bugün

kuskusuz bu efsanevi grubun 100 e yakin cok muhtesem sarkisi olmasina ragmen, kanimca "while my guitar gently weeps" hepsinden 1 adim ondedir.Harrison'un Lennon ve Mccartney den soz yazarligi ve bestecilik bakimindan hicde geri kalmadigini ve beatles tarihinde ne kadar onemli bir figur oldugunu gosteren abidedir.Ozellikle sozleri muhtesem olan bu sarkinin the beatles anthology versiyonu asmistir. George'un sesinde dinleyeni dagitan acayip bir mistik hava vardir. Tekrar tekrar dinlenesidir. Son olarak akustik versiyonunu dinlemek istiyenler icin http://www.youtube.com/watch?v=aKy73uTOhDc
bak canim cekti, dur bir daha dinleyim.
(bkz: yok öyle bir şey)
(bkz: gelmiş geçmiş en büyük grup)
"let ıt be" nedense bana çok duygusal ve anlamlı gelmiştir. belki anlam olarak belki de ilk dinlediğim de kendimi buldum bu şarkı da. nedeni bilinmez ama benm için en iyi şarkılarıdır let ıt be.
ve tabi ki (bkz: yesterday)
(bkz: across the universe)
(bkz: girl)
ve diğer tüm şarkıları.
poll*
yesterday, imagine ve penny lane.
ee şimdi şöyle ki. let it be desem, hey jude'a ne hesap veririm? hey jude desem, lucy'e* kim ne diyecek? peki ya yesterday? yok efendim baştan bitmiş bu anket, o nasıl sorudur.

cevaplanması imkansız olan anket.
yesterday dir.
kim ne derse desin cevabı olmayandır. yalakalık gibi görmeyin ama beatles'ın en iyi şarkısı yoktur, çünkü tüm şarkıları en iyi'dir.
(bkz: girl)
(bkz: i wanna hold your hand) ve ayrıca;
(bkz: pushing daisies)
(bkz: let it be)
(bkz: imagine)
(bkz: penny lane)
(bkz: yesterday)
(bkz: revolution)
(bkz: hey jude)
*
across the universe, yesterday, hey jude, something, girl , michelle, come together, help, strawberry fields forever, sgt.pepper*s lonely hearts club band, love me do, a hard*s day night, yellow submarine ve daha yazamadıklarım.yani bütün beatles şarkıları.anket olmamış.
(bkz: twist and shout)
tüm zamanların en kötü anketlerinden biridir. çünkü çoğunluğun fikir birlği edebileceği bir madde yoktur bu ankette. hatta bu ankette bir madde belirtenler, ömür boyu vicdan azabı çekip, geceleri karabasanlara maruz kalabiliryorlarmış. buna da "the beatles laneti" deniyormuş. benden uyarması.

(bkz: bu ne biçim anket lan)
(bkz: girl) (kafa binbeşyüz olduğu anlarda yardıma koşar bu şarkı)
ve tabiki (bkz: yesterday).
en iyi şarkısı diye bişey yok bütün parçaları hit olan unutulmaz 100 beste kitabına onlarca parçasıyla damga vurmuş gelmiş geçmiş en iyi gruptur.
strawberry fields.
bu sorunun cevabı yoktur.
hepsi birbirinden güzel hepsi birbirinden değerlidir şarkıları; ama bana kalırsa en hüzünlü olanı, en güzeli let it be dir
(bkz: all my loving)
(bkz: good day sunshine)
(bkz: let it be) forever...
(bkz: lucy in the sky with diamonds)
(bkz: lovely rita)
(bkz: let it be)
(bkz: twist and shout)
güncel Önemli Başlıklar