bugün

kız veya erkek olsun ayrıldıktan sonra arkadaş çevresine yok zaten çirkindi yok zaten şurası kötüydü burası kötüydü diyerek kötülemesi durumudur.sevgili olurken birbirine şiir yazan birbiri için canlarını vereceğini söyleyen sevgililer ayrıldıktan sonra kan davalısı gibi oluyor.
kendine yalan söyleyebilen insan marifetidir.
kendine yediremediği için yapılan eylemdir.
terkedilme şekline ve duruma göre yapan kişinin konumunu belirleyecek olan eylemdir.

terkedilen kız/erkek kişisi, kendisini aldatarak, aşağılayarak, ya da abuk subuk bir biçimde aptal yerine koyarak terkeden bir insanı çok da hayırlı yad edilmeyebilir; yadırgamamak lazım.
bunu yapan insanlardan birgün bile olsa, "ya ben sevgilimden çok memnunum, yatakta harikalar yaratıyor, benim seks kölem gibi, süper, mükemmel bir eş" dediğini asla duyamazsınız.

ama yakınmak ve dert yanmak (tabir-i caize ağlamak) söz konusu olunca öyle bir iştahlı anlatır ki dinlemekten sıkılsanız da o anlatmaktan asla sıkılmaz.

o zaman o kişilere şunu sormak gerekir:
-arkadaşım iyi güzel günlerin olmadı mı?
*oldu.
-o zaman neden gelip yaşadığın güzelliği, mutluluğu paylaşmadın?
*e şey ama...
-e işte, madem bunları paylaşmayıp kendin yaşayıp mutlu oluyorsun, o zaman bu sorunları da kendi aranda çözüp mutluluğu yakalaman lazım.
deyip de, s.ktir etmek lazımdır.

en kaba tabirle; "karı gibi çenesi olan" insanın isminin başına ve sonuna "adam" sıfatının eklenmesine sonuna kadar karşıyım.
ben güzele güzel demem güzel benim olmadıkça anlayışıdır. seninle iken iyiydi de ayrılınca mı kötü oldu lafını doğurtur.
gerizekalılık modudur. zira güzel günler yaşarken, gezerken, eğlenirken süper, terkedince şerefsiz, adi, orospu. bu ne lan!!!
terkedilen taraflarını göremeyen insanın işidir.
terkedilmeyi kendine yakıştıramayan insanın hatayı karşısındakinde araması durumudur.
ipnelik.
Hala seviyordur. Sonuçta nefret de hala onu önemsediğini gösterir.
savunma mekanizmasıdır.
Hoca eşekten düşmüş, zaten inecektim demiş.
*
caizdir.bana sorarsanız zaten caiz.dınımızce de caizdir.
Kendince kötüleyip unutma çabasıdır. Pek işe yaramaz.