hepsini bir saymamamak gerek fakat ben bir halamı hiçbir teyzeme değiştirmem sanırım.
yakınlığa göre değişen versustur.
halamı ömrümde sadece birkaç kez gördüm, annem de kendisini sevmez. çok asosyal, kompleksli ve geçimsiz olduğunu söyler. halamı görenler de biraz tuhaf olduğunu söylüyorlar. babaannemin evine yemek temizliğe gelen bir kadın var, "bu psikolojik hasta mı tuhaf tuhaf hareketler yapıyor" diye sordu.

teyzem yaşlandı artık, 70e 1 kaldı. gücü azaldıkça huyu da değişti. eskiden sabırlı, evine gelene yedirip içiren, yumuşak huylu bir kadındı. yaşlandıkça agresif ve evine kimsenin gelmesinden hoşlanmayan birine dönüştü.
ama teyzemden çok harçlık almışlığım vardır, halamın tek kuruşunu görmedim.
Anne tarafında ilk torunum...çok da sevgi gördüm çocukken, papucum dama atılana kadar. Ki haaala da ilk göz ağrısı gibi ayrı bir yerim var eşşek kadar olsamda.

Baba tarafıı... dedem 2 evlilikten 12-13 çocuk yapmış. 40 dene falan kuzenim vardır heral büyüklü küçüklü.
O yüzden kimsenin zikine taktığı yok.

O yüzden cevap veriyom:
Dezzemler.
Aunt desek hiçbir ayrım kalmazdı.
Teyzem yok ama halam da gereksiz yani nötr.
Hala annenizin görümcesidir. Görümceler sevilmez bu yüzden hala da sevilmez.
Halam da yok teyzem de yok.

Hiç eksikliğini hissetmedim.

Ne işe yarıyorlar ?
Halamlara annem sert yorumlar yapar hep tahmin edin. teyzemde eh işte oda az değil yani mesefeli olmak en iyisi.
ikisinide severim hep iyiliğimi isterler ama halam her zaman beni tutar her konuda sıkışsam ona giderim bir şekilde halleder.
hala boktur, çerdir çöptür tadında entryleri okudukça sinir olduğum versus. hiç halam yok, teyzelerime çok da bayılmam ve yakında hala olacağım. ulan bu halalar size ne etti?

edit: anladığım kadarıyla büyük çoğunluk anasının manipülasyonuna geldiği için teyzeyi seçiyor. sırf babanın kardeşiyim diye beni daha az seveceksen sana yzklr olsn canım yeğenim.
ikisinden de pek bir hayır görmemişizdir.
Dayıdır. Her ikisiyle de samimiyetim yok. Ama dayı candır.
Halamı hiç görmemiş olmam sebebiyle kıyaslayama yapamadığım versus. Fakat yine de hala diyorum hasretim sebebiyle. Keşke burada olsaydın halacım.
(bkz: bilmiyorum)
babam 3 kardeş hepsi erkek, annem 5 kardeş tek kız.

hayata karşı iddaa oranımız 12.5. içeride bile oynasak averaj takımıyız.
yakınlığa göre değişen versustur. benim şahsım için teyzedir fakat yeğenim için haladır. öyle olmalıdır. eğer teyze olursa o küçük sarışın hobbiti akşam yemeğinde püre yapar yerim. halasının bir tanesi. evet.
hala anne çeyreği olduğu için daha değersizdir. teyze yarısı çünkü.

ayrıca benim halamla aram daha iyi gibi. teyzemle biraz limoniyizde.
teyze öndedir.
Halam olmadığı için teyzemdir ama ben hala olacağım için umarım yeğenlerim beni de sever.
ikisi de şirret gibiydi canları cehenneme!
ikisininde üstünlük sağlayamayacağı versusdur.

en azından benim için.
tartismasiz olarak teyzenin alacagi versus.
anne yarisi bosuna denmiyor.
ben aralarinda aleni ayrim yapiyorum.
teyze gibisi var mı? Samimi, içten, otur saatlerce dertleş, konuş, anlar her halini. Hala, sinsi, arkandan iş çevirsin seni çekemesin falan, iticilikte akrabalar arasında baş sıraları çeker.
Teyze anne yarısı ama hala babanın tırnağı olamaz.
Teyze yok hala var.o da iyi ki var.
ikisi de yok lan biri ben çok küçükken öldü. Hala ise rivayetlere göre 1960lı yıllarda doğduğunda ölmüş. Tanımadığım veya hatırlamadığım insanların eksikliğini yaşamıyorum o ayrı.