bugün

Dünya Edebiyat Tarihinin en çekişmeli versusudur.Ben Dostoyevski diyorum sevgili yazarlar sizler ne diyorsunuz?
dostoyevski çünkü tolstoy pinokyoyu çalmıştır, şaka şaka ben cahilim.
tolstoyevski. teşekkürler.
dostoveyski adamdır oylamaya bile sunulamaz bu yüzden tabii ki de tolstoy.
Tolstoyun o akıcılıkla verdiği mesajlar yeter.
edebiyata ömrünü veren biri olan tolstoy.
insanı ondan daha iyi anlatan olmadığı için elbette dostoyevski.
Ben dostonun bir kitabını okumuştum o sayılır mı. Tolstoy da az can yakmadı hani. Kafam karıştı.
ikisi de birbirinden kıymetli ama benim için Dostoyevski’nin yeri daha ayrı elbette. Onun hemen yanına da Samuel Beckett eserlerini koyuyorum.
Dosto kendi başına bir efsaneydi beni en çok onun kitapları etkiledi Tolstoy ise sadece bir oyuncakci.
Turgenyev.
tabiki hüseyin nihal atsız.
Hepsinin atası olarak önderleri olarak. Tabiki

(bkz: puşkin)

Olmasaydı olmazlardı.

Saçma bir yarıştırma olmuş ayrıca. Neden ki? Niye birini ötekine tercih ediyoruz illa ki? ikisi de mühim ve çok kıymetliler.
bu soruyu ilk defa ortaya atan şahıs muhtemelen poker masalarını kuran kişidir, yoksa bu iki zirveyi yarıştırmaya kalkışan ancak aptal olur.
Dostoyevski bence bir adım önde. Evet.
Bu öyle çayı şekerli mi şekersiz mi icersiniz tarzında bir karşılaştırma yapilamayacak cinsten.ikisinin de kattiklari farklıdır.
dostoyevski bir yıldız ise, Tolstoy bir galaksidir.
Azer bülbül.
Tolstoy. Tolstoy zenginlerin hayatını anlatırken, herşeyin para demek olmadığını, paradan da daha önemli şeylerin olduğunu anlatır. Sevgi gibi aşk gibi. (bkz: anna karenina) dostoyevski toplumu anlatır.
Tolstoy ta bi ki.
ikisininde kitaplarını hayranlıkla okudum ve bu karşılaşmaya tolstoy diyenlere gerçekten şaşırıyorum tolstroy tabikide harika bir yazar ama dostoyevski her şekilde daha öndedir burda tolstoy diyenlerin dostoyevski okuduğunu düşünmüyorum.
tolstoyevski.
Dostoyevski adamdır.
şey ikisini de sevemiyoz mu? sevgimizi beğenimizi her ikisine de harcadığımız zaman tükenme riski mi var?
Dostoyevski. Sadece beyaz geceler eseri yeter.