bugün

herkesin etrafında mutlaka vardır böyle ev hanımları. aşırı şekilde titizdirler ve ve gelecek olan temizlikçi bile beni pasaklı bilmesin diye düşünerek o gelmeden evi temizler. sonrada ortaya ev kirliyse gelmem diyen temizlikcilerle dolar.
temizlikciyle beraber denetcilik kontenjanindan annesi de eve gelecek, calisan disidir. yaziktir ona, kiymasinlar. dolaplarin icini acip bakmasinlar, balkonlara kis gunu cikmasinlardir.
evi temizlikçisinden daha iyi temzileyen, bir de üstüne kendisine verilmesi gereken parayı temizlikçisine veren, bir de kadına yemeğiydi çayıydı artık allah ne verdiyse yapan ev hanımıdır.
hamama gitmeden evvel kese yaptıran adamın eşidir.
titizlikte son nokta denebilecek ev hanımıdır. gerçi böyle titiz kadınlar genelde temizlikçilerin yaptığı temizliği beğenmeyip temizlikçi gittikten sonra birkez de kendileri yaparlar temizlik. ayrıca kafalarına elektrikli süpürge ile düzenli vurularak tedavi edilebildikleri söylenir bu kadınların.
(bkz: titiz türk kadını)
temizlikçi gittikten sonra da muhtemelen evi temizleyecek kişidir.
daha da garibi, temizlikçi gittikten sonra da evi temizleyen kadınlar vardır. * o nun yaptığı temizliği beğenmez ya da yeterli bulmaz. bir kova suyla baştan bi daha siler evi..
kadınları emri vaki ve kadrolu temizlikçi sanan yazar önermesi.
kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz kardeşim diye kulağı bükülesi insan.
''türk kadını''
tabi bunun farklı versiyonlarıda vardır haftada 1 geliyorsa o temizlikçi 1 haftada evi bok götürür bi çöpü yerden alıp yerine koymaz.
bulaşık makinasına tabakları yıkayarak koyan kadındır.
Temizlikçi gittikten sonra onun yaptığı işi içine sindiremeyip arkasından tekrar yapan insanla aynıdır. Bu kişi titizdir. Bırakın eve kapansın bol bol domestos eşliğinde sağı solu silsin.
(bkz: temizlik hastalığı)
Bu benim annem.
Ayıp Olmasın diye temizler.
Biz geçen halı yıkamacı gelecek diye halıları süpürüp lekelerini silmiştik hanımla... sonra adamlar geldi, aldı halıları gitti... mal gibi oturup birbirimize bakıyoruz.

Dedim “az önce biz ne yaptık?”
“Elin adamı bizi pislik mi sansın?” Dedi, ikna oldum.

Can sıkıntısı çok boktan lan, ama olsun evlilik güzel bi şey.
utançtan olsa gerek elalem ne der mantığıyla davranan ev sahibi.

bizim memleketin bütün hatunları.

madem temizleyeceksin temizlikçi niye çağırıyorsun ki?
Sadece ev hanımlarına özgü olmayan hareketi yapan kişidir.

Lan ev o kadar dağınık ve kirli ki temizlikçi gelince rezil olmayayım diye düpedüz temizlik yaptım amk.
Aynısını gerçekleştiren iş kadınından farkı yoktur.
Zira Detaylı olmayan yüzeysel bir temizlik, ruhsal anlamda rahatlama sağlar. Neticede bir an önünüze çöp götürmeye ramak kalmış bir ev bırakıldığını düşünüp empati yapın.
Ayrıca Başkalarının hakkımızda ne düşündüğü de ne de olsa önemli.
OKB hastası..
Bir yurdum fenomenidir. Son derece yaygındır.