bugün

her zaman olduğu gibi işe geç kalmıştım, otobüs durağına hızlı adımlarla yürüken otobüsümün geldiğini görüp koşmaya başladığım monoton bir günün sabahıydı, orta kapından insanları var gücümle içeri doğru iterek binmiştim.

akbilime bağladığım kırmızı kurdeleyi sallayarak öne doğru uzattım, bir kaç durak sonra otobüste oluşan sirkülasyonun sayesinde orta bölümdeydim. artık kısmende olsa nefes alacak bir boşluk bulmuştum. işe o anda kalçamın üstünde bir şeyin gezindiğini hissettim umursamamaya çalıştım ama kalçamın üzerinde daireler çiziyordu öne doğru hamle yapmayı düşündüm imkansızdı sağım solum doluydu o anda eski türk filmlerinde ağaca bağlanıp tecavüz edilen kadınların çaresizliğini hissettim.

aniden dönüp ne yapıyorsun lan sen diye bağırsam, rezillik bütün otobüs bize bakacaktı. tabi ben bunların hesabını yaparken yeni bir girişim olmamıştı. tecavüze uğramış kadınlar gibi kollarımı kenetledim oturmam gerekiyordu tansiyonum düşmüş numarası yapayım. * artık çok geçti yine taarruza geçmişti.otobüsün fren yapmasını beklemiyordu artık ileri geri ileri geri coştu lan bu yeter cesaretimi toplayıp döndüm.

kalçamın üzerinde gezinip sert vuruşlar yapan, göbekli bir amca değilmiş, tıknaz kısa boylu bir kadının çantası vardı.toplu taşıma araçlarını mesken tutmuş sürtünme ile kendilerini mutlu edebilen aşağılık insanların yaşadığı bir şehir olan istanbulda.kadın çantalarının tacizlerinden bıkanlar sessiz kalmayın yeter artık bu zulüm...

edit: bostancı kadıköy hattında, valizden bozma çantalarla binen kızlar bedenime sahip olamayacaksınız.
abaza erkeklerin artık toplu taşıma araçlarını da ele geçirdiğinin kanıtı olan, yaşayan bünye de psikolojik sıkıntı doğuran durum.
ülkemizde ki acı gerçeklerden biridir. şunu anlamıyorum hiç o tacizcilerin annesi, kardeşi yok mu acaba. kısasa kısas derler ya valla olmalı yani bu tip insanlar için.
çok hassas bir konuya benzemektedir. o değil de;

hanginiz yaptıysanız, delikanlı gibi çıkın lan ortaya. söz gammazlamıycam!
Kadın erkek farketmez herkesin başına gelebilecek durum.
tanım : türkiye de nerdeyse artık normal hale gelen durum.

sağ gösterip sol vurdun. çanta tesadüfleri sever.
ben bile arkama bir erkek geçince rahatsız oluyorum, kadınların işi zor.
kızların sürekli erkeklere karşı yaptığı bir şeydir toplumumuzda tam tersinin olduğu sanılır ancak her zaman tacize uğrayan masum erkeklerimizdir onları ezdirmeyelim boş yerlere ilerleyelim.
şayet ankara'da yaşıyorsanız ve iş çıkışı bir toplu taşıma aracına binmek zorunda kalıyorsanız tacize uğramak için illaki cinsiyetinizin kadın olmasına lüzüm yoktur. kendi adıma her akşam eve gelirken yağız bir anadolu abisinin sıcak nefesini ensemde hissediyorum ve bacağımdaki sıcaklığın iç dünyamda yarattığı travmanın etkilerini azaltmak için maneviyatımı geliştiriyorum. tamam, eyvallah. her ademoğlunun birbirinin üzerinde hakkı vardır ama ben bana değdiren abilere hakkımı helal etmiyorum. değdirdiğim ablalardan da binlerce kez özür diliyorum.
(bkz: fortculuk)
(bkz: sürtünmecilik)
cinnet sebebi olabilir, ama mağdurların sabrı da az şey değil. veryansın edip otobüsün içinde linç ettireceksin şerefsizi aslında ama genelde bayanlar bu rezilliği kimsenin farketmemesini isterler. lütfen hanımlar, biraz daha cesaret, emin olun o araçta o adama bunun hesabını soracak birileri var. duyarlı erkelerin de olabildiğince önlemeye çalışması gereken durumdur ayrıca. mümkün mertebe yakınlarında bulunulup, kimsenin farketmeyeceği bi karambolde kalması engellenmeye çalışılmalıdır.

