bugün

efendiliğin prim yapmadığı şu güzel ülkemde tercih edilmeyecegini bile bile efendi kalan erkek olmak ne kadar mantıklı bilmiyorum. nabza göre şerbet vermek lazım diyen atalarımızı dinlemek lazım.
tercih edileceği değil, tercih edeceği zamanı bekleyen erkektir.
adamdır.
kendi çizgisinden ödün vermeyen erkektir.*
karakterli erkektir. ne istedigini bilir. gunumuzdeki yuzeysel algilama bicimine temelden karsi olup kisiligini bozmayan erkektir.
tercih edilse dahi bir sure sonra terkedilecegini ya da baskasina tercih edilecegini bilerek hareket ettigi icin herseye hazirlikli erkektir. Gercekleri gorendir.
karaktersiz değildir. belki efendilikten sıyrılıp yavşak bi tip olsa biraz da yakışıklıysa yollu kızları düşürecektir ama o bunu istememektedir.
adamdır.
efendi kalan erkektir.
Kiz gordugunde gevşeyeninden 40 kat daha adamdir.
(bkz: forever alone)
vardır evet. ve tanımda da belirtildiği üzere tercih edilmemektedir. bu dünyada kadınları güldürmenin değil ağlatmanın prim yaptığını anlaması lazımdır.
gariptir,neden sorusunun cevabı yoktur. En azından çizgisinden ödüm vermez.Üniversiye giden efendi çocuğun kızlardan rağbet görmeyince garip tipe girip ortam budalası olmasından çok daha iyidir.Doğru bildiği yolda ilerlemelidir. Tek değildir.*
(bkz: kızların piç erkek seçmeleri)
başkası için değil, kendisi için yaşayan insandır.
zaman zaman ne kadar istemesem de benimdir o erkek.
prim yaptığı hiç mi olmadı oldu tabisi de, ama hiç bir zaman gevşekler kadar revaçta olamadım be sözlük. pişman mıyım? değilim. artık eşşek kadar olduk afedersin bu saatten sonra gevşek olsak nolur.
30 yas ustu hanimlar tarafinda evlenilecek erkek olarak goruldugu icin, nasil davranmasi gerektigini de bilmesi gereken erkektir. Mazallah, oyle birine denk gelir ki hayati mahvolur garibin. Keza pek cok kisinin gerecek yuzu ayni catinin altina girdikten sonra ortaya cikiyor.
karakter sahibidir.
aferindir. hep böyle olası, olunasıdır. makbüldür.
uzun vadede kazançlı çıkan erkektir. altının değerini sarraf bilir efenim, elbet onun da değerini bilen bir sarraf karşısına çıkacaktır. zaten öyle erkek de efendiliğin prim yapmadığı bir kızı istemez. arz talep mekanizması düzgünce işler.
çeşitli durumlar karşısında şekilden şekile girmeyen erkektir, adamdır.
kendini bir kadın için kaybetmeyerek çok karakterli bir duruş sergileyen erkektir.
muhtemelen yanlış zamanda yanlış yerde bulunan erkektir. efendi olarak kalan erkekleri de tercih eden onlarca hanımefendi ** * vardır.
Kesinlikle tercih edilecek erkektir. En azından düzgün hanımefendi kişiler tarafından. iki iltifat etti diye o erkekle ilgilenmeye başlayan kızlardan zaten bu adama hayır gelmez. doğru yoldadır. severim onları.
kızların onunla ilgilenmesi için prim yapmaya ihtiyacı olmayan erkektir. özünde efendidir zaten. başkaları beni tercih etsin, başkaları beni beğensin diye kişiliğini değiştirmeye kalkmaz. kimse için kişiliğinden ödün vermez. adam gibi adamdır.

(bkz: elimi sallasam ellisi)
doğru tercih yapmıştır. dam peşinde koşmayacak, istikrarlı bir hayatı olacak, sağa sola savrulmayacaktır.