bugün

yarrak gibi oyun. seni yapan elleri sikeyim. lan şerefsizler, böyle saçma kontroller mi olur? götümüZde zombi bağırıyor ben orada silah değiştirmeye çalışıyorum. sessizce yanlarına yaklaşıyorum. ne yaparsam yapayım en fazla ikisini öldürüyorum diğerleri üstüme çullanıyor. ne doğru düzgün ateş edebiliyorsun ne de öldürebiliyorsun? hangi zombi zaten ayakta zor duruyorken 4 el kurşunda ölmez? kafasına nişan alındığı halde üstüne 3 daha atılır. ulan videoda zaten bir kurşunda öldüren yine oyun yapımcısı. zorluk seviyesi iki. resmen işkence amk.
diğer 3. kişi gözünden oyunlardan farklı olarak öldürme ve nefret aşılamak yerine yeri gelince ağlatan oyundur.
üstelik daha yaklaşık 10. dakika da:

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=ISgZlaRCEb4
--spoiler--
The Last Of Us Remastered Edition malum spotçu yerlerde 69 TL olmuştur.
Türünün son örneğidir.
oyun kolunu duzgun kullanmayi beceremedigim oyun. ayrica arkadasimin sevgilisi ben oynicaam diye kosarak geldi de zor kactim. erkekler oyun konusunda gercekten baska bir boyuta geciyorlar.
sadece bu oyunu oynayabilmek için bile konsol alınabilinir.
An itibariyle "hele şükür" bitirmiş olduğum oyundur.

--SPOILER--
Babuş yok böyle bi oyun. Duyguyu bu kadar yoğun aktarıldığı, içimizin sürekli burkulduğu, içini buruk bitiren başka bi oyun daha yok aga. Çok etkilendiğim oyunlar oldu ama bu kadarı hiç olmadı. The walking dead video game'in ilk sezon sonunda zaten ağlamayan adamı paralarlar. Onu zar zor atlattım "öyle iş mi olur oğlum şuna ba grafiklere bak" diye, oyundaki grafik gerçek hayattan daha iyiydi yahu. En sonundaki o elie'nin bakışlarını, Joel'in ameliyat masasından kaçırdıktan sonraki sesi, o atmosferi ömür boyu unutabileceğimi sanmıyorum. Bi an önce şu DLC inse de başlasam diye sabırsızlanıyorum resmen
--SPOiLER--

özetle; Bu oyunu oynayın, oynayamıyorsanız youtube'da bissürü kanal var, izleyin serii şeklinde.
oynadığım sağlam oyunlardan biridir cidden. yakın bi zamanda devamının yapıldığını da okumuştum. ne kadar doğru bilemem.

oyuna korku gözüyle bakmayın. ben pek sevmem korku türü oyunları. sinemada bile seviglimin sırtına saklandığım olmuştur. ama bu oyun korku değil. fazlaca survival, biraz da gerilim. gerilim iyi işlendiğinde korkudan çok daha güzeldir ve bu oyunda da bunu başarmışlar

bi kere oyun naugthy dog imzalı üstad. bilen bilir. uncharted gibi bi seriye sahip bu manyaklar. evet grafikleri çok güzel ve hatta ps3 ün son kurşunudur. yani bence sony geçtiğimiz nesli bu oyunla kapadı.

şimdi ne söyliyim bu oyunla ilgili. hani bazı oyunlar vardır ya konsol aldıran, işte the last of us bunlardan biri. gerçe artık ps3 devri kapandı, oyunun ps4 remastered versiyonu da var. hatta daha gelişmiş.

oynamadıysanız kesinlikle oynayın üstadlar.
Muthis oyun ama cok cok kolaydir.
Hs ata ata kolay kolay bitiyor.
Oyun dehset guzel.
finaliyle insanı derinden yaralayan , bittiğinde ekrana boş boş gözlerle baktığım , hüzünlendiğim, kıymetli oyun.
ah o müziği yok mu.
Playstation sahibi olunca alıp oynamak istediğim nadir oyunlardan.aslında geç kaldım oynamak için bir sürü spoiler yedim bu yüzden kendime kızıyorum ps almaya geç kaldığım için ama yine sırf o atmosferi yaşamak için alıp oynayacağım oynanışı olsun hikayesi olsun müzikleri olsun herşeyi ile süper bir oyun yapmışlar.
zengin turnusolü olan oyun. zira oyunun mükemmelliğini duymuş olmama rağmen parasına bakınca vazgeçiyorum.
bu gözlerin gördügü en muhtesem oyundur kendileri. Senaryo, müzik, grafikler hersey muhtesem . Yan karakterler bıle efsaneydı. Bir oyun bir dakıka bile sıkmazmı ya. Bu arada oyunda en sevdıgım karakterde Bill di.

