bugün

en asil duyguların insanı olan bu çocuk annesi tarafından hile ile ve cebren pazara torba taşıtmaya götürülmektedir. çocuk dışarda top oynayacaktır, gezecektir, evde atari, bilgisayar, playstation oynayacaktır. ancak annenin ;

- oğlum ben sizin için gidiyorum pazara, gel annen kurban olsun yardım et." söylemi başlangıçtır. çocuk en doğal hakkı olan itiraz hakkını kullanır. akabinde anne biraz daha ısrarcı ve kesin bir ses tonuyla;

- sen varken tek başıma mı gideyim? ya yolda bişey olursa! hem erkek olucaksın bir de iki poşeti taşımaktan aciz misin? bana taşıtmaya utanmıyacak mısın?" söylemi çocukta bir an cevap vermeme ve isteksiz halinde bir kıpırdanma oluşturmuştur. bu durumun farkına varan anne son darbeyi vurmak için söze başlar;

- tamam otur gelme istemiyorum vazgeçtim. allah beni size muhtaç etmesin. şimdiden bir faydanızı göremiyorum, ilerde siz bana selam bile vermezsiniz." çocuk bu sözler üstüne gaza gelmiştir ve kesinlikle o pazara gidecek ve saatlerce annesinin peşinden koşturacaktır. o torbaları sızlanmadan taşıyacak olan çocuk tamamen bir üçkağıda geldiğinin farkındadır fakat yapacak bişey yoktur.
babası rahatsızsa ona yardım etmesi için görüeülen çocuktur. seve seve de giderdir.
ergendir suratında s.kecem bu hayatı , hepinizden igreniyorum , pazar na yaa tarzı ifadelerle etrafı keser ama posetleride güzel güzel tasır.
bide bunların biraz daha degisik versiyonları vardır kisi yine ergendir ama ek olarak birde metalcidir üstünde iron maiden t shortuyle siyah göz makyajıyla uslu uslu poset tasır.
elinde 10 tane torbayla kendini yırta yırta sanki dünya yı kurtarıyormuşcasına evine varan, fakat "şuraya koy oğlum" dışında hiç bir teşekkür tümcesi duymayan çocuktur. haa evde bi tane de abi varsa o zaten alay eder.
(bkz: yazar burada küçüklüğüme sesleniyor)
genelde ortanca çocuktur *. en büyük çocuk en küçüğe bakması içinde evde bırakılır ve yine piyango prtancaya düşer.
kaybolduğu zaman hiç dert etmeyen çocuktur. ki kendine kaybolmuş süsü verip orada burada geziyor olması da ihtimaller dahilindedir.maksat torba taşımaktan kurtulsun.
Daha çıtır yaşlarıncda eli torbaya alıştırılan, bunu haz hiç etmeyen, ama ileride ailesine karşı çok büyük minnettarlık duyacak olan geleceğin torbacısıdır.

(bkz: Kehkehkeh)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar