bugün

2012 yılında vizyona girmesi beklenen derek cianfrance filmi. ryan gosling başrolde. drive ile benzer bir konuya sahip.

merakla beklediğim filmdir.
babaların hatalarının çocuklarına yansımasını anlatan bir suç-dram filmidir.
kadrosunda son yılların parlayan ismi bradley cooper da bulunmaktadır. konuşulacak bir film gibi duruyor. hadi hayırlısı.
bradley cooper ve ryan goslingin aynı filmde olması ne kadar kaliteli olduğunun göstergesi diğer oyunculara değinmeye gerek bile yok, izlemek için sabırsızlandığım film.
konu itibarı ile basit bir film olacakken oyuncuların performansıyla benim gözümde yılın en iyileri arasına giren film.
Ben sadece oyunculuga bakarim konu umrumda degil diyenler icin esi bulunmaz film.

Bu 3 ismi bir araya toplamak icin ne kadar ugrastilarsa artik konuya gerek duymamislar. Filmin ilk yarisinda aksiyon oldu olacak diye bekleyip hayal kirikligi icinde serzenislerde bulunup 2. Yariya odaklandik, arada ciksaydik bradley'e hala saygi duyuyor olurdum. Ozetle bu film bizimla deyil.

edit: film basladiginda 11 kisiydik bitime 20 dk kala 4 kisiydik, arkadaki ikili filmle ilgilenmiyodu zaten, dusunun filmin halini...
Depresif ve karanlik bir film. Aksiyonu az ama tadinda.
iyi film.
blue valentine'ye bayılmış biri olarak, ryan gosling'i takdir edip takip eden biri olarak; bradley cooper'u da git gide daha çok beğenerek izleyen biri olarak; asla hayal kırıklığına uğratmayan başarılı film.
filmin iki eksisi var bence.
biri; senarist biraz fazla uzatmış filmi, bi türlü bitemeyen filmler hep eksik gelir; onca fazlalıklarına rağmen.
diğeri; iki ayrı film var filmde. keskin bir hat var. iki kere filme başlıyorsun. ve her filmin o ilk 10 - 15 dakikalık girizgah bölümünü bu filmde iki kere yaşıyorsun ki; ne gerek.

günün sonuna izlenesi, tavsiye edilesidir.
10 üzerinden 7,3
konuyu toparlayamayan bir senarist ve anlatacağı bir mesajı/hikayesi olmayan bir yönetmenin el birliğiyle bok ettiği film. bradley cooper, Eva Mendes, her iki delikanlı ve Mahershala Ali başta olmak üzere yan rol/figürasyon ekibinin sıradışı kötü oyunculukları filmi iyice çekilmez kılıyor.

Craig Van Hook'un arkasında sanırım gay lobisi var tom (cruise) abisi veya john (travolta) amcası gibi bir yerlere taşıyabilecekler mi bakalım. oyunculuk açısından belki kendisini geliştirir ilerde ama şu an akasya durağı'na koysanız sırıtır...

filmin tek katlanılır tarafı ryan gosling (ki o da modern zamanlar james dean'i bir şekilde) ama kendisi zaten rol yapmasa bile kadrajı doldurup sahneyi, filmi kurtaran oyunculardan. bu açıdan kendisini sean penn veya humprey bogart'a benzetiyorum şahsen...

yılda 200- 300 film izleyen biri olarak uzak durun derim...

140 dakkalık vakit kaybı...
oyunculara bakarak izlenilmemesi gereken film. adamakıllı film bekleyen bünyelerde biraz hayal kırıklığı oluşturur.
bir filmde ilk 20 dakikada genel olarak konunun ne olduğu hakkında bir fikre sahip olursunuz ama bu filmde öyle olmuyor.
4 farklı konu ile izleyenlerin filme olan dikkati dağılıyor. babadan oğula geçen olaylar olaylar diyerek senaryo tanımını yapalım. ryan gossling ve bradley cooper için izlemek isteyen genç kızlar ve sinema eleştirmenleri dışında çok da ses getireceğine inanmadığımız akılda kalmayacak bir film.
hani bazı tatlar vardır ve ağzınızda böyle garip bir his bırakır. hani tatlı mı ekşi mi, güzel mi kötü mü bilemezsiniz ya, işte bu film aynen öyle.
Ryan gosling haricindeki oyuncuların tel tel döküldüğü film. Hele sona doğru Bradley Cooper'ın ağlamaya çalıştığı bir sahne var ki içler acısı. Başaramamış çünkü.

Şahsım adına müzik seçimlerini başarısız buldum. Film ayrı yerde müzikler ayrı yerde.

Geçişler oldukça kopuk. Gerçi hikayenin içi oldukça doldurulabilecekken böyle boş ve tek düze geçilmesi senaristin hatası.

Sonuç olarak izlenebilir bir film. Tabii beklentileri orta seviyede tutarak.
güncel Önemli Başlıklar