bugün

turkceye hasat zamani olarak cevirilmis stephan hopkins filmi.
izlenilmesi gereken muhteşem bir korku filmi. sanırım ikinciside çekilecek.
içinde bir çok klişe bulunan din temalı film. fragmanı filmin kendisinden daha korkutucudur.
bir sonraki sahnede ne olacağı tahmin edilmesi kolay film.
o kadar klişe kurgu üzerine kurulu ki bir sonra ki kareyi tahmin edebiliyorsun.

çok feci spoiler içerir.

--spoiler--
mesala o küçük kızın daha filmin başından suçsuz olduğunu, baş roldeki kadına yardım ve yataklık yapan genç adamın da masum biri olmadığını baştan kestirebilirsiniz.

--spoiler--
hillary swank in sağlam rol kestiği bir film olmuş, yalnız çok uzun oluşu ve bir süre sonra olayların birbirine girmesi insanın beynini bulanıklaştırıyor malesef!
vasatı geçemeyen bir film. saçmalıklarla dolu. tipik ateist başrol oyuncusunun sonradan incil'e inanması, bunu hep yapıyorlar filmlerinde.

ben korkmadım hiç, dabbe bir numara.
filmin sonunda bu filmin devamının cekilecegini bariz br sekilde gostermiş olan korku filmidir.Ortalamanın ustunde bir performasn sergilenmiştir.Hele o Loren adındakı 12 yasındakı kucuk kızın hiç konusmadan oynadıgı oyunculuk cok etkileyicidir.Aynı zamanda bu kucuk kız Terabithia koprusu filminde olen kucuk kızın ta kendisidir.

(bkz: korku filmlerindekı kucuk kızlardan tırsmak)
son derece kaliteli bir yapım olmasına rağmen neden bu kadar az ilgi gördüğünü anlamadığım film.
yabancı korku ve gerilim filmlerinin yaratıcılıktan uzak bir şekilde, tarikat konulu film çekmelerinin bir örneği olan film. başlangıçta bilimsel konulu bir film olacağını düşünmüştüm izlerken, fakat öyle olmadı.
sinemada izlediğim en kötü filmdi. bu film yüzünden 4 sene sinemada film seyretmedim.
tam anlamıyla berbat bir film. zaman kaybı, kesinlikle tavsiye etmiyorum.
Kavimlerin helakı konusu üzerinden terk edilen inançlar dair bir film. Amerikada, incil'de belirtilen lanetlere sırasıyla maruz kalan bir kasaba ve bu doğa olaylarını çözmesi için çağrılan inancını kaybetmiş bir bilim adamı...