hamile, çocuklu ya da yaşlı değilse bir bayana yer vermiyor olabilirim, efendim kibarlık olsun hanımefendi yorulmasın diye nezakette bulunmayabilirim, tamam belki size göre biraz odunum, ama sıkışık bir araçta bayan kesinlikle ayakta bekletilmemelidir, sırf bu orospu çocuklarından korunmalarına yardımcı olmak adına o koltuklar bayanların hakkıdır efendim.
bastırılmış cinsel dürtülerin artık bastırılamıyor olmasından kaynaklıdır. gerçekten cinsiyet önemli değil. erkek kadına, kadın erkeğe, erkek erkeğe taciz eder duruma geldi. şoförlük olayı germese çoktan kurtulmuştum şu toplu taşıma araçlarından. bir erkek olarak açıkcası en az rahatsız edici taciz tabi bir bayandır. ardından en çok muzdarip olduğum, öğrencilerin o kocaman sırt çantaları. deli ediyor insanı ve iki büklüm duruyorsunuz. hayır sırt çantasını indirip eline alma adabını ve karşındaki insana saygıyı ne zaman öğrenecekler merak içerisindeyim. son olarakta tabi erkeğin erkeğe tacizi. bir kere karşılaştımki şaşırdım baya. otobüsün en arkasında adam resmen popoma elimi sürdü. hissettiğim an dönüp ''senin amına koyarım'' bakışı attım. adam otobüsün en arkasından şoförün yanına uçtu anında. o anki bakışımı gerçekten bende merak ettim sonradan dışarıdan nasıl göründüğüne dair.
şer-i hükümleri destekleyen bir insan değilim ama bazı konularda şer-i hükümleri gerçekten istiyorum. sapık insanların hadım edilmesi gerçekten şahane olurdu.
buraya kadar gelmişken bir de tacize uğrayım demek. uğramadan geçmemek. yoksa ayıp olmak.
bazen kadınlar kalçalarını getirir adama yapıştırır sıkışık durumlarda. ben utanıyorum, fakat utanması gerekenler utanmıyor. anladık otobüs dolu, ancak siz de o kadar rahat olmayın hanımefendi. anladık evlisiniz, kilolusunuz, kimse size bakmaz. ama yapmayın utanıyorum, kendimi kötü hissediyorum.
her genç kızın * başına gelen, tepki gösterdiği zaman ise kendisinden başka sesinin duyulmadığı olaydır. *
ben bu araçların birinde koltukta oturuyordum bi kere kolum oturduğum yerin sınırlarını aşıyor haliyle.
koluma bi cisim geldi fazla hareket etmiyordu, ben adamın malı zannettim döndüm tam küfrü basacam adamın tuttuğu bükülmüş gazatenin ucuymuş. *
bunların bazıları kadroludur. yankesiciler gibi. tanır bunları şoför esnafı. hani ''cüzdanınıza sahip olun!'' demek kolayda, ''götünüze sahip olun!'' demek meşakkatli iştir.
pekala ne yapmak gerek.. efendim naçizane önerim şudur! fordcuyu tespit edip gözünüze kestiriyorsanız şayet, hedefe usulca yaklaşın ve arkadan yanaşın. hafif hafif dokundurmaya başlayın. küçük bir kafa karışıklığı yaşayacaktır. olsun siz devam edin. nefesinizi ense köküne doğru verin. yapışın. nefesinizi hızlandırın. hedef protoplazma bir yandan sizden kaçmaya çalışacak, öte yandan avından vazgeçmeyecektir. tuhaf sesler çıkarın. ısrarınız karşısında boncuk boncuk terleyecek ve ilk durakta kendini aşağı atacaktır. bravo kazandınız. artık gönül rahatlığıyla dışarıyı izleyebilirsiniz.
özellikle de metrobüste olması sinirden ölmenize neden olabilir. yaşlı amcaların tacizine uğramak kimsenin isteyeceği bir şey değildir.
insanın dişiliğinden soğuduğu andır. çığlık atıp tokatla sonuçlanması gerekir kanımca...
nasıl bir aşşşşağılık, yüzsüzlük ve açlık ise ise, 100 tane insanın içinde işinden evine dönmeye çalışan zavallı kadını taciz etmektir. hayır bunu yapanların anneleri, kızkardeşleri evlatları yok mudur acaba?
gecen hafta basima gelen olay. ulan ben erkegim be hayvan beni fortlayip eline ne geccek.
dün 169 da bir bayanın başına geldiği bayan tarafından bağıra çağıra tüm otobüse ilan edilen hadise. bağırdığı eleman ışık hızında körüğe uçtu kayboldu kalabalıkta. hoş kadının da pek gideri yoktu otobüste o kadar güzel karı vardı kendi kendine mi gelin güvey oldu orası anlaşılamadı şahsın tarafından.
işten çıkılıp yorgun argın binilen ve oturulabilen otobüste, günden dönen kolu bilezik dolu ayakta kalmış teyzenin gözün içine bakmasıdır.
teyzecim sat kolundakileri, al bir araba. sen de rahat et, ben de edeyim yahu.
Fordçuların gazabına uğramaktır. (bkz: umsakai)
güncel Önemli Başlıklar