bugün

şu an kılıçdaroğlu konuşuyor bu kanalda. inanılır gibi değil. aslında hiç göstermemeleri gerekirdi. birazdan genel yayın yönetmeni fırçalanıp kovulabilir.
An itibari ile elinde kuzuyla duran kaslı bir abi var vücuda bak be heyt maşallah.
Şu an yayında olan uzman gözüyle tasarruf programının sunucusunun nasıl oraya geldiği merak konusudur.Cümle kuramayan birisi nasıl büyük bir kanalda sunucu olabilir.
An itibariyle 15 temmuz darbe girişiminin harika bir belgeseli yayınlanan kanal.
Haber yapamaya cesaret edemeyen soysuzlarin takildigi alan.
an itibariyle münir özkul'un cenaze namazını naklen yayınlayan kanal.

şu adamın üzerinden de din edebiyatı yaptınız ya. türk sinemasının kimliğini bulamamasıyla münir özkul'un gizli gizli abdest alması arasında korelasyon kurabilmeyi başaran bir sinema! yazarını çıkarmışlar din ticareti yapıyorlar. yeminle beyinleri tek yöne çalışıyor artık heriflerin. din üzerinden her şeyle ilgili algı oluşturabiliyorlar artık. bravo, ne diyeyim.
Lağım çukuru.

Devletin , 80 milyonun kanalı olması gerekirken; açık açık iktidar propagandası yapıyor.

Arkadaş bu nasıl bir alçaklık, bu nasıl bir şerefsizlik.
reyhanlı katliamı'nın organizatörlerinden biri olan yusuf nazik'in mit ve el muhaberat'ın ortak operasyonuyla ülkeye getirildiğini söyleyen kanal. neye inanalım. açıkçası yakalanan bu teröristin kamuoyunu yanıltmak üzere konuşturulduğunu düşünüyorum. esad ile masaya oturmamak adına 5 yıl önceki saldırı esad'a yıkılacak belli ki.

https://odatv.com/bu-goru...ayacaksiniz-12091805.html
"Almanya'da memur ve işçi devlet yardımıyla ayakta kalıyor" diye haber(!) yapan trt kanalı.

haberde söylenene göre bu ülkede Gün geçtikçe artan konut maliyetleri ve gıda fiyatları, orta sınıf için yaşamı zorlaştırıyormuş; Maaşlı çalışan kesimlerin, artan konut maliyetleri ve gıda fiyatları karşısında yaşamlarını sürdürmeleri giderek zorlaşıyormuş; Günümüzde işçisinden memuruna yüzbinlerce çalışan ancak devlet yardımlarıyla geçimlerini sağlar durumdaymış...*

https://www.trthaber.com/...yakta-kaliyor-390358.html

bu tarz habercilikle tek rakibi kuzey kore devlet televizyonu olacak bu gidişle.
An itibari ile putin güzellemesi yapan kanaldır.
tayyip radyo televizyon.
az önce izledim yıllar sonra biraraya gelen aile şerefi oyuncularının haberini verirken ahmet sezerel'in adını eriş akman, eriş akman'ın adını da ahmet sezerel yazan haber kanalımız.
TRT Haber, TRT tarafından 18 Mart 2010 tarihinde TRT 2'nin önceki frekansında yayına başlamasıyla kurulan haber kanalıdır. 18 Kasım 2013 tarihinde logosunu ve stüdyolarını değiştirip eş zamanlı HD Yayına geçmiştir.
akp propaganda kanalıdır. ahaber'in biraz daha ciddi versiyonu. kamu kurumu oldukları için arada bir tarafsız gibi gözükmeye çalışıyorlar ama yemezler.
Yıllar önce dükkanımıza gelip haber yapmışlardı terzilik bitiyor diye. O çekime şahit olmamla TV gerçekleriyle yüzleşmiş ve izlediğim her şeye kuşkuyla yaklaşır olmuştum.