--spoiler--
oyunun en duygusal yerleride henry"nin kardesi sam"in donustugunu gordukten sonra kafasina sıkması ve joel ın ellie yi amelıyathaneden kurtardıktan sonra ellıyı kucagında tasıyıp cıkarması.
--spoiler--

(bkz: joel)
(bkz: ellie)
(bkz: sarah)
(bkz: tess)
(bkz: Bill)
(bkz: henry)
(bkz: Sam)
(bkz: Tommy).
Zombili oyunların en iyilerindendir.

Ben oynayamadım ama, orası ayrı.
oynamayanın büyük şey kaçırdığı oyundur. birde filmi gelecektir ve filminde, oyundaki senaryoya sadık kalarak, bazı eklemeler yapabilecekleri söylenmiştir. yinede oyunun tadını verme ihtimali çok düşüktür.

--spoiler--
--spoiler--
--büyük spoiler--
joel, küçük yaşlardaki kızı sarah ile beraber yaşamaktadır. bir gün gece saatlerinde, sarah babasına doğum günü hediyesi olarak saat hediye eder. odasında uyuyan sarah, büyük bir gürültüyle uyanır ve evin içinde babasını aramaya koyulur. evi tamamen dolaştıktan sonra, babası bahçe kapısından büyük zorluklar içinde girer ve saraha dikkatli olmasını söyler. yaşadıkları yerdeki insanların bazıları, bir virüsün etkisine girmişlerdir ve hastalıklı olmayanlara saldırmaktadırlar. joel, kızı sarahı alarak evden kaçar ve arabayla uzaklaşır. ancak virüs, kasabanın büyük bir kısmına bulaşmıştır ve tehdit büyümektedir. joel arabayla kaza yapar ve bu kazanın sonucunda sarahın bacağı yaralanır, yürüyemez hale gelir. joel, sarahı kucağına alarak kaçmaya başlar ve bir süre gittikten sonra bir askerle karşılaşır. asker, joel ve saraha ateş açar. joel yere düşer ve asker üzerine doğru gelir. bu sırada joelin kardeşi tommy gelerek askeri öldürür ve joeli kurtarır. hemen saraha dönen joel, sarahın vurulduğunu görür. sarahı kurtarmaya çalışsada başaramaz, sarah orada ölür.

ateşböcekleri* denilen hükümet karşıtı askeri bir grup, virüsü engelleyecek bir panzehir üzerinde çalıştıklarını söylemektedir.

aradan 20 yıl geçer. 2033 yılının yaz aylarında panzehir henüz bulunamamıştır ve insanlar karantina bölgelerinde yaşamaktadırlar. bazı insanlar hükümetin belirttiği yerde yaşamaktayken, bazılarıysa yasa dışı bir şekilde kendi bölgelerinde yaşamaktadır. karantina bölgelerinin dışına çıkmak hükümet tarafından yasaklanmıştır. joel, tess adında bir kadınla ortak olarak bazen dışarı çıkar ve diğer karantina bögelerindeki insanlarla buluşarak ellerindeki eşyaları takas ederler. robert adındaki bir adam, tessden silah çalmış ve onları ateşböceklerine satmıştır. bu durumun ortaya çıkmasıyla, ateşböceklerinden merlene adında bir kadın gelir ve silahların kendilerinde olduğunu, bazı isteklerinin yerine getirilmesi karşılığında geri verebileceklerini söyler. silahları görmek için giden joel ve tess, bir süre sonra ellie ile karşılaşır. ellie, 14 yaşında bir kızdır ve joel & tess ikilisinin, silahları geri alabilmek için ellieyi bir yere götürmeleri gerekmektedir. bir süre gittikten sonra askerlere yakalanan üçlü, virüs taramasından geçerler. joel ve tessi tarayan askerler, virüse rastlamazken, ellieyi ararken ellie askerlere saldırır ve çıkan karışıklıkta üçlü askerleri öldürür. daha sonra askerlerdeki cihaza bakan joel ve tess, ellienin hastalık kaptığını görürler. ellie kolunu göstererek enfeksiyonun üç haftalık olduğunu ama kendisine bir şey olmadığını söyler. normalde bir saat içinde etkisini gösteren virüs, ellieyi üç haftadır etkilemediği için, tess heyecanlanır ve ellienin gitmesi gerektiği yere götürmeye karar verir. ancak bir süre sonra tess hastalık kapar ve ölür, joele ne olursa olsun, ellieyi ateşböceklerine götürmesini söyler.

