bugün

hedef kitleleri, toplumun azınlık kısmında kalan, maddi anlamda kalbur üstü aileler olan reklamlardır. her reklam her bireye hitap etmek zorunda değildir. Porschenin posta gazetesine değilde, forbes dergisine reklam vermeside buna bir örnektir. yoksa yurdum evlerinden çok azı içerisine ankastre mutfak sokabileceğiniz yapıdadır. eh reklamlarıda "sıradaki reklamlar aylık geliri 5000 doların üzerinde olanlar içindir" diye ayıramayacaklarından, bizler * bu reklamları izlemek zorunda kaldığımızda, şansımıza küfredip, yaşamaya devam ederiz. ancak telaşlanacak bir şey yoktur, çünkü yanlız değilizdir. reklamın sizin için çekilmediğini bildiğinizde dünya daha bir yaşanacak yer haline gelir. *
(bkz: dabi dabi mısır çerezi)
illaki pinar sucuk diye diye sabah akşam gece gündüz demeden milletin karsisinden sucuk yiyerek reklam yaptigini sanan bir avuc gerizekaliya buradan seslenmek istiyorum... ''illaki pinar sucuk'' degil '' illaki asgari ücrete zam'' siz bu ülkede kaç eve 200 lira ile bir ay mutfak döndürüyor biliyor musunuz?
supangle reklamıdır.

+aa babaannem mi geldi?
-ı ıh.

annesi supangle yapmış meğer, doktor ötger sağolsun.

her şey normal gibi gözükse de türküz biz lan. bir tane supangle yapan türk babaanne bulun öpücem. şahsen bir babaanneye sahip değilim ama babaanne dediğin sütlaç yapar, kazandibi yapar ne bileyim baklava filan açar.

bir de doktor ötger'den geleneksel tatlarmış, hadi ordan seksi.
turkcellin tüm 3g reklamlarıdır efenim. bu kadar gerçeklikten yoksun, bu kadar samimiyetsiz reklam grubu görmedim desem yeridir. hiçbir çekici yönü yoktur. aksine 3gden soğutmuştur.
maç çoktan başladı ama ben tezgahtayım, sahada kart çıktı mı çççok meraktayım*
(bkz: tezgah başında 3g ile tv izleyen seyyar satıcı)