bugün

gereksiz sahneleri olsa da ilk iki filmden daha güzel bir film olmuş.

--spoiler--

katniss in filmin ortasında söylediği şarkı ve aynı şarkı eşliğinde baraj yıkma sahnesi mükemmeldi sözlük. yemin ediyorum ağzım açık kalmış izlerken. insanların baraj sahnesinde ölüme koşması beni çok etkiledi sözlük.
böyle bi kaç film izlesem gazete manşetlerinde ak saray ı basan dingil diye fotolarımı bile görebilirsiniz yani.

--spoiler--
Kitabının da ilk kısımlarını okurken pek zevk almadığım için izlerken de pek eğlenmediğim fakat yine de heyecanla izlediğim filmdir. Filmde katniss'in söylediği hanging tree şarkısı dile dolanmış güzel bir ayrıntı olmakla beraber son sahnesi üzmüştür. Peeta'yı böyle de mi görecektik, hüzünlendim bak şimdi. Neyse, ikinci partını hevesle bekliyoruz.
filmin en güzel yanı;

https://www.youtube.com/watch?v=F3hTW9e20d8
Zenci adamın peeata'ya demirle geçirirken gaza geldiğim film.

--spoiler--
Peeta delirdi en sonunda:D
--spoiler--
Ilk iki filme göre aksiyon yönünden oldukça kuru ve Eh işte tadında olmuş film.
ikiye bölünerek rezil edilmiş seridir. kitap ne guzel finalde bombalamisti. yine de izledim ve izlerim ama olmamis. hayal kırıklığı.
Sakın gitmeyin. Kesinlikle filmini değil kitabını tavsiye ederim. Pişman olmazsınız ama çokda beğenmezsiniz. Eğer illa gidecekseniz Hobbit çıkıcak yakında ona gidin.
okurken aldığım keyif, izlerken aldığım keyiften çok daha fazladır. ayrıca bu seri fantastik aşk romanı olarak kendine has bir seri olmayı başarmıştır. fantastik romanlarda genelde ana konu büyü, teknoloji gibi şeyler olmasına rağmen burada konu aşktır. filmi izlemedim torrente düşmeden izlemem de ama kitapları tekrar tekrar okuyabilirim.
film serinin en berbat filmiydi amma ve lakin çok iyi oldu çok da güzel iyi oldu.
(#25855928)
özellikle hanging tree şarkısı baya başarılı olan film.
Kitabını okuyorum baştan sona hayat dersi. Mükemmel bir yapıt.
if we burn, you burn with us.
Güzel film sayılır, izlemeye değer.
bu kadar para harcanıp bu kadar beklentileri karşılamayan bi film anca çekilirdi, action sıfır. geçiş filmi olmuş, resmen part2'ye yatırım yapmışlar. eğer part2 cacık çıkarsa işte bu seri o zaman sıçar. ama the hunger games catching fire'dan sonra mockingjay part2 için umutlanmamak mümkün değil.

--spoiler--
johanna mason'u aradı gözler ama göremedik. effie ve heymitch yine gülümsetti. alaycı kuşumuz yine aşk üçgeni arasında kaldı. yemin ederim katniss'in 'ikisini de kaybettim' diye ağladığı sahnede kendisine nefret besledim, ulan dünya elden gidiyor sen tokmakçısız kaldın diye ağlıyorsun.
--spoiler--

beklentileri karşılamıyor 6.8/10
--spoiler--
ne çektin be peeta...
--spoiler--

--spoiler--
jennifer kızımızın şarkı söylediği sahne güzeldi.
--spoiler--
Overrated filmdir. Tıpkı Alacakaranlık gibi bir overrated kitaptan film uyarlaması.
bombos bir film. daha fazla para kazanalim seri bitiyorken mantigi ile cekilmis. baska bir aciklamasi olamaz.
koskoca tyrell prensesini şipşakçıya çeviren film.
Açlık oyunları alaycı kuş 'bölüm 1' yerine neden 'part 1' olduğu anlaşılamayan.
Kitabının aksine beğendiğim film.

Son Kitap; ilk iki kitaba göre, çok sıkıcıdır.

Son kitabı, ben de üç günde okudum. Diğer Kitapları bitirmem ise bir günümü almamıştı.

Sırf merak ettiğim için, Bugün izledim ve kitabından daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Filmin görselliğine bayıldım. Konunun durağanlığını, görsel efektlerle telafi etmişler. ilk film, bu konuda hayal kırıklığıydı. ikinci filmde düzelttiler. Bu filmde aşmışlar.

Kitabı ikiye bölmekle çok iyi yapmışlar. Birçok kitap uyarlamasının aksine doya doya her şeyi anlatmışlar. Eksik bulamadım. "Şurayı atlamışlar!" diyemedim.

Kitapta sıkıcı bulduğum bir çok sahneyi filmde sıkılmadan izledim.

ilk film eleştirimi yaptığım film. Hatam varsa affola.
Seansından yeni çıktığım film.

ilk 2 filmini netten izlemiş biri olarak aylardır filmin vizyonunu sabırsızlıkla bekliyordum. Serinin son bölümü olarak nitelendirilen ve klasik bir Amerikan mantığıyla (harry potter,hobbit) 2 parça halinde sunulan filmin ilk parçası. Sinemada izlemiş olmanın farklı bir tad olacağına emindim, nitekim öyle de oldu. Lawrence'nin yüzünün güzelliğine piksel piksel şahit olmak en az geri kalanını görmek kadar heyecan vericiydi*. Sahne olarak diğer 2 bölümün aksine savaş sahnesi daha azdı, daha çok olayların kurgulanışı ön plandaydı. Mantık hatasına yer vermemek için ince hatlarla ilerletilmiş ki burada kitabın yazarına esas tebriği etmek lazım. Yarım bırakılma mevzusuna gelecek olursak konuyu ortadan bölme değil de 2 farklı konuyu birleştirmişler gibi olacak, filmin bitişi öyle bir anlam verdi bana.

Genel olarak gidin izleyin efenim, bu arada uzaktan sevmek aşkların en güzeli.
kitaba Sadık kalmak için iki bölüm şeklinde vizyona giren fakat kitabı yansıtmayan serinin son filminin ilk bölümü.
Jennifer ablayı görünce gözümün önüne hep amı götü fora ettiği fotoları geleceği için konsantre olamayacağımdan gitmeyeceğim filmdir. Ha o olay patlamasa yine gidermiydim yok ya ergen filmine verecek param yok maksat muhabbet olsun.
hafta sonuna kesinlikle gideceğim film. kitaplarını ezberlercesine okuduğum filmindeki oyunculuklarla da beni hayal kırıklığına uğratmayan yegane seri.
vizyona girmesini heyecanla beklediğim ilk film.