bugün

tam bir şehir içi arabasıdır, bagajı yoktur, atik sayılır, uzun yolda insanı yorar...
otomobil almayı düşünen kişilerin mutlaka değerlendirmesi gereken müthiş otomobildir. dışarıdan küçük gibi görülse de, şaşılacak derecede içi geniş ve konforludur. en baz modelinde dahi konforu ön planda tutması toyota markasının prensibi haline gelmiştir. uzun yolda, devirli kullanılırsa 100 km'de 4 ila 4,2 lt. benzin yakmaktadır *. sahip olduğunuz için kesinlikle mutlu olacağınız bir atom karıncadır.
Otomotik arac almak isteyen özellikle, acemı sürücüler için ideal olan araç.sürüşünde dikkat edilmesı tek konu sıkışık trafıkte manuel kullanılması M.M şanzıman olmasından dolayı arac asırı ısınıyor ve kendını kilitliyor.
son reklamıyla insanın alasını getiren araba markası.

http://www.youtube.com/watch?v=xb2V6vbKoYg
reklam müziği hoşuma gidiyor.
fiyat politikası yüzünden müptelası haricinde alınmayacak arabadır.
reklamında taş gibi bir hatun oynamakta.
reklamındaki hatunun ve çalan şarkının güzel olduğu bayan arabası.
kullanışlı, seri, yakıt konusunda oldukça cimri ve hiç park yeri bulma sorunu yaşamayacağınız arabadır. alan pişman olmaz.
keşke bagajı da olsa dediğim arabadır ve ona kırmızı çok yakışır.
1 buçuk depo benzinle Karadeniz'den Fethiye'ye giden, içi göründüğü kadar küçük olmayan ama 3 kişilik ailenin tatile çıkarken yanında sadece 1 valiz getirebileceği büyüklükte bagaja sahip, bulut mavisi rengi güzel olan, eski arabamız, biricik mavişimiz.
hybrid spirit modeline hasta olunduktan sonra fiyatını s*kem dedirten araç.
toyota auris'i gördükten sonra bakılmayan bir modeldir.
hybrid otomobil piyasasındaki belki de en düşük fiyata satılan araçtır ama, fiyat yüksekliği ve ekstra maliyetler ile düşük düketimli bir dizel kadar avantajlı olması imkansız gibi.
2005 benzinli modelini kullandigim arabadir. 2005 modeli bile her anlamda isinizi gorur.suspansiyonlari ve yol tutusu sahanedir. Saglam arabadir.
gerçekten kadınlar için yapılmış bir araba ön konsol komple topido tarzı şeylerle dolu.
fiyatı şişirilmiş bir bayan arabasıdır. diğer toyota modellerine göre güvenlik daha alt düzeydedir. bayan arabası diyorum çünkü hiç yaris süren bir erkek görmedim.
belçika da 1000 yeni parçayla revize edilen son modelinin kokpit ferahlığı sağlaması ve 4 ayır motor tipiyle servis edilmesiyle takdiri hak eden araç. x burun yapısı ve klasikleşen keen look tasarımı da dikkat çeken noktaları. en ama en önemli nokta ise bu son yaris i bir türk mühendisin, serkan karaman, geliştirmesi.
makyajlı 2014 hybrid modelini teknolojisi bakımından başarılı bulduğum,diğer konularda benzinli ve dizel Yaris'lerin aynısı olan model.

genel olarak yeni yaris'ten bahsedicek olursam:park ederken ve dar yerlerden geçerken ki efsane manevra kabiliyeti,virajlarda kolay kolay önden kaymaması,atik çevik boyutları büyüse de hala kısmen minik oluşu artı yönleri.olumsuz olarak kötü ses yalıtımını,yetersiz kalan ara hızlanma performansını(1.33 benzinli multidrive s şanzımanlı modeli) ve direksiyonun yetersiz kalan geribildirimini/hissiyatını sayabilirim.

şurdan bakılabilir: http://arabamuhendisi.blo...e-cvt-test-2014-2015.html
2014 model 25000 km de fun Special otomatik modeline sahip olmak isteyenlerin mesaj kutumu renklendirebileceği araç.
O neymiş la bendeki yirmi yaşında ford kargo km de 1 lira yakıyor hemde sırtında 17 tonla.
Muhtemelen geleneksel otomatik şanzımanı vardır, hacimde küçükse ve turbo yoksa şehiriçi bu civar olması normal diyorum. Bir örnek; arkadaşımda 1.2 renault clio benzinli manuel var ve araç 8.3 litre karma veriyor ancak uzun yolda 90-100 ile gidersen 5.2 litre gibi. Motor hacmi küçük ve atmosferik motor olduğunda tork üst devirlerde alındığı için malesef basmak zorunda kalıyorsunuz ve tüketimi artırıyor. Aynı hacimde turbolu golf karmada 6-6.5 litre gibi vermektedir, çok şehir içinde gezilir ise 7 litreye kadar çıkabilir. Turbonun düşük devirde verdiği tork gazlama ihtiyacı hissettirmediği için clio'dan 200 kg ağır olan alet daha az yakabiliyor. golf'ün karması da 5 litre civarı diye hatırlıyorum. Fabrika verisi o kadar üretici lehinde ve minimal şartlarda yapılır ki bunu tutturmak çok zordur.
10.000 km'yi devirince kullanıma da bağlı olarak 7.5-8 litrelere iner diye düşünüyorum.
toyota'nın giriş seviyesinde ki küçük aracı.

bazıları ebatına bazıları da yakıtına kulp bulmuş. hatta yakıt konusunda gerçekten haklı oldukları taraf da var. ne yazık ki fabrikaların yakıt ölçümleri bizim zannettiğimiz şartlarda yapılmıyor.

lakin bu marka araba tipik olarak şu şartları da sunuyor. bak şu kadar paran varsa bu var. bu kadar paran varsa aynı modelin busu var. daha çok paran varsa başka bir modelimiz var. lakin benim akıllı halkım yeni, markalı bir araba görünce donları düştüğü için bunları alırken hiç düşünmüyor "1 sene biner satarız amk" diye düşünüyor. ve o bir sene boyunca o arabayı üst segment bir araba gibi kullanıyor. duyuyoruz bira masalarında yarisle 160 ile viraja giren de var tüp taktırdım çok ekonomik diyende.. sonra da hafif hafif ayılmaya başladığında yok efendim şusu var busu var. e be arkadaş zorla mı sattılar bu aracı sana? gidip istediğin şartlarda başka araç alsaydın... ama olmaz kurban psikolojisi daha önemli aga...
2014 model benim arabamdır.
hibrit modeli ülkemizde üretilecek olan ilk hibrit araba olacaktır.