star wars dizisi ismi.
Dün akşam üç bölüm izledim. Ve açıkcası başıma bir iş gelmeyecekse yarrak gibi buldum. Hep söylüyorum star wars filmleri aslında çok iyi ve orjinal bir hikayeye sahip ama o hikayeyi aktarım şekli bi sike benzemiyor. Gerek orjinal üç bölüm olsun gerekse sonradan çekilen filmlerin hepsi miğde bulandıracak derecede çocuksu ve ciddiyetten uzak. Şu filmlerde ki ciddiyeti arttırıp biraz daha drama ve acı ekleseler müthiş bir film olabilirdi ama yapımcı ve yönetmenler bunun yerine filmi saçma sapan karakterler ve salak salak ortalıkda dolaşıp sakarlıklar yapan robotlarla doldurmayı tercih ediyorlar. Bütün bu filmlerin içinde ise rogue one'ı ayrı tutuyorum istediğim kadar olmasa da serinin ayakları en sağlam basan ve ciddi filmi oldu. Ve de en beğendiğim. Film hakları disney'de olduğu sürece başka da iyi film çıkmaz zaten iyice boka bulayacaklardır hikayeyi. ki buladılar da zaten.
Star wars'ın orjinal ilk üçlemesine en yakın kalitedeki ilk star wars yapımı.
Muazzam bir seri oluyor.
Hemen her star wars yapımı gibi -ki en başarısızı rogue one idi onu da 1:30 dk lık darth vader sahneleri kurtarıyor- harika.

ilk bölümü az evvel bitirdim. Zaten başrol pedro pascal her ne kadar görmesek de.
umarız sonu disneyin diğer yapımları gibi olmaz.
lmao
Sekiz bölüm sonunda sezon finali yapan, başarılı bir star wars dizisi. 4er bölüm halinde iki gün üst üste izlerseniz bir film izlemiş tadı alırsınız. Hikayenin işleniş şekli, kurgu ve görüntü efektleri bir star wars filminden farksız.
--- spoiler ---

star wars ruhunu iliklerime kadar hissettiğim bir iş olmuş, finalde kuill reyisin ayrılışı üzmüştür. birde kötü adamlar kolay kolay ölmez klişesinide yapmasalarda iyi olurmuş, o kadar belliydi ki o general kılıklı herifin en sonda ölmediği. Neyse 2020 sonbaharda yeni sezon açıklandı bekleyip görelim.

https://kayiprihtim.com/h...ian-2-sezon-yayin-tarihi/
Star wars evrenini konu alan bir dizi. Benim beklentim yuksekti ama pek karsilamadi yahu. Baby yoda detayi guldurdu.
Cok iyiydi, baya beğendim.
Bütün gün işe gitmeyip yattim ve bitirdim.

Pismam değilim. Sabırsızlıkla 2. Sezonunu bekliyorum.
Yakın zamanlarda çıktıkları The Witcher ile arasına seviye farkı koymuş dizi. Çok iyi yapım cidden. Atmosferiyle, western havasıyla izleyiciyi 24 saatte bitirmek için şevk ediyor ciddi ciddi. 2019'da yayınlanan en iyi dizi olma ihtimali var.
ilk iki bölümünü izledim oldukça başarılı vakit kaybetmeden bitireceğim.
Şu dizi film sitelerinde yorum yapan vasat, zaman kaybı tarzı beğenmediği şeyi gömen insanlara kısaca bir siktir olup gidin diyorum. Star wars bir kültürdür. Bu kültürü iliklerine kadar yaşamak istiyorsan han soloyu da izleyeceksin serinin diğer bütün filmlerini de. Bu dizinin hikayesi farklı bir zaman dilimini konu alıyor anlayacağınız üzere ve yapım senaryo kesinlikle izleyiciyi sıkmayan aksine heyecanla bir sonraki bölüme geçmeye iten unsurlarla dolu. Benim gördüğüm tek eksik, o kadar övdükleri mandalorian doğru düzgün dövüş, savaş sahnesine sahip değil topu topu birkaç sahne 8 bölümde. Yeni sezon Ekim'de çıkıyor. O zaman karşılar beklentimi diyerek beklemeye koyuluyorum.
2. sezon ilk bölüm hem klişe hem izlettiryor. yani bu şablon senaryo haliyle bile izlettiriyor olması bence büyük başarı. projede görev alan herkesin yıldızları doğru yerde doğru zamanda denk gelmiş olmalı. devasa bütçeli filmyapımları tam bir rezalet olmasına rağman (han solo ve rogue one hariç) the mandalorian hiç üzmeyecek.

