bugün

ilk uzun metraj çalışması gişe memuru adlı filminin ön çalışmalarına başlayan genç yönetmen.

[http://www.kameraarkasi.o.../tolgakenankaracelik.html]

[http://www.facebook.com/gisememuru]
Avukatlığı bırakarak sinema eğitimi alan yönetmendir. ilk filmi gişe memuru ile 2010 altın portakal ödüllerinde en iyi ilk film ödülü kazanmıştır.
tuba büyüküstün'ün yeni sevgilisidir.
bir üniversite söyleşisinde mezun olduktan sonra çalışmak mecburiyetinde olmadığımdan new york' a gidip yönetmenlik eğitimi aldığını söyleyerek baba parasının sağlam olduğunu satır arasında belirtmiştir.
görsel

2015'de sarmaşık filmi ile iyi iş çıkarmış yönetmen. tabi insignia yapımcı şirketinin katkısı unutulmamalı.
kültür bakanlığının destek vermeyi reddettiği kelebekler filmiyle 34. sundance film festivali dünya sineması bölümünde en iyi film ödülünü kazanmış yönetmen.
yönetmen.

an itibariyle kelebekler izlendi, pek önemsiz ve kimsenin de umrunda olmayacak olan yorumlarımı yazmak üzere koşarak bu başlığa gelindi.

sarmaşık gönüllerde taht kurmuştu, kelebekler ise sırf senin isminden ötürü uzun zamandır izlenecek listesi arasındaydı.

dramatik çatıyı narin narin işleyişini çok beğendim, bir solukta aktı geçti film. çalıştığın oyuncu arkadaşlarınla iletişimin çok güzel ilerlemiş olacak ki, tüm oyunculuklar normalin üzerinde iyiydi. üç ana rol hele, harikulade bir cast seçimi ve başarılı performanslar.

tam burada bartu’ya ayrı bir parantez açayım, en az 10 sahnede “bu kadar doğal tepki veremezsin hayır” diye kendimi yedim. yüreğinize sağlık.

sadece seko, seko 2013’den beri aynı tonlamayı yapıyor... çok seviyorum kendisini ama ne zaman sempatik bir rol gelse bu tonlamasıyla yaklaşıyor. olsundu, o kadar kusur kadı kısmında da olur.

görüntüler, ışık kullanımı, açılar da oldukça başarılıydı.

uzatmayacağım.

ellerine sağlık gago, ayağına taş değmesin.
görsel

Yeni filmi için sabırsızlanıyorum. Filmin sahneleriyle ilgili notlar almış ama okuyamadım. Kendisi istanbul film akademi’deki arka plan adlı programda şöyle söylemişti, “sahnelerle ilgili notlar alırım, sahnenin ana repliğini yazar, kendim o sahneyi oynar ve süresini hesaplayıp, not ederim”. Bu etkileyici olmakla birlikte, filmi çekerken bir zorlayıcı olabilir. Kendisiyle bir sette bulunmak ve kendisini gözlemlemek isterdim.
görsel
görsel

Netflixe bulaşanlar kötü iş yapıyor genelde ama bakalım tolga karaçelik nasıl bir dizi çekecek.