bugün

2012 yapımı romantik türde bir film. oyunculara bakılırsa ortalamanın üzerinde olacağını söyleyebiliriz, izlenir. 14 şubatta seyirciyle buluşması bekleniyormuş.. yönetmen ise michael sucsy.

--spoiler--
baş rollerinde channing tatum ve rachel mcadams'ın onadığı bu film aynı zamanda da gerçek bir hayat hikayesinden alınmıştır. bir trafik kazası sonucunda komaya girip hafıza kaybı yaşayan bir kadının kocası, onun aşkını yeniden kazanmaya çalışırken yaşadıklarını anlatıyor...
--spoiler--
gerçek bir hikayeyi anlatan fragmanı bile etkileyen izlemeye değer bir film.

heyecanla bekliyoruz efenim.
isminin türkceye nasıl cevrildigi merak edilen film.
türkçe'ye yemin ya da ant olarak çevirilebilir filmdir.
türkçe'ye 'aşk yemini' olarak çevrilmiş filmdir.
filmin yönetmeni Michael Sucsy. başroller de ise Rachel McAdams, Channing Tatum var. 2012 yapımı bir amerikan filmi ayrıca (bkz: based on a true story).

konu:

bir kazada hafızasını kaybeden paige ve aşık olduğu adam leo. leo kaza sonrası kendini hatırlamayan paige, tekrar kendisine aşık etme yollarını ve uğraşlarını anlatılmış.

--spoiler--

film başlangıçta konu olarak 50 first dates andırsa da filmin gidişatı ile bu filmden tamamen ayrılıyor. filmin gerçek hayattan uyarlama olduğunu görünce insan biraz daha hissiyatlı izlemeye çalışıyor ama nafile. olayın yaşanmışlığı bile sizi etkilemiyor bir süre sonra. o kadar yavan ve sıradan anlatılmış ki olay. ne uyarlama yapan senarist adam akıllı gerçekçi diyaloglar koyabilmiş ne de yönetmen o aşkı iliklerinize kadar hissettirecek performansı gösterebilmiş. film klasik hollywood filmi gibi duygu yok sadece filmin sıkıcı geçmemesi için yerleştirilmiş basit ögeler. film çabuk bitiyor gibi geliyor ama izlediğinizden duygulanmak bir yana bu nasıl aşk filmi diyorsunuz içinizden. zaten konu sıkıntısı çeken amerikan sineması bir konununda içine edip bırakmış.
çok gelişigüzel diyaloglar, mantıksız seçim hataları, olaylar arası geçişin bir mantığa oturtulmaması filmin en büyük eksileri. Rachel McAdams tatlılığı bile bir yere kadar götürebilmiş filmi. genel olarak filmde hata aramak gibi bir huyum yoktur, sonuçta insanların yaptığı bir şeyde küçük hatalar görmezden gelinebilir ancak bu filmde o kadar bariz ve izleyicinin gözüne gözüne sokulmuş. çok özensiz ve aman aşk olsun cepler dolsun düşüncesiyle yapılmış gibi bir izlenime kapılıyorsunuz.
filmin artıları ise çabuk bitmesi, çok sıkmaması ve Rachel McAdams faktörü olmuş. vasat, boş zamanlarda sizi yormayacak bir film olmuş.
velhasıl kelam bu film Yeopgijeogin geunyeo ve aynı konunun amerikan uyarlaması olan My Sassy Girl arasındaki fark gibi.
ayrıca;
(bkz: hollywood un duygularımızın amk)

--spoiler--
başrolunde rachel mcadams ın oynadıgı gerçek bi olaydan esinlenilen bir filmdir.
gerçekçi diyebilirim. böyle bir film çekip klişe sondan uzak durmak zor iş.
gerçek bir hikayeden esinlenilerek yapılıp abartıdan uzak olması beni etkilemiş 2012 amerikan filmi.
--spoiler--
Nasıl olur da sevdiğin kıza bakıp; artık gitme vakti dersin?
--spoiler--
sonu beklenildiği kadar güzel bitmemiştir. *
senaryo güzeldir ancak oyunculuk vasatı aşamamıştır maalesef.
bir tırt film daha.

izlemeyenlere ve kaliteli film severlere şiddetle izlememelerini tavsiye ediyorum.
gerçek hayattan esinlenilmiş olması bi nebze acımı hafifletse de, beğenmedim.
rachel mcadams ın güzel mi güzel oldugu film. aşk filmleri bu kadına yakışıyor yahu.
gercek bir hikaye olmasından dolayı heyecanla izlesem de ortalamanın üzerinde bir kaliteye sahip degil ne yazık ki!
izlenmezse büyük kayıp olmayacagı gibi izlenirse de zaman kaybı olmayacaktır.
izlememiş olanlar için fikir sahibi olmaları açısından buyrun fragman:

http://www.youtube.com/watch?v=7JoXHO3ceUY
gerçek hayattan esinilenilmiş bir film. ahım şahım bir güzelliği yok.keyifli vakit geçirmek ve ya boş vaktiniz çoksa izleyebilirsiniz.