karşılığında batum ve tiflisi alırız ama , içindekiler kalabilir.
artvin kalsın dediğim önerme. bırak hacı adamlar (artvin) bizden akıllı ya... kalsın onlar. diğer ikisini siktir et diyecektim ki...

lan şerefsiz sen kimin toprağını kime veriyon diyesim geldi.
Trabzon, Rize, Artvin in bu zihniyette olanları parande atıp sikmesiyle sonuçlanacak istek.
Bozdurmayın ağzımı amk ibneleri.
Eklenti. Batum U aldık sayılır, Tiflis'e doğru gidiyoruz.
Kantarın topuzunu kaçıran yazar beyanıdır. itibar etmeyiniz.
Artvin out please diyeceğim. Ama allahaşkına trabzonu alsınlar nolur bak.
artvinli olarak ağzına sıçarım senin yavşak yazar diye cevap vereceğim önermedir!!

götünüz başınız oynamasın. salak salak başlıklar açıp başlangıç entrysi diye yazı yazmayıp ağzınızla ortalığa sıçıyorsunuz resmen.

şerefsiz.
hakkariyi şırnağı siirti muhtemelen kürdistan diye nitelemekte sorun görmeyen,vanta toprağını gözden çıkarabilcek kansızların hayalidir.vatan toprağı kutsaldır.
Vatan topragini pc oyunlarindaki topraklariyla karistiran kisilerin beyanidir. Doğuyu ermenistana, batiyi yunanistana, guneyi barzaniye icanadoluyuda paralellere teslim edin. Avrupa zaten sizi bekliyor vizeleri hazirlamislar.
Haddini aşan yazardır. Zorun ne lan hırdo!
" milli sınırlar içerisinde vatan bir bütündür, bölünemez " şeklindeki misak-ı milli maddesine aykırı bir olaydır. düşünülmemelidir.
Artvin ile riZe Trabzon'u bir tutacak kadar beyinsiz isen seni bana versinler amk de bi sağlam kucağa alayım ibne!

Seni de Yunanlara verek amk siksin dursunlar!
Senin o vermek istediğin toprakları zamanında almak için kaç insan can verdi. Bunun bir bilincine var. Ne zaman bi yerde bi olay olsa o şehir hakkında giydirmekten bıkmadınız bıkmayacaksınız.
suç ortamı bu kadar gerip durumu bu hallere getirenlerdedir. bırakın sağı solu futbolu adam öldürmeye kalkışıyorsunuz bu öfke, kin niye ?
Bazı mallar da tamam Rize yi Trabzon U verelim Artvin kalsın çünkü Artvin CHP ye oy veriyor demeye getirmiş, madem bir şehir hakkındaki düşünceler oy verdiği partiye göre belirleniyor daha iyi bir fikrim var sadece izmir kalsın gerisinin komple amk yim. izmir ne de olsa CHP nin en sağlam kalesi ABD bile çöker ama CHP izmir'i asla kaybetmez.
Edit. Harbiden lan bunu ciddiye alıp mantıklı bulanlar var.
afedersiniz ama azıcık göt ister.
bu ülkedeki etnik ayrımın yanlış düşüncelere sonuç vermesinden doğan önerme.
gereksiz bir önermedir. türkiyeyi güzel yapan illerimiz sonuçta bunlar.
kendi isteğimizle değil emperyalizmin isteği ile başımıza gelebilecek hadisedir. emperyalizm güneydoğuda bir kürt devleti kurmayı başarırsa; bir sonraki hedefi malesef doğu karadeniz olacaktır... bu yüzden buralar belkide ayrılıkçı şahısların hedefi haline gelebilir... sevr antlaşmasından sonra olduğu gibi bu bölgede bir rum pontus devleti kurmak isteyenler çıkabilir.
Tomris hatunolmasa çoktan gözden çıkardığımız illerdir, lakin ne yapalım.
ulan ne salak insanlar var. sizin ben gelmisinizi geçmişinizi salak herifler. şu toplumu toplum yapan şeyi sikip atmaya ne meraklisiniz. bunu diyen kişi ülkeden bir siktirsin gitsin valla. böylece daha rahat nefes alır insanlar.
Ömründe bırak istanbuldan çıkmayı, Anadolu yakasını dahi görmemiş mal söylemi.

Ulan o Trabzon rize Artvin bu ülkenin spartasıdır yarrak kafası.
artvin kalsın. trabzon ve rize'de ki cehalet orada yok. bambaşka bir yer artvin.. karadeniz'de olduğu halde oranın yoğun yobazlığını almamıştır.

not: tabi herkesi kasdetmedim. çoğunluk öyle ama. bilen bilir.
üste para verip iade edeceklerinden ekonomik anlamda kazançlı bir yatırım planı.
zktiri boktan bir top için cana kıyabilecek canileri (bak insan diyemedim) kabul edecek kim varsa oraya vermek lazım

halife-i-sani seyyid gazi molla mevlana rte hazretleri israile cihad ilan etse de, bunların topunu da mücahit olarak yanında götürse.
Koçum adamlarda din farkı olduğu için imkan yok yani, bunlar burayı tercih etmiş.