bugün

Teyze daha cana yakındır. Daha samimidir. Halada adını koyamadığım bir agırlık vardır. Uzun lafın kısası teyze alir.
Hala ile anne arasındaki tuhaf ilişki teyzeyi tarttışmasız üste taşır net...
nedendir bilmem aynı teyze aynı zamanda hala da olmasına rağmen çoğu zaman teyzeler daha samimi bulunur.
o meshur teyzelerden birine sahip olamadim ben. genc guzel ortami olan zengin bi teyze... olmadi. ben hep halalarimi sevdim. babamin halalarini da... bi eksiklik hissetmiyor degilim teyzemle arkadas gibi gecelere akamadik gezmelere gidemedik ama olsun hala konusunda sansliyim hic yoktan. amca konusuna gerek yok zaten hepsi igrenc. dayilarim iyi dayilarim ve halalarim yeterli.
ikisini de sevmiyorum.
hala babamı sömürmek için her türlü duygu sömürüsnü yapıyor.
teyze gavurluktan alınganlıktan başka bir bok bilmiyor.
ben ikisinden de nefret ediyorum. anne yarısı hikayeleri falan da yalan. hele ki çocuklarına daha bir kıl oluyorum dünyada gereksiz insanlar arasında yer alıyorlar. çıkarcı pislikler.
Hala tabii ki de. Yani bana göre kimine göre teyzedir herkesin seçimini yaşadığı hayat etkiler sonuçta.
hala açılımı; halamın taşakları olsa amcam olurdu deyimidir. teyze ise hanım hanımcık köşesinde oturmaktadır.
buraya hala yazarsam ve Teyzem görürse valla terlikle ağzıma vurur. ben de hiçbir şey demem. ama Halam ile o kadar samimi değilim. aramızda hep bi mesafe olmuştur.
Hala sevilmez, kötüdür. Ama teyze candır.
teyzem yok halam var, bu yüzden benim favorim teyze.
Teyzem yok halam var ama boka yaradığı yok.
teyzelerim kürt oldukları için hiç sevmem. onun için hala alır.
Kişiden kişiye değişecek versus. Kimisi halasıyla daha samimidir kimisi teyzesiyle.
Teyzeler anne yarisidir, ondan mutevellit alir bu maci.
kim küçükken daha iyi bayram harçlığı veriyorsa o alır.
Teyzelerim Çok iyi olsa da 10 yıla yakın halamla aynı evde yaşadığım iÇin halam diyoruz. Teyzelerimden daha genÇ ve bana daha yakın.
ikisi de yok lan biri ben çok küçükken öldü. Hala ise rivayetlere göre 1960lı yıllarda doğduğunda ölmüş. Tanımadığım veya hatırlamadığım insanların eksikliğini yaşamıyorum o ayrı.
Teyze yok hala var.o da iyi ki var.
Teyze anne yarısı ama hala babanın tırnağı olamaz.
teyze gibisi var mı? Samimi, içten, otur saatlerce dertleş, konuş, anlar her halini. Hala, sinsi, arkandan iş çevirsin seni çekemesin falan, iticilikte akrabalar arasında baş sıraları çeker.
tartismasiz olarak teyzenin alacagi versus.
anne yarisi bosuna denmiyor.
ben aralarinda aleni ayrim yapiyorum.
ikisininde üstünlük sağlayamayacağı versusdur.

en azından benim için.
ikisi de şirret gibiydi canları cehenneme!
Halam olmadığı için teyzemdir ama ben hala olacağım için umarım yeğenlerim beni de sever.
teyze öndedir.