bugün

ikili ilişkilerde bir başına bırakılandır. yalnızlığa mahkum edilendir. acısını bir başına yaşıyandır. içten içe ağlayan ama dıştan gülümseyendir. hayatının içine edilendir.
kral olmaktır. en güzeli hancı olmaktır. zahmetsizce ilişki bitirmenin en kestirme yoludur.
giden kaybedendir sözünü kendine destur edinmektir.
terkedememektir. içinin, vicdanının el vermemesi durumunda olur. Sen sevmesen bile terkedemezsin... Çok terkedilmişsindir, bu kötülüğü başkasına yapamazsın... Ama gün gelir sevmeye başlarsın, tam da mutlu oldum derken o gerçek belirir; terkedilmek.
(bkz: terk edilmek)
terkedilmekten zevk alan insanın kazandığı durumdur, herkesin elindeki kendine !
(bkz: olmak ya da olmamak)
(bkz: bir ihtimal daha var o da ölmek mi dersin)
terk eden olmaktan iyidir.en azından düşüneceğin yanlızca kendin kalmışsındır
Ayazda kalmış bekçi yarraa gibi hissetmek; tecavüze uğranmış hissi yaşamak ve sünnet olduğun günün acısını tekrar hissetmek...
insanın kendini değersiz hissetmesine neden olur. dışarıdan unutmuş gibi yaparsınız sizi terk edeni ama nasıl özlemişşinizdir nasıl çok istiyorsunuzdur geri dönsün arasın, sana geldim desin diye. siz beklersiniz ama o gelmez .sürer gider alışırsınız bir süre sonra. siz bekleyin belki gelir... mi gelmez ama siz yine de bekleyin ya gelirse.
skilmekten beter olmaktır. intikam duygusunu tavan yaptırır. insancıldır.
ayrılığın acısını çekmek zorunda bırakılan olmak .
yüreğinin en ücra köşesine gizlediğin aşk pırıltısının, senin şu fani dünyada olduğundan daha fazla yücelttiğin kişiye ait oluşudur. eğer terk edildiyseniz sizi terk eden kişiyi gözlerinizde ne kadar büyüttüğünüzü tam olarak o an görürsünüz. hayalleriniz, ellerini tutamadıysanız onun keşkesi vardır içinizde, utangaçsanız bir kere bile seni seviyorum diyemeyişiniz gelir gözlerinizin önüne. ben sevdiğimi trafik kazasında kaybettim. gözlerimin içine baka baka vermişti son nefesini. onu öyle büyütmüştüm ki gözümde, hep bulutların üstündeydi benim için. onu ilk dudaklarından öptüğümde son nefesini vermek üzereydi, onu öldüren benim öpücüğümdü.
a$ık olmak demektir.
(bkz: terk edildim terk edildim)**
(bkz: arabesk)
sevdiğin insanın ilk defa aşık olduğun insanın seni tek kalemde silmesidir. Pişmanlıklarım var benim, keşkelerim var. Ve neden neden neden diye kendimi bitirmelerim var. En kötüsü de iki kişinin severek ayrılmasıdır, Arkadaş kalalım sözüdür. Eğer terkedilen iseniz ondan gelecek tek gülümsemeyle herşeyi unutacak gibi olursunuz. Evet hazırım ona dönmek için tek gülümseme bekliyorum...
hakediyorsa terketmek en doğru yoldur. sürekli uyarmalara rağmen hala kendisine çekidüzen vermiyorsa haketmiştir o terkedilmeyi ve acıyı çekmeyi. terkettikten sonra kendi yaptığı hareketlerin farkına varıpta özür diler hatta aylarca peşinizden af diler ama nafile. geçti birkere bor'un pazarı. ikinci defa güvenmek çok zor çünkü.
terk edenin terk ettiğinin farkında olup terkedilmeyle yüzleşmesi gereken terkedilmiş, terkedenin eski sevgilisi terkedilen kişi olmaktır. geçmiş olsun denilesi insan.
terketmekten daha iyidir. en azından kafan rahat olur. ama kolay değildir işte.
Unutulanlar unutanları asla unutmazlar sözü sık sık tekrarlanır.