joel ve ellie, bir süre gittikten sonra başka bir ikiliyle karşılaşırlar. henry adında genç ve sam adında küçük bir çocuk, kardeştirler. joel ve ellieye katılan henry ve sam, bir süre beraber yolculuk ederler. uzunca bir sürenin sonunda, bir evde geceyi geçirmeye karar verirler. sabah olunca samin virüs kaptığı ve hastalandığı ortaya çıkar. ellieye saldıran same, joel silahını doğrultur ancak henry joeli engelleyerek kardeşini öldürmeye izin vermeyeceğini söyler. joel, samin artık geri dönemeyeceğini, öldürülmezse herkesi öldüreceğini söyler. bunun üzerine henry, sami öldürür. ardından silahını joele doğrultur ancak en sonunda silahı kendi kafasına getirir ve intihar eder.

sonbahar aylarında, joel ve ellie yolculuğuna devam eder. bir barajın yakınlarından geçen ikili, burada joelin kardeşi tommy ile karşılaşır. tommy, joele yardım ederek gidecekleri yere kadar eşlik eder. ünicersitenin kampüsüne kadar geldikten sonra, burada gidecekleri binayı gösteren tommy, ikiliyi bırakarak geri döner. kampüsün içinde arayışlarına devam eden ikili, aradıklarını bulamazlar ancak yeni bir adresle karşılaşırlar. ateşböcekleri, şehrin içindeki bir hastaneye kaçmıştır. kampüsün içinden çıkmaya çalışırken joel ağır yaralanır.

joelin ağır yaralanması üzerine ellienin ona bakması gerekmektedir. kış mevsimi gelmiştir ve etrafta fazla av hayvanı kalmamıştır. bir geyikle karşılaşan ellie, geyiği avlar ancak geyiğin öldüğü yerde başka bir ikiliyle karşılaşır. david adındaki bir adam, kendi kabilesi için avlanmaktadır. ellieden geyiği ister ve karşılığında takas önerir. ellie, joeli iyileştirmek için ilaç ister. ilacı alan ellie, hızlıca joelin yanına döner ancak burada davidin ekibi tarafından saldırıya uğrar. davidin kabilesi yamyamdır ve ellieyi yemek istemektedirler. ancak david, ellieyi kendi kabilesine dahil etmek ister. ellieyi kaçıran david, teklifini sunar ancak ellie kabul etmez. bunun üzerine david, ellieyi öldürmeye karar verir ancak ellie bir şekilde kurtulur ve davidi ağır yaralı halde bırakır ancak kendiside yaralanır. bu sırada joel iyileşmiştir ve ellieyi aramaya koyulmuştur. david, kendisini toparladıktan sonra tekrar ellieyi öldürmek ister ancak ellie, eline geçirdiği bıçakla davidi öldürür. bu sırada joel, ellieyi bulur ve beraber kaçarlar.

ilkbahar dönemi gelmiştir. joel ve ellie, bahsedilen hastaneye gelirler ve burada ateşböcekleri tarafından karşılanırlar. ateşböcekleri, ellieyi ameliyata alırlar, joel ise uykusundan uyanmaktadır. uyanınca karşısında marlenei gören joel, bir süre konuştuktan sonra ellieyi görmek ister. marlene ise göremeyeceğini söyler ve yanındaki askere dönerek joeli dışarı çıkarmasını, herhangi bir şey yaparsa vurmasını söyler. biraz ilerledikten sonra askeri etkisiz hale getiren joel, ameliyat odasına kadar gelir ve ellieyi ameliyat masasından alarak hızlıca asansöre biner. en alt katta marlene beklemektedir ve joele silahını uzatarak tehdit eder, ellieyi geri bırakmasını söyler. joel ikna olmuş gibi görünür ancak silahıyla marlenei yaralar ardından "seni öldürmezsem ellienin peşini bırakmazsın" diyerek marlenei öldürür.

