bugün

kadıköy ün carrefouru. carrefourlar içinde en güzellerinden birisi. mimari açıdan cevahir alışveriş merkezi nin ilham kaynağı. her dakika kalabalık.
(bkz: ukte)
sabancıların buraya carrefour yaptırmak için neler feda ettiğini bütün kamu oyuna açıklaması gerekir. hangi şehircilik anlayışı o noktaya o büyüklükte bir tesis yaptırır anlamak mümkün değil. gerçi bu anlayış ataşehir sırtlarına bin tane site yaptırtarak komadaki e 5 trafiğinin fişi çekmiştir, o yüzden daha sempatik bir harekettir düzeniyle işleviyle tepe nautilius.
içinde zara bulunması nedeniyle saygı duyulan alışveriş merkezi. acıbadem, koşuyolu, kadıköy gibi merkezi bir yerde olması trafiği mahvetse de alışveriş tutukunları bundan rahatsız değildir.
bünyesinde zara'nın bulunmasıyla sırtı yere gelmeyecek avm.
aşık olduğum bir çalışanın bulunduğu mağza ismini belirtmiycem akvaryumuna hayran kaldığım alışveriş merkezi.
Yağmurlu havada kadıköy rıhtım'dan 45 dk da otobüsle, yürüyerek 10 dk süren nokta.
akvaryumunda kayıp balık nemo karakterlerinin canlı canlı görülebileceği avm. ayrıyeten nautilus bir kafadanayaklı deniz canlısı demekmiş ondan sebep içerde akvaryum varmış cart curt.
içersinde arby's'i barındırmasıyla gönüllerde taht kuran avm.
kadıköy'de bulunan alışveriş ve eğlence merkezi.
içerisinde bulunan sinema'nın koltukları eskiden bu mekanı en cezbeden nedendi. çünkü sevgilinizle oturduğunuz koltuğun ortada kalan kol koyma yerini indirip kaldırabiliyordunuz. fakat ne yazıkki son restorasyonla bunu kaldırdılar.
Tuvaletlerindeki sabunlukları bile sensörlü olan alışveriş merkezi.
spor salonunda lavabo ararken yanlışlıkla erkek soyunma odasına girip, karşılaştığım soyunan onlarca adam görüntüsü karşısında kendimi gelinliğiyle kahveye girmiş müjde ar gibi hissetmemle hızla ve koşarak ordan uzaklaşmam aynı saniyelere denk gelmiş olup, o gün bugündür uğramadığım mekan * * .
bu devirde ortalamanın altında kalmış bir avm dir. bayrampaşa da akvaryum avm var bomboş içi, aynı ona benzemeye başlamış. sırf kadıköye en yakın avm olmasından dolayı doludur yinede, yıkılıp yerine yenisini yapsalar keşke şöyle torium avm tarzında süper olur.
ben orda ki liselerden birinde okurken yeni yapılmışdı. sinema salonlarındaki koltuklar şahane tam uyumalık.
sinemaya gitmek istediğim zaman içerisinde bulunan cinebonusu tercih ettiğim*alışveriş merkezidir.
şu sıralar çevresindeki metro yapımı nedeniyle giriş-çıkışlarında problemler yaşanabilen avm.
kadıköy(saraçoğlu)'e en yakın alışveriş merkezidir.
köpekbalıkları falan vardı girişlerde, kaldırmışlar.
şu an metro çıkışından girilen kapısının onunde 3 tane klasik müzik çalmaya çalışan insanın olduğu avm. gitaristleri rezalet, berbat, iğrenç. hiç anlamıyo aletten.
istanbul'da ulaşımı en kolay avm'lerden biri. marmaray ve kadıköy kartal metrosu'nun birleştiği noktadadır.
Fastfood kismi en ust kattaydi herhalde. Ayriyeten normal asansor degil de bu ne denir ona depo asansoru mu personel asansoru mu onu kullanin, bos oluyor. Bir sey de demiyorlar.
5 Haziran Cuma günü tam da Dünya Çevre Günü saat 18.30'da Doğa için Çalkonserine ev sahipliği yapacak olan avm. Şimdiden heyecanlandım çünkü Doğa için Çal konserlerine de duyarlılıklarına da çok saygı duyuyorum.
Tam da internette Doğa için Çal konserlerini izlerken karşıma çıktı başlık. Nasıl sevindim anlatamam. Tepe zaten sıklıkla gittiğimiz ve etkinliklerini faydalı bulduğum bir avm. Ama bu bir başka güzel olacak, hem de çevre gününde. ilgilenenler için katılım ücretsizmiş. *
Başlığı görünce ilgimi çekti araştırdım, 6 Haziran Cumartesi 13.00-18.00 arasında da Toprağa Dokun çocuk atölyelesi olacakmış. Çocuklara özel düzenlenen bu etkinlik yine dünya çevre günü kapsamında. Her iki etkinlikte ücretsizmiş. https://www.facebook.com/TepeNautilus
doğa için çal konserlerini çok yararlı buluyorum. Bu tarz etkinlikler insanların az da olsa dikkatini çevre korumaya yöneltiyor bence. 5 haziran dünya çevre gününde Tepe Nautilus Avm'de 18.30'da konser vereceklermiş. Genelde avm etkinliklerinden hoşlanmasam da bu konsere ailemi de alıp gideceğim. *