bugün

magnum adlı dizide özel bir dedektifi canlandıran aktör.
bıyıklı, çatık kaşlı, ağzından pürosu eksik olmayan, karizmatik aktör. güzel tanık filmiyle de hatırlanandır.
las vegas dizisinin 5. sezonundan itibaren ed deline'dan satın aldığı kumarhaneyi işleten a.j. cooper karakterini canlandırmaktadır.
friends dizisinde de birçok bölümde monica'nın sevgilisi rolünde oynamış olan aktör.
(bkz: magnum)
allah baba denildiğinde aklıma gelen simanın sahibi.
blue bloods dizisinde emniyet müdürünü canlandıran aktör.
Nedense hep burt reynolds ile karıştırdığım 45 doğumlu, ABD'li aktör.
burt reynolds ile kapışırken sellecktör yapan aktördür .
abd eski başkanı eisenhower'ın hayatının konu edildiği ike adlı filmde de oynamıştır.
dünyanın en karizmatik sesine sahip insan, aka dr. richard burke
indiana jones rolü için kendisine teklif götürülmüş fakat selleck bunu tv çalışmalarından ötürü reddetmiş.

şimdi ben bunu neden yazdım, normalde "büyük rolleri reddedenler" muhabbetindeki kişilere bakınca "yok be olm, başroldeki daha güzeldi, iyi ki rol ona gitmiş" deriz ya, bunda biraz da o malum kişileri izlememizi ve karakteri onlarla benimsememizin etkisi olur hani, kanımca selleck istisnalardan biri. bundan da iyi indy olurdu.
karıları öperken bıyıklarını batıranlardandı...
friends dizisinde 1 sezon boyunca monica'nın manitası olmuş çekici insan.

dizideki bütün kızlar gibi bende hayrandım kendisine.

las vegas dizisinde kumarhaneyi satın alan bir teksaslı rolünde de izlemişliğimiz vardır kendisini.
(d. 29 Ocak 1945, Detroit, Michigan), Golden Globe ve Emmy Ödülü kazanmış Amerikalı aktör, oyun yazarı ve film prodüktörüdür. En çok, uzun süre televizyonda oynamış Magnum P.I. rolü ile tanınmıştır. 1,93 m boyu ve klasik bıyığı belirgin özellikleridir.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Tom_Selleck