morfinin etkisinden kurtulan ellie, olanların farkında değildir. arabanın içinde kendisine gelen ellie, joeli görür ve olanları sorar. joel yalan söyleyerek ateşböceklerinin artık panzehir aramadığını ve hastalıktan etkilenmeyen başka kişilerinde olduğunu söyler. duyduklarına tam olarak inanmayan ellie, joelin doğruyu söylediğinden emin değildir. emin olmak için joelin sözünü alan ellie, joele güvenmektedir ancak şüphesi geçmemiştir.
--büyük spoiler--
--spoiler--
--spoiler--
Ps sahibi her bünyenin sahip olması gereken oyundur. Oyunun tek handikapı alternatif sunmaması diyebilirim. Oyunun istediği gibi davranmak zorundayız. Çizgisel bir ilerleyişi olması bir zaman sonra sıkabiliyor. Aldığımız kararlara göre farklı sonuçlar doğuracak şekilde olaylar gelişse farklı 'ending' ler için tekrar tekrar oynanabilir bir oyun. Remastered sürümü fiyat olarak da çok uygun. Bence şu an için PS4 ün en iyi oyunu.
Her Playstation sahibinin mutlaka oynaması gereken, hikayei ve grafikleri enfes olan bir baş yapıttır. insanı ağlatabilecek oyunların başında gelir. Müzikleri gerçekten harikadır ve moda girerken çok yardımcı olur. 1-2 sene sonra ikincisi gelecektir.
Oyundan öte bir sanat eseri. Tüm karakterlerle bir şekilde istemsizce bağ kuruyorsunuz. Oynanış konusuna değinmeyeceğim bile. Alın oynayın.
Playstation 3 ve 4 platformlarında mutlaka oynanması gereken bir oyun, başyapıt olarak nitelendirmek yanlış fakat üst seviye bir oyun, çok iyi oyun diyelim ki öyle ama bir başyapıt olması zaman ister. Stealth seven her bünyeyi kendisine çekeğinden şüphem yok pür aksiyon sevenler uzak durmalı tavsiye etmem.
Oynamayı çok istediğim oyun. Ps 3 sahibi olunca alıp oynayacağım oyundu ps4 sahibiyim ve aldım oynuyorum tek kelime ile harika. Ben oyunun hikayesini falan biliyorum dost kayaoğlu nun kanalından izlemiştim nasıl olsa hiç bir zaman oynayamayacağım diye o zamanlar ps almak yoktu kafamda ama ps 4 aldım ve bu oyunu oynamak istedim hikayesini her şeyini bilsemde. O atmosferi yaşamak istedim o zombimsi şeyler ile kapışmak ellie ve Joel in birbirini nasıl sahiplendikerini görmek istedim ölümleri öldürmek zorunda kalmayı hayatta kalmayı hissetmek istedim. Bu oyunu oynamak istedim. Filmin içinde olmak istedim.
Korkunçlu oyunlar oynayamadığım için teyzeoğlu oynarken yanında oturup izlediğim ve beraber bitirdiğimiz filim tadında efsanevi playstation oyunu. Oyunda türkçe altyazı mevcut, ama profesyonel bir seslendirmeyle daha da mükemmel olabilir. Bizde ingilizce biliyoz hazırlık okuduk olm. Ama dediğim gibi seslendirme önemli.
gereksiz modellenmiş odalar, bitmek bilmeyen bölümler, up uzun yollar vs. vs. bitmemek için direnen bir playstation exclusive oyunudur. bazıları bu oyun hakkında dünyanın en iyi oyunu diyor tabi ki zevkler tartısılmaz fakat bana göre sıkıcı.
böyle bir oyunu bu kadar geç oynadığım için kendime kızdığım efsane oyun.
Müthiş olmasına rağmen bir türlü ısınamadığım oyun. Sevmiyorum zombi falan iğrenç geliyorlar.
Beyond'dan sonra dünyanın en güzel oyunu diyebilirim. Oyuna tam anlamıyla kelepçeleniyorsunuz. Aşıkım.
güncel Önemli Başlıklar