştirir bu arkadaşlar hiç düşündünüz mü? dr. hablemitoğlu'nun köstebek kitabını okuduktan sonra daha iyi anlıyorum. amaçları tsk'yı yıpratmak. buna giden yol ise medya karalamaları. çünkü türkiye cumhuriyeti kurumları baştan sona irticanın eline geçmiş. istihbarattan tutunda polis kolejlerine emniyet teşkilatlarına cumhuriyet savcılarına kadar. sızamadıkları tsk var. çünkü yollarına ot tıkadı tsk. amaçlarını icrate dökemiyorlar. işte bu arkadaşların kuyruk acısı bu.

(bkz: köstebek)
ne kadar inanmak istemesemde son gelişen olaylar örneğin 7 askerimizin kendi mayınımızla şehit olması, pimi çekilmiş el bombasını askerin eline verip öldüren sonrada ailesine şehit haberi verilmesi, son karakol baskınındaki ulaşım yetersizliği beni düşündürdü ama allah ordumuza zeval vermesinki içimizdeki hainler sevinmesin.
pkkcı yobaz ve 12 eylül den kuyruk acılı bazı solcu takımının uydurması.
ilginç olan tsk nın artık güvenilmeyen bir kurum olması değildir. asıl ilginç olan defalarca darbe yapmış bir kurumun nasıl olup da daha önceden güvenilen bir kurum olarak seçilebildiğidir.

tabi tsk derken ben darbe yapan, siyasete müdahale eden, muhtıra yayınlayan yönetim kademesinden bahsediyorum. yoksa mehmetçiklere güvenimiz sonsuz.
(bkz: et ve balık kurumuna artık güvenilmediği gerçeği)*
Dokunulmazlık kılıfına sığınan, siyasi iktidarın gücüne güvenen insanların berbat ettiği tüm türkiye cumhuriyeti kurumları ile karşılaştırıldığında, parıl parıl parlayan ve güvenilmeye devam eden kurumdur.

F tipi örgütlenme, Apo tipi örgütlenme ve aşağılık kompleksini aşamamış 3. dünya eziği zihniyetindekiler haricinde, türk evladının sonuna kadar güveneceği kurumdur.
Akp iktidarı sayesinde halk a oyle göstermek için oynanan bi oyundur . iktidar partisinin unuttugu bişey var Güçlü ordu Güçlü Türkiye.
pkk lıların sanrısından ibarettir.
tsk'nın şimdi ve sonrasında güvenilmeyen bir kurum olarak nitelendirildiği durum. o değil de artık nedir? sanki daha önceden güvenmişiz de artık güvenmiyoruz gibi??
kurumun kendini yenileyememesinden kaynaklanan tesbittir.şeffaflık ve hesap verilebilirliğin olmadığı kurumlar her zaman bu şekilde yaftalanmaya mahkumdurlar.