bölüm süresini uzatmışlar.
s2b2.

--spoiler--

pisboğaz bebe.

--spoiler--
43 yıldır star wars serisinin hayranlığını yapmaktayım. hatta geceleri çivbakka bebeği ile uyurum. ağzıma tüyü falan girer.

bu dizinin adı çok komik lan.
birisi mandalorian dediği anda bamboleyooo diyesim geliyor.

Bamboleooo bamboleaaa
Porque mi vida yo la prefiero vivir así
mandaloriaaan mandaloriaaa
Porque mi vida yo la prefiero vivir así
bitişi ile gözlerimden bir kaç damla yaş süzüldü.
2.sezon finali ile yok artık dedirtmiş, star wars evrenindeki en iyi sonlardan birine imza atmış, aşmış dizidir.

ulan ne finaldi be.
Çok övülen, başlamayı düşündüğüm dizi.Beğenenler yeşillendirirse sevinirim.
hortlatmayın şunu. yeni sezon geldi sandık
3. sezon gelse de izlesek.
1 Mart 2023 itibariyle 3.sezonu başlayan dizi.

Girişi pek bir havalı yaptı başrol abimiz.

Özlemişim.
3.sezon ilk 3 bölümünü izledim,2.sezon ve sonunda çıtayı çok yükseltmişlerdi,bu sezonda yayınlanan bölümler için aynı şeyi söyleyemeceğim ama kurdukları evreni seviyorum.

3.sezon son 5 bölüm için yayın tarihleri aşağıdaki gibidir,

S03Ep4
22 Mar. 2023Chapter 20

S03Ep5
29 Mar. 2023Chapter 21

S03Ep6
5 Apr. 2023Chapter 22

S03Ep7
12 Apr. 2023Chapter 23

S03Ep8
19 Apr. 2023Chapter 24
----spoiler------

3 sezon 4 bölümdeki grogunun geçmişi hatırlaması fenaydı.
Bir önceki bölümdeki doktora yaptıkları gibi grogunun hafızasını silmiş olmaları muhtemel,kral herşeyi hatırlarsa o zaman new order düşünsün.

----spoiler--------
3.3 bölümde, mürtet sözü kullanılıyor. bunun gibi daha bir çok arapça çeviri kullanmışlar. mürtet anlamına baktım, müslümanlığı terk ederek başka dine geçen kişi demekmiş. bu bölümleri çeviren kişiler imamhatip mezunu galiba...
kendi dilinden bu kadar nefret eden, kendi dili yerine arapça isimler kullanan, çocuklarına bile arapça isim koyan, türkçe isimlere isim demeyen, başka bir toplum olabilir mi?
bu sezon bazı kısımlar biraz zorlamaydı, ama yine de hakkını vermişler. özellikle son bölümde din djarin'in grogu'yu evlat edinmesi ve grogu'nun artık bir mandalore olması çok güzel oldu. grogu'nun mandalore olduğu sırada suyun başında durup Mythosaur'u hissetmesi ve Mythosaur'un da onu hissetmesi bu aşağıdaki bıraktığım linkteki teoriyi güçlendirir nitelikte. belki de kehanetlerde beklenen ve bütün mandalore halkını birleştirecek kişi grogu'dur. yeni sezonu iple çekiyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=cJBm1QPSR9s

edit: Grogu "This is The Way" demeye çalışırken bir kesit.
https://www.youtube.com/watch?v=uvGdcDt61r8