bugün

Çok iyi oyundu bir seri yi izlemiştim.
Ama daha önce.
dizinin üçüncü bölümündeyim ve tek umudum şu izlediğim andan itibaren bu kadar yapılan övgüyü hak eder bir fikre kavuşmam...
yıllardır kendisinin yaşattığı heyecanı, duygulanmayı, endişeyi ve sayılabilecek bilimum şeyi bir arada barındırmaya yaklaşan bir yapım dahi olmaması sebebiyle bugün bile hakkı teslim edilmesi gereken oyundur.
izlenir ama efsane olması için hikayenin büyümesi lazım. Gizemin artması lazım.

Şu ana kadar her şey çok tahmin edilebilir ilerliyor.
ben bu oyunu oynamaya çalışıp beceremeyen biri olarak oyunu begendim..
oyununu iki defa bitirmiş biri olarak ilk bölümünü çok beğendiğim dizi.

fragmandan ve ilk bölümden anladığım kadarıyla hikaye olarak oyuna neredeyse bire bir sadık kalmışlar. Zaten oyunun o kadar iyi bir hikayesi vardı ki senoryada değişiklik yapmaya gerek de yok.
Yine düştük joel abimle yollara.
baş yapıt.
Nesi güzel lan bu oyunun?

Bir kere hikaye standart bir hikaye evet ama hikayenin ne olduğundan ziyade hikayenin nasıl anlatıldığı önemlidir. Hikayeyi de film tadında anlatıyor.

Müzikleri oyunla inanılmaz uyumlu. Şarkılarını hala dinlerim. Grafik desen var, sesler desen atmosferi yaşatan cinsten. Hele kulaklıkla oynuyorsanız çarpı 5 oyunun içine giriyorsunuz.

En çarpıcı yanı oyunun sonu. Resmen silahı alıp sıkasım geldi oturduğum yerde. Fazla spoiler vermek istemiyorum.

Nesi güzel lan bu oyunun? Peh. Sinirden elimi ayağımı titrettin lan. Ortamlarda sakın söyleme, ps4 koluyla döverler.
https://www.gameawards.net/2020/09/2013.html

Şu listeye bakarsak 160 ödül alan rakibi GTA 5 olmasa ve 258 ödülle rekor sahibi Witcher 3 gibi çok rahat bir yıla denk gelse 300 ödülü geçecekmiş. GTA 5'in 160 ödül alması yüzünden 249 ödül alıp oyun tarihinin en çok ödül alan 2. oyunu olmuştur. 258 ödül alan Witcher 3'ün rakibi 58 ödül anca alabilmiş. Witcher 3, 2013 de ki gibi oyunlarla yarışsa top 10'a bile giremeyecekmiş neredeyse.
hayvan gibi spoiler olacak seri şekilde, kimse bana sonra ağlamasın!

daha en başında salya sümük ağlatıp, sonra da duygular hız treninde turlatan oyun. daha başında joel'ın kızını öldürüyor ya asker gelen emirle, emir komutanız batsın dedirtiyor! orada bana pis bir sinir gelmişti. joel ellie'ye baştan atarlı, sonra yavaş yavaş baba ya, tüm klişeleri çok iyi anlatan oyun bu. fırsatı olan herkes oyunasın, bir oyunun ne kadar mutsuzluktan mutlu edebileceğini görsün. finalde joel insanlığa ihanet etti diyenler de götümü yesin, ben de yemişim insanlığı der, ellie'yi seçerdim.
Bakın, kesinlikle homofobik değilim ama ikinci oyununda gözümün önüne daha oyunun başındayken en az on tane eşcinsel ilişkinin yaşandığı sahneler soktular.

ilk oyununa bakıyorum ve de şuan elimde olan bu saçmalığa, gerçekten çok garip lan.

Galiba 'social justice warrior' tiplerin sürekli mağdur ve ağlak olmak dışında, bu oyunları oynadıklarını sanarak böyle şeyler yapıyorlar.

Ama o aciz 'social justice warrior'lar' aslında Dünya'da kendilerini yararlı hissetmek amacıyla bunu yapıyorlar ama yapımcılar anlamıyor. Bıktım cidden.

Telltale Games'te de böyle olmuştu The Walking Dead son sezonda.

