bugün

arapperest olma ihtimali yüksektir.
ben rica ederim diyorum. e ne diyeyim yani? dümü ama? *
Köylü püü.
bu da sağ ol diyen hayvan ;

https://youtu.be/gd9IrB2KExg
Ben teşekkür ederim derim ama isteyen eyvallah da diyebilir. Eyvallah da samimi bir söz.
sağol da demez.
kaba ve eğitimsizdir.
Teşekkürü daha yüksek bir minnetle, eyvallahı da peki madem eksik olma babında söylerim.
bulunduğun yerle alakalıdır aslında. şimdi örneğin askerdesin, bir bölük dolusu hırbo var. orada teşekkür ederim efendim afiyettesiniz inşallah şeklinde konuşursanız çok afedersiniz daşak geçilen biri haline gelirsiniz.

yerine göre bukalemun olmak icabeder.
Resmî ortamlarda teşekkür ederim arkadaş arasında eyvallah derim. Kultursuzlukle alakasi yoktur.
Zamanında müdüre demiştim. Oç bunu gurur meselesi yaptıydı kavga dövüş işi bıraktım. Egosunu siktimin kompleksli piçi.
Samimi bir kız olarak benimdir. Zaman zaman tesbihimi çeker sokak kavgalarına da girerim. Kahvede okeye aranan dördüncü benim.
nabza göre şerbet vermeyi bilen aksine kültürlü olan insandır.

aramızdaki "über zeki, aydın" arkadaşlara pek ala teşekkür edebilecekken, adres sorduğumuz ve çomar olduğu her halinden belli olan insana da eyvallah diyebiliriz. tercih meselesi.
Bazen içten bir eyvallah,ruhsuz bir teşekkür den çok daha makbuldur.
aynı anlama geliyorsa neden olmasın ama teşekkür ederim kulağa daha hoş geliyor.
Bu yaptıkların için teşekkür ederim
Eyvallah
Hangisi daha etkili siz karar verin dedirten durum.
ilkokul mezunu olan asıl bunu diyen adamdır ki bu zamana kadar bu kelimenin anlamını bile bilmiyordur. hadi bunu geçtim 21. yy'da yaşamamıza rağmen google'dan da haberi yoktur galiba.

eyvallah ; Hakk'la kabul ettik, Hakk'tandır demektir. ancak ahmağa lafın tamamı anlatılır hasebiyle uzatmıyorum konuyu sevgili ilkokullular.
ilkokul mezunudur. Yıl 2016 lan eyvallah'ı maşallah'ımı kalmış. Açık ve net.
kendisini delikanlı olarak göstermeye çalışan kasıntı ve sıkıntılı tiptir.

en sevdiği dizi: kurtlar vadisi pusu
en sevdiği karakter: çakır
en sevdiği kanal: trt 1
en sevdiği içecek: ayran
en sevdiği lider: rte
en sevdiği eşya: tespih.
Bir de eli göğse vurup aynı anda başı eğerek eyvAllah demek var. Çok da önemli değil ama sağol ve teşekkürler bence daha iyi.
he o benim eyvallah.

(bkz: kültürünü yiyim sana bişey olmasın)
Bana samimi olmaktan cok itici gelmektedir. Erkek erkege samimi bir ortamda evet olabilir ama bunu hic de yeri olmayan resmi bir ortamda veya hic tanimadigi bir kadina yaptiginda samimi degil bildigin kiro gibi bir tavir sergilemis olur.
kültürü kelimeyle ölçen kültürsüz.
eyvallah.
Açıkçası bunu yazan arkadaşların bir çoğundan daha kültürlü olduğum kanaatindeyim o yüzden başlığı üzerime alınmıyorum.

Kızlara söylenmesini garipseyen arkadaşlar varmış. Neden söyleyemem anlayamadım. Hani eşittik? Ben kızlar karşısında erkekler karşısında kullandığım kelimeleri değiştiriyor isem eşitliğin ne manası kalır?
eyvallah bilader.