Terzilik bitmiş ama arkadaki askıda gömlek asacak yer yok. Bari Gömlekleri saklasaydınız.
Türkiye'de yaşayanların izleyemeyeceği özet koyan kanal.
görsel
yeni içerğiyle trt erdoğan olarak devam edecektir. (sadece adı haber, içeriği erdoğan)
iktidarın borazanlığını yapan kanal. Ulan hiç mi muhalefet liderlerinin grup toplantısı gösterilmez. Meclis tatile girmeden önce akpnin her grup toplantısı olduğunda anında gösteriyor. Muhalif diğer partilerin göstermiyor. Bir tek habertürk falan gösteriyor.
An itibariyle Tanju Özcan'ı karalamak için program düzenleyen devlet kanalı.
Ekonomi haberleri Güldür güldür kadar etkili olan kanal.
devlet kanalı! tarafsız güya. kılıçdaroğlu'nun cb adaylığını konuşuyorlar. konuşanların biri yandaş akşam gazetesinin ankara temsilcisi emin pazarcı diğeri yandaş atv'nin ankara temsilcisi şebnem bursalı. bari tarafsız birini konuk etseydiniz.
Ülkenin en büyük muhalefet partsinin başkanı açıklama yapıyor. Çoğu kanal canlı yayın yaparken devletin kanalı 3 maymunu oynuyor.
devletin kanalı yazmaya utanmıyor musunuz ? akpnin kanalı, akpnin propaganda aracı !
7-24 israil ve filistin propagandası yapan leş bir televizyon kanalı.

yine tek taraflı haberciliğiyle muazzam türk vatandaşlarının gönüllerini fetheden trt haber, haber yapacak bir konu bulmuş ki sürekli aynı konu üzerinden hunharca haber yapıyor. babam devamlı bu kanalı izliyor, ara ara ben de o izlerken denk geliyorum falan. sadece filistin, sadece oradaki ölüler, sadece oradaki savaş, sadece oradaki dehşet... habercilikle çığır açan muazzam bir haber kanalı olduğu için de tek taraflı haber yapma potansiyelini dibine kadar kullanıyor.

ben önceki entrylerimde zaten belirtmiştim tarafsız olduğumu. hala öyleyim, ancak devletimin kanalının son derece taraflı olması beni bir tık rahatsız ediyor. hayır habercilik sektörüne de saygı duyulmuyor, ancak o ayrı konu. asıl konuya gelirsek sevgili trt haber, israil'de ölen insanlar insan değil mi? israil'i sevmeyebilirsin, saygı da duymayabilirsin, insan yerine de koymayabilirsin farketmez. ancak çıkan sonuç, her iki savaşta da sadece sivillerin ölmesi. ve ölen siviller sadece filistin'de değil, israil'de de yaşam sürüyordu dini, dili ırkı her ne olursa olsun. bu durumda hunharca tek taraflı haber yapmak yerine, tarafsız yaklaşıp ülkemin insanına eşitliği, dengeyi ve adaleti aşılasan ha sevgili trt? hem de ülke bir avuç değil, 80 milyon avuç cahil kaynıyorken.

kardeşim bu savaşta sadece masum insanlar ölüyor! ve sen bunları filistin - israil diye ayırırsan, dinine, diline ve ırkına göre sınıflandırıp her iki tarafta da ölenlerin sivil insanlar olduğunu görmezden gelip tek taraflı propaganda yaparsan, kusura bakma da senin gibi bir medya kuruluşuna asla ve asla saygı duymam. gerçi türkiye'de yaşıyoruz. medya özgürlüğüne odaklanmak yerine, nefessiz bir şekilde taraf belirleyip sadece onlar üzerinden haberciliğe aykırı şekilde tek taraflı propaganda yapmaktan başka bir bok yapmıyoruz.

diğer kanalların da maalesef trt'den bir farkı yok. ama trt haber gözüme çok fazla çarpınca, onun hakkında yazayım dedim.
devlet kanalı tanımını geçtim hatta akp'nin yayın organı bile diyemiyorum resmen erdoğan ailesinin yayın organı konumuna gelmiş/getirilmiş devlet kanalı. adı konmamış bir neopatrimonyalizm bu.