bugün

merkez bankası'nın özerkliğini unutup, merkez bankasının birinci seçtiği simgeyi, tayyip erdoğan ın beğenmemesi üzerine kendisi yeni simgeyi adaylar arasından belirlemiştir.
bari tl nin simgesi demokratik olsaydı. puhaha.
haber: gazetevatan
herhalde ikinci simgeye ucube falan deyip seçmek istemedi recep tayyip erdoğan.
atatürk'e diktatör diyenlerin, ismet inönü'ye, paralara kendi resmini koydurttu diye çatanların nedense tepki koymadığı nahoş gelişme.
görsel
olağan olan durumdur. bu ülkeye gelmiş geçmiş ego seviyesi ve benim dediğim olacak mottosu en yüksek olan başbakandır kendisi. kendi algı çemberi dışında olan her olaydan son derece rahatsız olduğundan -ki bunun pek çok sebebi olabilir ben bilemeyeceğim ama sırf tüm konuşmalarını prompter aracılığıyla gerçekleştirmesi ve ne zaman prompter dışında bir konu gelişse anında sıçış durumuna geçmesi en temel örnektir bu konudaki- bu ülkede atılan her adımdam, gerçekleştirilen her faaliyetten başbakanın haberinin olmadığını düşünmek abesle iştigaldir.

bu nedenle her iki kelimesinden biri "biz yaptık" ise de o bizin temelinde "ben" vardır. ben yaptım, ben düzelttim, ben seçtim, benim sayemde, 80 yılda bıkbıkbık olanları 8 yılda ben yaptım gibi onlarcasını sıralayabiliriz. ha bu nedenledir ki yine mit müsteşarı terör suçlaması ile açığa alınırken, müsteşarın yapmış olduğu eylemleri başbakan nerden bilebilir ki canım diyenleri kafasına ampul ile vurmak istiyorum. aldığımız her nefesten adamların haberi varken, bilfiil başbakana bağlı bir bürokratın yaptıklarından başbakanın haberi olmayacak ha?

adam 70 milyonun kullanacağı para birimini bile tek başına seçiyor ve etrafındaki herkes padişahım çok yaşa dercesine alkış kıyamet "ulan ne güzel logo tasarladık, helal olsun bize, hurraaaaay" modunda geziniyor. böylelikle daha çok gaz alan başbakanımız sıradaki hedefleri için de şişkinlik seviyesini arttırarak daha kararlı adımlar atabiliyor. sivil toplum örgütleri af edersiniz kıçlarını yırtıyorlar "4+4+4" sistemi eğitimi öldürür diye, utanmasa "sana mı kaldı eğitimi düşünmek, ben düşünüyorum ya yeter" diyecek ekranlara çıkıp. şu logo tasarımı üzerine düşünüp tartıştığımız kadar -ki görüşümü daha önce belirtmiştim (bkz: (#14749759)) - yeni eğitim sistemi üzerine oturup tartışsaydık çok daha yararlı sonuçlar elde edebilirdik. ama her zamanki gibi sığ olan üzerinde on milyonlarca insanın yine sığ bir şekilde tartışmaları aldı tüm gündemimizi para logosu yaptı.