bugün

bulgaristan'dan geldiklerini iddia etmek icin, kendilerinden daha fazla icki icmek lazimdir.
ittihat ve terakki'den bu yana türkiye'nin en aydınlık bölgesi. iyi de içerler ha. rakı'nın anavatanı tekirdağ gibi güzide bir şehre sahip bölge.
Keşke Türkiye'nin tamamını oluştursalar Denilesi insandır.

Bazı cerahat bölgelerin aksine ne sesleri çıkar ne sedalari. Kaç defa gördünüz haberlerde amcaoglu tarafından tecavüz edilen edirneli kız, aile meclisi kararı gereği öldürülüp, üstüne beton atılarak gömüldü diye.
pomaklar ve çingeneler hariç, anadilleri türkçe'dir. derin kökleri beni ilgilendirmez..

ama "karakter" olarak sevdiğim örnekler azdır bu kesim arasında... sürekli içerler ve kavga ederler. para için baba oğlunu tanımaz. yabancı düşmanlığı, entrikalar hiç bitmez. ama bu yabancı düşmanlığı, nedense, düşman işgal ettiğinde anadolu'daki gibi bir direniş ruhu doğurmamıştır.

iyi insanlar da vardır. genelleme yapmak yanlıştır. benim bir bacanak var mesela; içmez, sıçmaz, adam gibi adamdır. bu tür örnekleri çıktığında da paha biçilmez bir değeri vardır bu insanların...
zeki çevik aynı zamanda ahlaklıdırlar ancak sporda beceriksizdirler.
akp zihniyetine metelik vermediği için, bazı akp'li yavşaklar tarafından karalanmaya çalışılan güzel insanlardır.

(dostum tahin pekmez filan demişsin ama cılk bu!)
daima geniş zamanda konuşan insanlardır,hemşerilerimdir,canlarımdır,biricik,çok özel insanlardır.
örnek: -naparsın ba ?
-iiiç otururum.
videoda ki gibi saf temiz insanlardır.

http://vimeo.com/23334827
rakı tüketimine katkıları büyüktür bunların. alırlar, verirler ekonomiye can verirler.
alkolü severler. hem de çok içerler. ama bilirler içkinin adabını da sonrasını da.
etnik kökenleri ne olursa olsun, her daim kendilerini türk olarak tanımlayan insanlardır.
crazy çorlu be ya .
dünya tatlısı insanlardır. otur selam ver içmeye, sohbet etmeye başla, on numara rakı yaparlar, on numara köfte yaparlar. kafa rahattır, geniş düşünürler, her şeyi kafaya takmazlar, bazen hiçbir şeyi takmazlar. çok severim kendilerini ve ayrıca spartacus hemşehrileridir.
+ aga nabüyn beaaa
- iyi aga beea... sen nabüyn.
+ iyi be nolsun beea. başka nabüyn beea.
- içmee gitcen mi beeaa.
+ e hadi içelim beea.
> böyle sürüp gider.
torpak ile yogrulmuş üzerine deniz kokusu sinmiş anadolumun keyfi cakır insanlarıdır.
Medeni ve güzel insandır.
kolay kandırılmazlar..

safa yatmasını iyi bilirler ama saf değildirler.
şakadan espriden çok iyi anlarlar.küçük yerlerde yaşayanların sohbetine doyum olmaz.insanın bütün gün dinleyesi gelir.
birden fazla trakyalıyla aynı otobüste yolculuk yapıyorsanız vay halinize. yol boyunca roman havası eşliginde göbek atarlar. (bkz: yaşadım biliyorum)
atatürkü ve ülkesini severler.
güzel insanlardır.her yönden.hem içleri hem dışları.neşelilerdir bi kere.hoşgörülüdürler.
akraba evliliği olmaz,komşuya bile yan gözle bakılmaz.
trakyalı kız ilk içkisini babasının bardağından bir yudum rakı alarak tadar.
düğünleri neşelidir.müzikleri hem neşeli hem hüzünlüdür.aslında insanları da türküleri gibidir.balkanlar diyince hepsinin bi içi yanar,bni anısı vardır ya kendinin ya aile büyüklerinin.
ensest,tecavüz,laf atma,sarkma nedir bilmezler.
temiz insanlardır.onlardan kimseye zarar gelmez.
ve son olarak efendim nüfus cüzdanlarında kütükte trakyanın güzelim şehirlerinden birinin yazmasından feci halde gurur duyarlar.
Cumhuriyet Halk Partisinin değişmeyen kalesi.
%12.5'ğumun bulunduğu topluluk gayet sevimli güzel insanlar çingene kızları ayrı bir güzeldir.
hayatımda gördüğüm en sahte insan türü.
neşeli,biraz cimri ama güzel insanlardır. küçüklükten beri yazlarım trakya'da geçer. sahteliklerini, kötülüklerini görmedim.
bu topraklarda görülebilecek en mert, en düzgün, en haysiyetli adamlardır. aynı ülkenin doğusunda hemen her gün görülen kendi bacısına atlama, halasına sarkma, öz kızını taciz etme, kız direnince töre adı altında karnını deşme, kızını bacısını para karşılığı satıp* elin adamına peşkeş çekme gibi hadiselerin en nadir görülebileceği topraklarda yaşarlar.

hep göç, hep zorluk görmüş insanlardır. canları sağ olsun...
dunya savaslari sirasinda goc yagmuru yuzunden milletler yumagina donmus ancak bu kadar zengin bir kulture sahip olmalari nedeniyle istanbul a goc ettikleri zaman*cingene diye adlandirildilar. bu cogu zaman yanlistir. cunku cingeneler romanyanin koylerinde ve bozkirlarinda yasayan yerli halk ve ciftci toplumudur. avrupai conconlar bu insanlari hor gordukleri icin insanlara kotu tanitilmislardir. bizim trakya insani ise bilakis cekirdege ve rakıya doymus, tatli ve neseli insanlardir. ***.
güncel Önemli Başlıklar