The Wolf Among Us'a koymasalar bari böyle öğeleri.
ikinci oyunu boktur. Bu kadar muhteşem hikaye örgüsüne sahip bir oyunun orta yerine nasıl sıçılır görmek isterseniz 499 lira verip siz de bu boka tüy dikebilirsiniz. ilk oyunda bırakın.
halen ps 3 alamadığım için oynayamadığım efsane daha gow 3 mgs 4 gran turismo gibi efsanelerden mahrum kaldım.

ulan tam alıcam 700 tl para biriktiriyorum bakıyorum sahibindene 1200 tl fırsatçı şerefsizler millet mal mı ps 3 e 1200 tl versin gider ekran kartı alır.
Defalarca oynadım çok ayrıdır bende yeri. Ama Telltale Games'in yaptığı hiçbir oyun edemez. Benden söylemesi.
defalarca izledim, çok ayrıdır bende yeri. her şeyiyle mükemmel oyundur.
youtube'dan 4 saat 47 dakikalık gameplay videosunu bulup dizi gibi her gün biraz biraz izlediğim efsane oyun. bu bile ne kadar güzel işlendiğini gösteriyor bence çünkü bana bunu sabırla yaptırabilecek, hiçbir kısmı atlamadan kendini izlettirebilecek çok fazla gameplay videosu olduğunu sanmıyorum.

playstation'ım yok* ve genel olarak bir eksiğini de hissetmedim. çok oyun oynayan biri değilimdir zaten. nitekim sadece bu oyunu oynayabilmek için bile alınırmış, onu fark ettim.
Alanna Masterson'dan önce Ellen Page var daha, zaten Ellie yamulmuyorsam bilerek Ellen Page'e benzetildi birazda. Hatta Beyond Two Souls ile aynı sene çıkınca Ellie kendisine çok benziyor diye Ellen Page bayağı bir tepki göstermişti Neil Druckmann'a vs. O muhabbet yüzünden maalesef Ellen Page'i göremeyeceğiz.
küçük bir kızla süren hayatta kalma mücadelesi. güzel oyundur severim.
Mantar kafalı tıkırdayanlardan dolayı bitiremediğim oyun. Karşıma çıkınca elim ayağım birbirine karışıp sürekli öldüğüm için sinirlenip kapatıyorum oyunu.
yakın zamanda ikincisi çıkacak olan oyunun ilkidir. bu arada hala oynamadıysanız, remastered hali ps4 için indirime girmiş ve 58TL olmuştur.
küçük bir kızla süren hayatta kalma mücadelesi. güzel oyundur severim.
Oyunun gerçekçi modu felaket zor anasını satayım. Bir kere PS3 de Afetzede modunu en az 5 kere bitirdim ve düşmanların damage'i gram artmıyordu, Bill'in tuzağına yakalandığımızda runnerlar tek atmıyordu ve Checkpointler anasının nikahından başlamıyordu. Bu oyunda o tuzakta Runner tek atıyordu, insanlar ve hastalıklılar çok pis damage atıyor, 3 vuruş da geberiyorsun ve Checkpoint ana avrat sövecek kadar geriye atıyor. Ekstra HP'mi göremiyorum lan, kör gibiyim oynarken, ölmem herhalde diyip dalıyorum adam bir yumruk sallıyor meftayım... Daha Bill ile akü almaya gittiğimiz yerin ordayım ve şuana kadar bile inanılmaz zorlandım, oyunun çok zorlaştırıldığını farkettim, düşünün daha oyunun başı, ilerde editlerim zorlukları.
Oyunda takırdayanlara tuğla veya şişe atıp koşarak su borusunu vurup tek atıp kafasını parçalamak çok zevkli. Bir de düşmanları duvara dayayıp kafasına diz atmak, özellikle runnerlar da çok iyi oluyor bu hareket kafası patlıyor, su borusuyla (sopa falan da oluyor aslında ama su borusunun sesi müthiş) da aynısı oluyor, şu oyun da psikopatça öldürüşlere bayılıyorum ya, bu 2 öldürüş şekliyle öldürünce içimde acayip tatmin oluyorum. Haa bir de yakınına giren düşmanı (özellikle runner, clicker falan) Shoutganlamak da çok zevkli. Oyunun vuruş hissi gördüğüm en iyi vuruş hissi, acayip tatmin edici, sanki sen vurmuş gibi bir hisse kapılıp o derece keyif alıyorsun.
ilk kez PS4 de Remastered oynayacağım az önce satın aldım, letgo da kutulu hali daha ucuzdu ama bu oyun satılacak bir oyun değil bir 2500 kere daha bitireceğim için fazla para verip dijital aldım. Tarihin en iyi oyunu 2. oyununa 600 tl bile veririm.